Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Doc » 08 lut 2022, 21:44

Cześć.

Jeśli lubicie (tak jak ja) najlepsze, stare, idealne Hi-fi (odtwarzanie dźwięku) wyczyściłem, naprawiłem mój Pioneer: wzmacniacz A-605R oraz odtwarzacz CD PD-S801.
Pioneer A-605R... w roku 1997 kosztował ok 1.500 zł! Ciężko było kupić z takim kosztem.
Moje oryginalne zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

Może zacznę od początku z moją historią "mono/stereo". :)
Miałem ok 6 lat... poza resorkami na które kupowała mi mama w Baltonie czy w Pewex'sie lub patrzyłem na bajki z Krecikiem czy Misiem uszatkiem ;) zacząłem również lubić, słuchać piosenek, kawałków. Mój tata posiadał m.in. adapter Unitra WG-701 Camping oraz magnetofon szpulowy ZK 120 T. Pokazał mi, włączył i dał mi to. (próbka, nie moje zdjęcia ale tak było na 100%.)
Obrazek
Obrazek

Na początku było fajnie, ale... kolejny rok, 7 lat wiecznie mono, ciężka szpula, nie było dobrych kawałków pop, dance 80s a wiecznie stare pierdołki Boney M czy ABBA. Chciałem mieć kasetę magnetofonową no i stereo! "Test, test... kanał prawy, kanał lewy." ;) Jest już komunia, mam 8 lat i dostałem! <wazuuuup> Kasprzaka RMS 451 STEREO!. hura_
Obrazek

Ależ było fajnie. Mój kumpel, przyjaciel miał mono ZRK RM 121 AUTOMATIC, pfff. ;)
Obrazek

Mając już ok 12-13 lat dzięki tacie (był wuefistą, nauczycielem) dostawałem stare kolumny ze szkoły: Tonsil ZG 80, Tonsil Mildton 110 itd. Niektóre nie działały, bass "latający", szarpiący... szukałem gdzie mogłem i kupowałem krawędzie pianki i naprawiałem, cieszyłem się.
Obrazek
Obrazek

Na dworze usłyszałem starszego przyjaciela który sprzedaje Zodiak'a DSS-401. Czekałem na tatę aż wróci i prosiłem. Polecieliśmy do 5 klatki, ten sam blok mieszkaniowy i DOSTAŁEM!
Obrazek

Kolejny 3 lata, mając 16 lat dostałem na urodziny wieżę tuner (wujek mi kupił w komisie) T3015, M3016, PW3015 itd
Obrazek

Mając 18 lat, dostałem pieniążka na urodzinach i kupiłem sam Diorę WS 442 w Warszawie.
Obrazek

W 1996 roku byłem pracownikiem a dokładnie menadżerem sprzedaży FSO dalej rok 1998 przy ostatniej serii kupiłem ze zniżką nowego Poloneza Caro 1.4 103KM. Oryginalne moje zdjęcia, widać moją żonę Magdę... wróć w tedy moją kochaną przyjaciółkę, kobitkę. :)
Obrazek
Ja... na wakacjach:
Obrazek

W tym samym roku 1998 pojechałem na targ w Warszawie, Wolumen. Sprzedałem moje kolumny Tonsil VOYAGER 350 oraz Diorę:
Obrazek

... i kupiłem właśnie Pioneer'y i kolumny JPW ML910 (Anglia) aż do dzisiaj. :)
Obrazek

Ostatnia moja naprawa tydzień temu oraz "czyszczenie" to: odtwarzacz CD PD-S801, 1992r. Przestały już działać przyciski, kliknięcia w palcu "play, stop" więc zmieniłem mikrostyki. 1 sztuka kosztuje 1 zł. Wyczyściłem laser, wziąłem patyczki tak jak do uszu z spirytusem salicylowym. Ogólnie idealnie. Dźwięk super jak zawsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wzmacniacz A-605R lekko migał z czerwoną diodą. Otworzyłem obudowę i panel czołowy, wziąłem leciutki miękki pędzelek, włączyłem odkurzacz i wyczyściłem dalej z odkręceniem całkowicie potencjometru głośności z silniczkiem dmuchałem, czyściłem małą szmatką i na koniec kontakt PR spray.
Obrazek
Recenzja pierwotnie opublikowana w Magazynie Hi-Fi 1997 roku: https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacz ... ra605r.php

Pioneer wyprodukowanego w Japonii działa idealnie. <spoko> piwoa80
Obrazek

Ps: Napiszcie w moim temacie, odpiszcie jeśli macie możliwości i chcecie (oby!) z waszą nawet mini historią z "Hi-fi" w domu czy w aucie. Może mieliście kiedyś mono, jakie? stereo? może pierwszy walkman z kasetą? a nawet pierwsze prawo jazdy z pierwszym autem? A co robił tata, mama, wujek czy Mikołaj?. :) To nasz klub czyli przyjaciele, klubowicze.
piwoa80
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Pieterb » 09 lut 2022, 19:26

Dobry dobytek ;-)
Nie wiem czy to kogoś w ogóle interesuje ale napiszę i ja. I tak pewnie nie wiele tu osób będzie wiedziało o czym piszemy :-P

Ja zaczynałem od gramofonu Bambino2 :-D, później Andrzeju podobnie jak Ty przez Kasprzki, Zodiaki, Radmory i Diory nie pamiętam modeli nawet teraz już, tyle lat minęło i trochę tego było.
Na końcu kupiłem wieżę technicsa oczywiście na raty po segmencie bo na całość na raz nie stać mnie było - niestety. Czyli najpierw wzmaka, potem korektor ręczny(do dziś go mam) i na końcu kaseciaka i cd. A kolumny jakiegoś thompsona miałem używkę wtedy kupiłem i dłuuuuuugie lata mi służyły.

Dodam że na wszystko zarobiłem sam i kupiłem sam(a ceny pamiętam że małe nie były), bambino jeno był w spadku od ojca i stary kupił mi potem pierwszego kasprzaka chyba nawet mono(pamiętam jeno że miał jakieś takie pedalskie kolory różowo-zielony - chyba czy coś) ale wtedy nie bardzo można było wybrzydzać.

Potem jak zaczęła się praca i rodzina to człowiek troszku pomału zaczął porzucać pasie bo priorytety się zmieniał - niestety. I tak do dziś zostało.
Ot cała muzyczna historyja.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Doc » 09 lut 2022, 23:13

Pieterb pisze:
09 lut 2022, 19:26
Nie wiem czy to kogoś w ogóle interesuje ale napiszę i ja. I tak pewnie nie wiele tu osób będzie wiedziało o czym piszemy :-P
Masz rację Piotrku. Jest już "inny internet" niby inni ludzie. :(
Pieterb pisze:
09 lut 2022, 19:26
(...) Na końcu kupiłem wieżę technicsa (...). Czyli najpierw wzmaka, potem korektor ręczny (do dziś go mam) i na końcu kaseciaka i cd. A kolumny jakiegoś thompsona miałem używkę wtedy kupiłem i dłuuuuuugie lata mi służyły.
Piotrku ale jaki dokładnie miałeś? Mój kumpel w roku 2004 kupił amplituner Technics SA-DX850 i korektor graficzny SH-GE90. Mam moje zdjęcie, byłem u niego... ależ było dobre:
Obrazek
Pieterb pisze:
09 lut 2022, 19:26
Dodam że na wszystko zarobiłem sam i kupiłem sam(a ceny pamiętam że małe nie były), bambino jeno był w spadku od ojca i stary kupił mi potem pierwszego kasprzaka chyba nawet mono(pamiętam jeno że miał jakieś takie pedalskie kolory różowo-zielony - chyba czy coś) ale wtedy nie bardzo można było wybrzydzać.
Hehehe no takie były. :-D
Pieterb pisze:
09 lut 2022, 19:26
Potem jak zaczęła się praca i rodzina to człowiek troszku pomału zaczął porzucać pasie bo priorytety się zmieniał - niestety. I tak do dziś zostało.
Ot cała muzyczna historyja.
No tak. U mnie do dzisiaj hobby i dźwięk. Niestety lektorem nie będę bo... bo sami wiecie z moim zdrowiem. Nie będę o tym mówił.
Skoro nasza historia, to wysyłam kolejne moje zdjęcia. Miałem 16 lat i dostałem nówkę Sharp'a boombox'a. Kupił mi to wujek. Kilka lat temu prowadził ośrodek "Kurpianka" nad morzem w Stegnie, spał tam, miał dom (oczywiście nie własny) tyle lat. Wiadomo z kasą nie miał problemów. Niestety umarł właśnie w tym ośrodku, wiedział że ma ostrą cukrzycę i nic nie robił. No dobra, szkoda gadać ze zdrowiem.
Stąd jako pierwszy z kumplami miałem CD! Normalnie płyta CD, dźwięk zajefajny bez "szumu" można było nagrywać z CD na kasetą. No szok! hehe. :) Na tym moim zdjęciu widać gitarę elektryczną. Tata mi dał ze szkoły. Umiałem grać, lubiłem to. Teraz na pewno kiepsko by było. ;) Ok... to ja:
Obrazek

W roku 2002-2003 zacząłem własne radio internetowe. Byłem dj'em, robiłem konkursy, programy, pytania zupełnie za free. Bywało często zalogowanych 1000-1300 ludzi z włączonymi podcast'ami właśnie z moim radiem. Oto moje zdjęcie w moim mieszkaniu, rok 2005:
Obrazek
Obrazek
Po kilku miesiącach z tym zdjęciem, rokiem dostałem e-maila i wiadomość na GG. Zobaczyłem że nr 1 czyli prezes Gadu Gadu S.A. Zaprosili mnie i dostałem dobrą pracę w GaduRadio.pl, Open.fm jako dyrektor ale to już jest inna sprawa. ;)

Rok 2007. Polecieliśmy (moja żona i nasze dziecko) nad morze na wakacje. Oto zdjęcie z moim Audi 80. :)
Obrazek

Tak to wygląda. :) Może znajdzie się klubowicz Audi80.pl z własną historią. Oczywiście jeśli będzie chciał. <spoko>
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Krzysiek 84 » 10 lut 2022, 17:25

Pajonier dobry sprzęt , gdzieś na strychu leży jeszcze odtwarzacz płyt winylowych Unitra i pocztówki dźwiękowe.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Doc » 10 lut 2022, 21:01

Krzysiek 84 pisze:
10 lut 2022, 17:25
Pajonier dobry sprzęt , gdzieś na strychu leży jeszcze odtwarzacz płyt winylowych Unitra i pocztówki dźwiękowe.
Krzyśku... jeśli znajdziesz czas to zrób zdjęcia i wyślij. okok
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: cyssiek » 06 paź 2022, 22:09

Oho,

Jeżeli poznajduję zdjęcia to powrzucam tutaj!

Na teraz mam dosłownie jakiś amplituner Sonego z dwoma 3drożnymi paczkami (też sonego - wysokie kolumny) które grają ZASKAKUJĄCO dobrze, plus do filmów zestaw 5.1. W sypialni natomiast gra wspaniały Pianocraft RDXE700 który nigdy nie dostanie emerytury u mnie, jest po prostu zbyt dobry.
CD odtwarza Philips CD753 z kultowym chipem TDA1541 i LAMPIZATOR modem, czyli na preampie jest lampka. Gra przepięknie.
Kasety - Technics RSB755 (kocham go całym serduszkiem).
Winyle - pozbyłem się gramofonu bo czekam aż mnie będzie stać na SL1210(...na dwie sztuki SL1210 ale to inny temat)

Kiedyś mieliśmy wspaniałe kolumny TDL RTL2 (absolutnie fenomenalne) spięte z Marantzem 2230 (w czasach kiedy taki zestaw w lombardzie kupiłem za 500 zł... jezusie) a przy komputerze stały Jamo studio 105 - też wspaniałe.

Moja przygoda z bardziej audiofilskim zacięciem skończyła się jak z szanownym kolegą (pracując w dużym salonie komputerowym) przesłuchaliśmy wszystkie słuchawki powyżej 5000zł podłączając do najlepszych DACów. Wracałem do domu i mi się już nie chciało słuchać muzyki, więc uznałem że sobie krzywdy więcej nie będę robił. Teraz jestem szczęśliwy i doceniam co mam ;)
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: cyssiek » 08 paź 2022, 11:22

Machnąłem się :D

Amplituner (przy okazji załapał się VHS.. sprawny!)
Obrazek

Philips CD740 - starszy model. Ale gra wyśmienicie. Technics tez RSB608 - po ustawieniu azymutu również gra przesłodko (zwłaszcza z kasetami nagranymi w Dolby..)
Obrazek


Wszystko gra na takich paczkach. Nie wiem co to za model (starość, schylanie się to ból egzystencji) ale mają bliżej 15-20 lat, mocne, czyste brzmienie z charakterem

Obrazek
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: Doc » 08 paź 2022, 13:34

I to jest właśnie klasyk z dźwiękiem, muzyką.
cyssiek piwoa80 .
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

haland
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2023, 16:15
Imię: erik
Model: Audi 90 B1
Nadwozie: Coupe
Silnik: 1.9 WN
Lokalizacja: pruszcz gdański
Kontakt:

Re: Nasza historia - Hobby, rok, hi-fi, urodziny, prezenty, kupna itd.

Post autor: haland » 29 mar 2023, 22:13

Ciągle fajnie też wygląda.
Rolety i żaluzje elektryczne w https://grako.pl wewnętrzne i zewnętrzne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga