Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem nietypowy z Air bag

ODPOWIEDZ
taksido12120
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2022, 16:45
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg

Problem nietypowy z Air bag

Post autor: taksido12120 » 10 lip 2022, 17:08

Witam wszystkich posiadam 80 b4 abt 2.0 .Auto kupione oczyma wyobraźni to jak by nie było moja 5 b4.Po włączeniu zapłonu brak podświetlenia kontrolki Air bag. Zależy mi żeby świeciła się kontrolka >a wiec co zrobiłem. Zdjęta kierownica poduszka odpięta wyjęte zegary zdjęty przód zegarów. Wszystkie żarówki na wierzchu. Podaję masę przez żarówkę 12v5w z obudowy tzn karoserii. Żarówka się świeci mamy wiec plus po zapłonie na płytce zegarów.Do zadziałania brakuje minusa. Zdejmuję kostkę z tego modułu poduszki przy dźwigni zmiany biegów. Podaję masę przez żarówkę 12v 5w zakończoną igłą dotykam kolejno przewodów z tego złącza by wywołać zaświecenie żarówki. Nic to nie daje. Na płytce od zasilania zegarów są 3 kości 2 szerokie jedna wąska. Rozbieram wtyczki Na jednej z 2 szerokich bo jedna bez reakcji.Ale na drugiej dotykam igłę żeby podać masę do kolejno każdego przewodu i kontrolka się świeci .Na moje oko to nie jest ten moduł uszkodzony tylko coś w instalacji .Proszę o pomoc co zrobić.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Problem nietypowy z Air bag

Post autor: maciek889 » 19 lip 2022, 18:27

A da się połączyć przez obd ze sterownikiem poduszki? Zobacz czy gdzieś nie lata przy liczniku kabel luzem bo niektóre roczniki miały żarówkę kontrolki poduszek na przewodach i ona była tak wtykana w miejsce kontrolki airbag.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga