Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie dzialający przełącznik gazu i pompa paliwa

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Bartekkk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2024, 18:27
Imię: Bartek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg

Nie dzialający przełącznik gazu i pompa paliwa

Post autor: Bartekkk » 04 lut 2024, 19:03

Witam, mam porblem z moją b4 otóż po przekręceniu zapłonu nie słychać pracującej pompy paliwa i nie działa przełącznik lpg, nie reaguje. Dodam że wcześniej została wymieniona wiązka deski rozdzielczej, chociaż pompa i przełącznik jeszcze po wymianie wiązki chwile działały. Co może być przyczyną ?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4658
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Nie dzialający przełącznik gazu i pompa paliwa

Post autor: maciek889 » 06 lut 2024, 09:33

A jaki masz przełącznik LPG? Zwykle przełącznik jest zasilany z cewki zapłonowej + ewentualnie akumulatora. Przy instalacji LPG na silniku z wtryskiem rzadko się odcina pompkę paliwa. Więc najpewniej podejrzewam że może nie być zasilania na ECU (brak startu pompki paliwa) i cewce (brak reakcji przełącznika LPG).

Zmierz czy na cewce masz 12V po zapłonie jak będzie to sprawdź czy iskra jest. Możesz też sprawdzić czy na 3 pinowej wtyczce aparatu zapłonowego masz plus na skrajnych pinach (tylko uważaj przy jej ściaganiu bo bardzo łatwo wyrwać gniazdko z aparatu).

Tu masz paradnik co do szukania przyczyny nie odpalania: silniki-czterocylindrowe/faq-co-zrobic- ... 98745.html
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga