Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Alternator do 80 B4 ABK

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Alternator do 80 B4 ABK

Post autor: Chlebowgryzarka » 05 lip 2022, 17:31

Jestem w trakcie budowania systemu CA w mojej 80 B4 Sedan z silnikiem ABK. Generalnie w chwili obecnej pod maską siedzi fabryczny alternator bosch o mocy 70A. I generalnie, jest to za mało. Moja instalacja Audio sama jest w stanie pochłonąć 70A właśnie w momencie, gdy rozkręcę ją na maxa, a gdzie jeszcze prąd na światła, komputer, dmuchawę i inne elementy? Stąd padł plan wymiany alternatora.

Generalnie wiem, że w silnikach ABK były montowane też fabrycznie alternatory 90A. Taki pasowałby do mnie plug&play i wszystko śmigałoby bez problemu. Jednak 90A to byłaby wartość że tak powiem na styk, jak nie będzie innej opcji to taki zastosuję, bo customowe alternatory w grę nie wchodzą.

Ale kwestia która mnie interesuje i z którą tutaj przychodzę - wiem, że do 80 B4 były wsadzane też fabrycznie alternatory 120A. Między innymi do 1.9 TDI i (chyba) silników V6. I najchętniej właśnie taki alternator bym sobie zastosował, żeby wszystko śmigało jak trzeba i żebym miał zapas mocy. Wiem, że taki alternator fizycznie będzie pasował do ABK. Jednak pozostaje kwestia instalacji - mianowicie, czy fabryczna instalacja elektryczna w ABK pociągnie alternator 120A? Bo jednak nie oszukujmy się, chciałbym uniknąć sytuacji, w której palą mi się kable od alternatora, bo za duży prąd przez nie płynie. Stąd też pytanie do ludzi którzy kiedyś może takie eksperymenty robili - czy instalacja elektryczna w ABK pociągnie alternator 120A bez palenia się?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: Alternator do 80 B4 ABK

Post autor: Jarewa » 06 lip 2022, 11:59

Do abk to max tylko 90A wejdzie innych nie produkowali nie pasują, i uważaj są dwa rodzaje 90 różnią się mocą na niższych obrotach szukaj tego od 45A na jałowym bo ten drugi ma 25...

Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Re: Alternator do 80 B4 ABK

Post autor: Chlebowgryzarka » 06 lip 2022, 13:52

A jak odróżnić ten alternator co ma 25a na jałowym od tego co ma 45? Domyślam się, że po numerach czy coś, ale jakie w takim razie numery miał te mocniejszy?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: Alternator do 80 B4 ABK

Post autor: Jarewa » 07 lip 2022, 23:01

To jest ten najmocniejszy i to jest max co można włożyć bez rzeźby, konstrukcyjnie środku tylko się różnią ten słabszy na jałowych ma mostek z 6 diod a ten mocniejszy 9..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga