Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z zegarem VDO

ODPOWIEDZ
piotrek09052
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2021, 16:10
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B2
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 SD+lpg

Problem z zegarem VDO

Post autor: piotrek09052 » 13 lut 2021, 16:19

Witam grupowiczów, mam problem z zegarem VDO, przy włączeniu światła mijania zapala się kontrolka od świateł długich, żarzy się prawy kierunkowskaz oraz gaśnie jedna żarówka od prawej tarczy. To samo jest na światłach pozycyjnych. Czy ktoś wie co mogło paść?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4624
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Problem z zegarem VDO

Post autor: maciek889 » 13 lut 2021, 19:26

Pewnie gdzieś ścieżka masowa na płycie licznika nie łączy na jedną stronę. Jak nie zapomnę to później prześledzę ścieżki żeby zobaczyć jak tam są masy puszczone.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Bznbartosz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:52
Imię: Bartek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Problem z zegarem VDO

Post autor: Bznbartosz » 17 maja 2022, 20:45

Witam. Mam podobny problem, u mnie z włączonymi światłami mijania gdy wrzucam kierunkowskaz w prawo to wraz z nim mruga kontrolka świateł drogowych i kontrolka kierunku mruga słabszym światłem. Drugi problem to gdy włączam światła drogowe to wraz z kontrolką drogowych, mocnym światłem świeci kontrolka prawego kierunku a podświetlenie przy prędkościomierzu przygasa :-D właśnie rozebrałem te zegary (VDO z b3 1.8 88KM 87r) będe poprawiać luty na płycie bo ścieżki pod lupą wyglądają ok a luty nie za bardzo do tego od jakiegoś czasu były problemy z obrotkiem jak i licznikiem że nagle zamierały raz jeden raz drugi lub jednocześnie na co pomagało walnięcie z liścia w szybę albo mocniejsza bomba od góry w daszek kokpitu ;P w końcu obrotek przestał się wskrzeszać i zaczął się rozlewać wyświetlacz z zegarka...
|B3 1.8s|SF88KM|

Awatar użytkownika
Spietyq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:56
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Tczew

Re: Problem z zegarem VDO

Post autor: Spietyq » 03 lip 2022, 19:15

Podczas demontażu i naprawie pająka przez przypadek dotnąłem wkrętakiem styków w miejscu łączenia pająka i przestał odpowiednio działać prędkościomierz. Znaczy raz dziala raz nie po czym opada na dół zegara. Licznik kilometrów działa. Bezpieczniki pod maską sprawne. Proszę o jakieś sugestię.
Wybrałem - AUDI - bo piękne i solidne
Audi 80 B4 1.9TDI AVANT 1Z

Bznbartosz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:52
Imię: Bartek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Problem z zegarem VDO

Post autor: Bznbartosz » 09 wrz 2022, 22:29

Cześć Spietyq ogarnąłeś już ten problem z opadającą wskazówką? Jak coś to pisz aa no i zwarcie styków pająka raczej by nie spowodowało problemu z niedziałającym prędkościomierzem i wg mnie w 90% to w zegarach jest usterka która nawet bez żadnych ingerencji podczas napraw może wystąpić samoistnie 😉😛
|B3 1.8s|SF88KM|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga