Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 1.8 JN] Gaśnie, nie reaguje na gaz, ciężko odpala

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

[80 1.8 JN] Gaśnie, nie reaguje na gaz, ciężko odpala

Post autor: GerB3 » 30 kwie 2024, 19:32

Witam
Problem dotyczy JN na Ke-Jetronicu. Któregoś dnia zgasł na światłach bez żadnych objawów i od tego momentu występują następujące problemy: ciężko go odpalić, trzeba wciskać pedał w podłogę, bez gazu nawet nie odpali (wcześniej odpalał bez gazu), nie wchodzi na obroty - mimo gazu w podłodze ma max. 600-700 obrotów, czasami uda się że nie zgaśnie bez gazu, czasami gaśnie. Auto nigdy nie zagazowane i w zasadzie nie sprawiało żadnych problemów z KE-jetem. Najbardziej martwi mnie brak reakcji na otwarcie przepustnicy na maxa. Co wymienione-
-nowy akumulator, świece palec i kopułka mają mniej niż 100km, cewka, czujnik temp dolny od wtrysku ori Bosch - poprzedni był dobry, przekaźnik pompy paliwa. Kilka lat temu wymieniona pompa na ori Bosch podobnie jak filtr paliwa. Sprawdziłem podciśnienia i gume od wtrysku - żadnych pęknięć wszystko szczelne. Filtr paliwa w śrubie od rozdzielacza jak nowy. Klapa spiętrzająca ustawiona wg naklejki, nigdy nie ruszana.
Obrazek

Jakieś pomysły co może być problemem? Najgorsze że tego wtrysku nikt już nie ogarnia.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4681
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [80 1.8 JN] Gaśnie, nie reaguje na gaz, ciężko odpala

Post autor: maciek889 » 30 kwie 2024, 23:17

Pomimo nowej pompy paliwa bym proponował sprawdzić ciśnienie. Jak nie masz manometru to możesz sprawdzić czy z wyjścia regulatora paliwa zaznaczonego w załączonym zdjęciu będzie tryskać paliwo. Chyba że sam regulator padł i wypuszcza wszystko i ciśnienia dla wtrysku jest z niskie.
Może spróbuj też odłączyć różnicowy regulator ciśnienia paliwa może o dostaje sygnał aby maksymalnie zmniejszać paliwo.

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Re: [80 1.8 JN] Gaśnie, nie reaguje na gaz, ciężko odpala

Post autor: GerB3 » 01 maja 2024, 10:04

Cześć.
Nie widzę żadnego zdjęcia ;). Powinienem mieć jutro zestaw do pomiaru ciśnienia paliwa, rozumiem że mam się podpiąć tak jak na tym filmie?

Co do regulatora, chodzi o ten czarny EHA? Odpiąłem od niego kostkę i żadnych zmian nie było.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4681
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [80 1.8 JN] Gaśnie, nie reaguje na gaz, ciężko odpala

Post autor: maciek889 » 01 maja 2024, 11:01

Zapomniałem o załączniku. Może być tak jak gość pokazuje. Bo tam chyba najpierw sprawa ciśnienie jakie idzie na wtryskiwacz rozruchowy a w drugim miejscu to za bezpośrednio na wlocie z regulatora .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga