Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B4 ABK TPS z Aliexpress - dobry?

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Audi 80 B4 ABK TPS z Aliexpress - dobry?

Post autor: Chlebowgryzarka » 14 kwie 2024, 17:34

Szybkie pytanie do ludzi którzy wymieniali TPS w swoich 80tkach ABK - czy zamienniki z Aliexpress są cokolwiek warte? Niestety, ale wybór wielki nie jest, oryginałów nie ma od dawna, używki też bardzo ciężko znaleźć. Oryginalny TPS ma numery
037 907 385 H, a jedyne jakie udało mi się znaleźć na internecie obecnie to 037 907 385 N oraz 037 907 385 M. A mój w chwili obecnej nadaje się na śmietnik. Stąd też chciałbym wiedzieć, czy wymiana na chińczyka ma sens, a jeśli nie, to czy powyższe czujniki z innymi numerami by podeszły bez problemu.

Kogutiru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:07
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AGG+lpg
Lokalizacja: Legnica

Re: Audi 80 B4 ABK TPS z Aliexpress - dobry?

Post autor: Kogutiru » 16 maja 2024, 08:12

Tak kupiłem kiedy płytkę z Aliexpress działa do dziś warto od razu rozwiercić dziury w płytce na większe aby po pół roku zmienić minimalnie ścieżkę gdy zacznie czasem szarpać

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1057
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: Audi 80 B4 ABK TPS z Aliexpress - dobry?

Post autor: h/k » 16 maja 2024, 12:04

Kogutiru pisze:
16 maja 2024, 08:12
Tak kupiłem kiedy płytkę z Aliexpress działa do dziś warto od razu rozwiercić dziury w płytce na większe aby po pół roku zmienić minimalnie ścieżkę gdy zacznie czasem szarpać
Nie piszesz przypadkiem o płytce potencjometru przepływomierza?

Na zużyty TPS jest patent z przesuwaniem ślizgaczy, ale chyba tylko po listku na ścieżkę się dało, a reszta podgiąć w górę, pytanie ile dostaje po głowie dokładność w funkcji kąta ślizgaczy.
Potencjometr MAF (przepływomierz) z kolei chyba niedługo będę brał z Chin, tylko charakterystyki do porównania ze sprawnym by się przydały, jak zamówiłbym to się zrobi bo jeszcze mam przyzwoity cały podzespół w zapasie, niestety nie są one zbyt trwałe - warunki miejskie ok. 50 tys. km u mnie albo i mniej.

Oryginalny z kolei TPS jest dosć żywotny, może da się jeszcze upolować... albo kupić z kompletna przepustnicą, tylko wtedy fajnie by było zajrzeć co ze stanem ścieżek. Ja dobre kilka lat temu na farcie za 40 zł kpiłem prawie nieużywany sam czujnik i śmiga już dość długo.

Kogutiru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:07
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AGG+lpg
Lokalizacja: Legnica

Re: Audi 80 B4 ABK TPS z Aliexpress - dobry?

Post autor: Kogutiru » 19 cze 2024, 10:29

Obie rzeczy kupiłem z Aliexpress. Również przesuwałem płytkę tps niektórzy mówią że się nie da ale jeśli chcesz i masz zaparcie zrobisz to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl