Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem nietypowy z Air bag

ODPOWIEDZ
taksido12120
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2022, 16:45
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg

Problem nietypowy z Air bag

Post autor: taksido12120 » 10 lip 2022, 17:08

Witam wszystkich posiadam 80 b4 abt 2.0 .Auto kupione oczyma wyobraźni to jak by nie było moja 5 b4.Po włączeniu zapłonu brak podświetlenia kontrolki Air bag. Zależy mi żeby świeciła się kontrolka >a wiec co zrobiłem. Zdjęta kierownica poduszka odpięta wyjęte zegary zdjęty przód zegarów. Wszystkie żarówki na wierzchu. Podaję masę przez żarówkę 12v5w z obudowy tzn karoserii. Żarówka się świeci mamy wiec plus po zapłonie na płytce zegarów.Do zadziałania brakuje minusa. Zdejmuję kostkę z tego modułu poduszki przy dźwigni zmiany biegów. Podaję masę przez żarówkę 12v 5w zakończoną igłą dotykam kolejno przewodów z tego złącza by wywołać zaświecenie żarówki. Nic to nie daje. Na płytce od zasilania zegarów są 3 kości 2 szerokie jedna wąska. Rozbieram wtyczki Na jednej z 2 szerokich bo jedna bez reakcji.Ale na drugiej dotykam igłę żeby podać masę do kolejno każdego przewodu i kontrolka się świeci .Na moje oko to nie jest ten moduł uszkodzony tylko coś w instalacji .Proszę o pomoc co zrobić.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Problem nietypowy z Air bag

Post autor: maciek889 » 19 lip 2022, 18:27

A da się połączyć przez obd ze sterownikiem poduszki? Zobacz czy gdzieś nie lata przy liczniku kabel luzem bo niektóre roczniki miały żarówkę kontrolki poduszek na przewodach i ona była tak wtykana w miejsce kontrolki airbag.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga