Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 14 lip 2023, 21:28

Witam,
Zająłem się demontażem lpg w swojej 80tce żeby stopniowo doprowadzać auto do stanu zblizonego do fabryki. Po odpięciu przewodów od sterownika STAG50 auto przestało odpalać (nawet nie kręci). Odpiąłem przewód od cewki i lamby a następnie połączyłem te przewody z pominięciem sterownika, samochód normalnie funkcjonował, po odcięciu kabla od wtrysków, samochód, wiadomo, zgasl połączyłem go i normlanie palił, pracowal. Ale kiedy został mi ostatni przewód idący gdzieś za blok silnika, wzdłuż rury idącej od butli do reduktora, to auto przestało odpalać. I tu sie nasuwa pytanie co moglo zawinić? Ten ostatni (biały) kabel wedle schematu odpowiada tylko za stan gazu w butli wiec powinien byc nieistotny, nie wiem nawet czego to moze byc kwestia skoro auto nawet nie kręci, może zrobiłem gdzieś spięcie i muszę po prostu wymienić bezpiecznik, nie wiem nawet od czego zacząć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: maciek889 » 15 lip 2023, 11:21

Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 15 lip 2023, 13:41

maciek889 pisze:
15 lip 2023, 11:21
Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b
Nie mam tego przełącznika 😬, możliwe że komputer od gazu zastępował jego działanie?

Dodano po 19 minutach 57 sekundach:
maciek889 pisze:
15 lip 2023, 11:21
Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b
Przeczytałem to drugi raz, juz na spokojnie, jako ze nie mam przy sobie probówki to posłużyłem się żarówką 12v i się nie zapaliła w trakcie przekręcania kluczyka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 15 lip 2023, 15:02

]

Przeczytałem to drugi raz, juz na spokojnie, jako ze nie mam przy sobie probówki to posłużyłem się żarówką 12v i się nie zapaliła w trakcie przekręcania kluczyka
[/quote]

Odpiąłem wtyczkę od kostki stacyjki, połączyłem przewody od rozrusznika i rozrusznik zakręcił, czyli tak jak pisałeś to kostka. Oczywiście musiała się zepsuć jak wyjąłem komputer z lpg żeby mnie zmylić 😃

Dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga