Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 14 lip 2023, 21:28

Witam,
Zająłem się demontażem lpg w swojej 80tce żeby stopniowo doprowadzać auto do stanu zblizonego do fabryki. Po odpięciu przewodów od sterownika STAG50 auto przestało odpalać (nawet nie kręci). Odpiąłem przewód od cewki i lamby a następnie połączyłem te przewody z pominięciem sterownika, samochód normalnie funkcjonował, po odcięciu kabla od wtrysków, samochód, wiadomo, zgasl połączyłem go i normlanie palił, pracowal. Ale kiedy został mi ostatni przewód idący gdzieś za blok silnika, wzdłuż rury idącej od butli do reduktora, to auto przestało odpalać. I tu sie nasuwa pytanie co moglo zawinić? Ten ostatni (biały) kabel wedle schematu odpowiada tylko za stan gazu w butli wiec powinien byc nieistotny, nie wiem nawet czego to moze byc kwestia skoro auto nawet nie kręci, może zrobiłem gdzieś spięcie i muszę po prostu wymienić bezpiecznik, nie wiem nawet od czego zacząć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4662
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: maciek889 » 15 lip 2023, 11:21

Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 15 lip 2023, 13:41

maciek889 pisze:
15 lip 2023, 11:21
Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b
Nie mam tego przełącznika 😬, możliwe że komputer od gazu zastępował jego działanie?

Dodano po 19 minutach 57 sekundach:
maciek889 pisze:
15 lip 2023, 11:21
Może po prostu kostka stacyjki umarła. Zobacz czy pojawia się plus jak dajesz na rozruch na blaszce w gnieździe przekaźnika 8 skrzynki bezpieczników. Tutaj zdjęcie numeracji przekaźników> https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a3a5c01e1ca7a75b
Przeczytałem to drugi raz, juz na spokojnie, jako ze nie mam przy sobie probówki to posłużyłem się żarówką 12v i się nie zapaliła w trakcie przekręcania kluczyka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0 ABK LPG] po demontażu sterownika lpg auto nie odpala

Post autor: bary6798 » 15 lip 2023, 15:02

]

Przeczytałem to drugi raz, juz na spokojnie, jako ze nie mam przy sobie probówki to posłużyłem się żarówką 12v i się nie zapaliła w trakcie przekręcania kluczyka
[/quote]

Odpiąłem wtyczkę od kostki stacyjki, połączyłem przewody od rozrusznika i rozrusznik zakręcił, czyli tak jak pisałeś to kostka. Oczywiście musiała się zepsuć jak wyjąłem komputer z lpg żeby mnie zmylić 😃

Dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga