Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 PM] montaz klimatyzacji w b3 1.8s

ODPOWIEDZ
wojtast1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2008, 19:55

[80 B3 PM] montaz klimatyzacji w b3 1.8s

Post autor: wojtast1 » 26 cze 2008, 20:07

Witam, bardzo Was proszę o pomoc.. Mam audi 80b3 1.8.s 88’, fabrycznie bez klimy..mam mozliwosc dokupienia klimatyzacji manualnej z takiego samego modelu ale nie wiem dokladnie z jakich czesci się sklada i czy taka przekladka w ogole możliwa ..potrzebowalbym tez schemat jak to pozniej zalozyc ??być może jest już taki temat ale nie mogę znalezc:/ proszę o pomoc mozliwie jak najszybciej bo musze dac zacz czy biore..dzieki pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 09:18 przez wojtast1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 27 cze 2008, 07:43

Wg mnie operacja sie nie opłaca, ewentualnie mozna wziasc jesli jest w dobrej cenie, 100% sprawne i wyjmujesz co do śróbki z auta dawcy. Schemat jest banalnie prosty i wrazie czego moge podesłać Ci na @, ale to pisz na PW. <ok>

wojtast1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2008, 19:55

Post autor: wojtast1 » 27 cze 2008, 09:58

ups, okej, będę pamiętał..

Awatar użytkownika
Narki1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2008, 14:43
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Narki1 » 27 cze 2008, 19:33

Co do klimy to powiem tak - ZAKŁADAJ !
Dlaczego - bo jak jesteś fanem audi 80 to nie straszne Ci są koszty. Wystarczy popatrzeć na klubowiczów , którzy zakładają skórę do wnętrza albo inne ciekawostki czasem przekraczając wartość samochodu. Co do tej klimy to składa się z :
- sprężarki - najważniejszej części
- skraplacza czyli tej chłodnicy z przodu - trzeba pamiętać ,że zawsze skraplacz jest przed innymi chłodnicami
- parownika - to ta krateczka wewnątrz w kabinie co daje zimno
- do tego rury, filtr, czujniki ciśnienia czyli presostaty
- sterownik albo nie bo jak to jest manualna to ma tylko pstryczek ewentualnie termostat
Przy zakupie używanej klimy trzeba zwrócić uwagę na istotną rzecz. Musisz obejrzeć urządzenie. Jeżeli jest rozmontowane na części to NIE KUPUJ za nic. Po zdemontowaniu klimy rurki ,doloty należy natychmiast zaślepić lub szczelnie zakryć. Wilgoć i zanieczyszczenia spowodują ,że sprężarka Ci padnie po pierwszym rozruchu.
Mam nadzieję ,że pomogłem

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 228
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re:

Post autor: nogiln » 09 lip 2022, 19:26

Narki1 pisze:
27 cze 2008, 19:33
Przy zakupie używanej klimy trzeba zwrócić uwagę na istotną rzecz. Musisz obejrzeć urządzenie. Jeżeli jest rozmontowane na części to NIE KUPUJ za nic. Po zdemontowaniu klimy rurki ,doloty należy natychmiast zaślepić lub szczelnie zakryć. Wilgoć i zanieczyszczenia spowodują ,że sprężarka Ci padnie po pierwszym rozruchu.
Mam nadzieję ,że pomogłem
Posiadam klimatyzację właśnie zdemontowaną jakiś czas temu. Oczywiście rurki i doloty nie zostały zaślepione. Czy w takim wypadku cała klimatyzacja to już szrot i nic się z nią nie da zrobić?

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1039
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [80 B3 PM] montaz klimatyzacji w b3 1.8s

Post autor: h/k » 11 cze 2023, 13:08

Moim zdaniem to wyżej trochę z przesadą napisane i bardzo w to wątpię, że to jakoś strasznie jej zaszkodziło. Oczywiście sporo na pewno zależy od warunków przechowywania.
Myślę, że elementy po prostu zaślepione przechowywać - ale nie długimi latami, a montaż z nowymi oringami, osuszacz nówkę podłączyć przed samym uruchomieniem, nabić i test - to tyle.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga