Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Migająca kontrolka temperatury płynu

ODPOWIEDZ
Nikola77711
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2021, 10:51
Imię: Nikola
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z

[B4 1.9 1Z] Migająca kontrolka temperatury płynu

Post autor: Nikola77711 » 30 mar 2023, 17:19

Cześć, wiem, że są już tematy o takim samym tytule, ale niestety w żadnym z nich nie znalazłam przyczyny problemu.
Mianowicie chodzi migającą kontrolkę płynu chłodniczego, zaczyna mrygać już po przekręceniu na zapłon, i mryga dalej w trakcie jazdy, jednak w dłuższej trasie czasami na chwile przestaje, ale potem znowu zaczyna.

Mam też problem z grzaniem świec, gdy niebieski czujnik temperatury znajdujący się na króćcu przy silniku jest podłączony, świece w ogóle nie grzeją, czy to 20 czy -20 stopni, a auto nie odpala. Wymieniłam go, ale żaden z dwóch problemów nie ustał, po odłączeniu czujnika świece grzeją, ale bardzo długo.

Sprawdzałam też czujnik w zbiorniczku wyrównawczym, podpinałam, czyściłam kostkę, robiłam zwarcie ale kontrolka nie przestała migać nawet na sekundę. Pasek od pompy wody w porządku, Płyn chłodniczy dolany na max, a temperatura na zegarach w porządku. Co może być przyczyną? i czy te dwie usterki w ogóle ze sobą się łączą?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 1.9 1Z] Migająca kontrolka temperatury płynu

Post autor: Jarewa » 30 mar 2023, 19:02

Odłącz siwy czujnik 3pin jak przestanie migać to go wymień. Te dwie rzeczy nie można łączyć to inna para kaloszy.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4 1.9 1Z] Migająca kontrolka temperatury płynu

Post autor: Krzysiek 84 » 30 mar 2023, 19:46

Co do migającej kontrolki płynu , to z tyłu głowicy znajduje się szary czujnik temperatury płynu ( Jeśli nie posiadasz klimatyzacji ) .

Co do grzania świec żarowych , to a to odpowiada niebieski czujnik temperatury płynu.
Jak masz mozliwość , to przydałoby się podłaczyć autem z programem diagnostycznym VCDS czy Vag i odczytać temperaturę płynu jaką widzi ECU.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga