Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

[1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 16 kwie 2024, 09:10

Witam, tak jak w temacie
Problem polega na tym że samochód kręci rozrusznikiem ale nie pali, sytuacja byla taka ze raz wsiadam do samochodu chce zapalić kręci ale nie odpali odczekałem chwilę zakręciłem znów i zapalił i tak palił bez problemu do następnego dnia, następnego dnia jechałem do pracy odpaliłem samochód lecz czułem że sekundę/dwie musiałem dłużej pokręcić rozrusznikiem żeby załapał, zaś na trzeci dzień już w ogóle nie pali, kręcę rozrusznikiem i nic, czekam dalej i nic dalej nie chce odpalić… Ktoś mógłby pomóc jaką może być przyczyna? Kopułka? Palec? Przewody już do d*py?

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 16 kwie 2024, 14:31

ZMIENIŁEM KOPUŁKĘ Z DRUGIEGO AUDI I ZAPALIŁ NA DOTYK, DAŁEM ZNÓW STARĄ KOPUŁKĘ I RÓWNIEŻ ODPALIŁ - ktoś wie o co może chodzić?

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 238
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: nogiln » 16 kwie 2024, 22:13

Czujnik Hala do sprawdzenia. Może instalacja idąca do czujnika nie wytrzymała próby czasu?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4662
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: maciek889 » 17 kwie 2024, 09:10

Palec podmieniałeś? Czasem palec z wierzchu wygląda ok a ma przebicie ze środka do ośki zwykle przepala go jak się ma świece skrajnie zużyte.A jak wsadzisz palec trochę płycej to znów może zacząć działać.
Najlepiej gdy nie odpala zdejmij środkowy przewód z kopółki i zbliż go masy i sprawdź czy z cewki wychodzi iskra. Ewentualnie słuchaj czy przy kręceniu rozrusznikiem startuje pompka paliwa, bo jeśli milczy podczas gdy silnik się kręci to hall będzie winien.

Tutaj poradnik jak szukać problemu z odpalaniem: silniki-czterocylindrowe/faq-co-zrobic- ... 98745.html
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 18 kwie 2024, 23:13

Dziękuję za sugestię sprawdzę jeśli znów pojawi się ten problem… Po akcji z podmianą kopułki samochód pali ale czasami na zimnym trzeba pokręcić tę sekundę dłużej <nie wiem> obroty są stałe nie falują, motor dobrze pracuje gdy zapali nic nie przerywa

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 19 kwie 2024, 12:03

maciek889 pisze:
17 kwie 2024, 09:10
Palec podmieniałeś? Czasem palec z wierzchu wygląda ok a ma przebicie ze środka do ośki zwykle przepala go jak się ma świece skrajnie zużyte.A jak wsadzisz palec trochę płycej to znów może zacząć działać.
Najlepiej gdy nie odpala zdejmij środkowy przewód z kopółki i zbliż go masy i sprawdź czy z cewki wychodzi iskra. Ewentualnie słuchaj czy przy kręceniu rozrusznikiem startuje pompka paliwa, bo jeśli milczy podczas gdy silnik się kręci to hall będzie winien.

Tutaj poradnik jak szukać problemu z odpalaniem: silniki-czterocylindrowe/faq-co-zrobic- ... 98745.html



Palca nie podmieniałem jedynie kopułka i kable wysokiego napięcia… teraz samochód pali ALE trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem… będzie to wina kabli wysokiego napięcia?

Dodano po 41 sekundach:
Nic innego do głowy mi nie przychodzi, paliwo się leje pompka chodzi wszystko działa ale CIĘŻKO pali

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4662
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: maciek889 » 19 kwie 2024, 12:17

Widziałem przypadek gdzie skrajnie zużyte świece zapłonowe powodowały bardzo ciężkie odpalanie na zimnym silniku a jak już odpalił to pracował idealnie.

Spróbuj odłączyć akumulator na 15 minut to może reset ecu pomoże, szczególnie może pomóc jak masz lpg.

Czasem przez słabą pompkę paliwa może gorzej palić ale trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa albo zobaczyć czy paliwo da radę przebić się przez regulator ciśnienia i wyleci powrotem z wtrysku.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 19 kwie 2024, 13:03

maciek889 pisze:
19 kwie 2024, 12:17
Widziałem przypadek gdzie skrajnie zużyte świece zapłonowe powodowały bardzo ciężkie odpalanie na zimnym silniku a jak już odpalił to pracował idealnie.

Spróbuj odłączyć akumulator na 15 minut to może reset ecu pomoże, szczególnie może pomóc jak masz lpg.

Czasem przez słabą pompkę paliwa może gorzej palić ale trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa albo zobaczyć czy paliwo da radę przebić się przez regulator ciśnienia i wyleci powrotem z wtrysku.


Właśnie silnik pracuje jedynie na benzynie a co do pompki nie wiem czy się nią sugerować bo jak samochód zapali to ma moc nie przerywa i nie muli - a raczej jakby to była pompka to nawet na zapalonym motorze mi nie chodzi dobrze?

Wrócę z pracy podmienię świece i dam znać (aktualnie mam 3 elektrodowe a założę jedno elektrodowe) dam znać czy coś się zmieniło…
Z góry dzięki za sugestie!!!!! ;)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4662
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: maciek889 » 19 kwie 2024, 15:15

Pompka może tak wysiąść że po odpaleniu jak napięcie skoczy to będzie chodzić dobrze. Kilka takich przypadków widziałem że za pierwszym kręceniem rozrusznika można była akumulator wyładować do zera z drugim odpalał na dotyk.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 19 kwie 2024, 17:54

maciek889 pisze:
19 kwie 2024, 15:15
Pompka może tak wysiąść że po odpaleniu jak napięcie skoczy to będzie chodzić dobrze. Kilka takich przypadków widziałem że za pierwszym kręceniem rozrusznika można była akumulator wyładować do zera z drugim odpalał na dotyk.
Czyli przypuszczenia to pompka paliwa? Po zmianie tych świec zapalił na dotyk i dziwne to według mnie bo stare miałem z NGK i nie były mocno zużyte (NGK były trzyelektrodowe a teraz zamontowałem z boscha jednoelektrodowe z drugiego Audi ale 2.0 b4 abk)…
Zobaczę jutro po postoju nocnym i dam znać :-?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4662
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: maciek889 » 20 kwie 2024, 10:38

A benzyna ci się nie leje z regulatora ciśnienia benzyny?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 20 kwie 2024, 14:30

Aktualizacja:
Samochód dalej nie pali, zmierzone wszystko co się dalo, cewka podaje prąd, czujnik halla, wszystko jak powinno być ale teraz odkręciłem świece i nie ma iskry :(

litlesnek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 18 sty 2024, 23:09
Imię: Jarosław
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM

Re: [1.8PM] problem z odpalaniem motoru

Post autor: litlesnek » 20 kwie 2024, 16:04

Można zamknąć… problem okazał się aparat albo sam czujnik halla mimo że parę razy odpaliłem i jeździłem… jeśli ktoś by miał na sprzedaż może się odezwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga