Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[cabrio] otwieranie manualnego dachu

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 22 lis 2010, 10:38

Awaryjne otwieranie dachu
-Odepnij taszek u kierowcy jest tam dziurka
-włóż do niej cienki śrubokręt
-poczujesz jak cofasz element ryglujący
-trzymając śrubokręt przekręć klamka dachu otworzy sie
-rozbierz tapicerkę u góry ramki szyby
--wyczyść i przesmaruj mechanizm blokujący rygiel tj. mała ceweczka (jak w zamku elektromagnetycznym) z dźwignia powinno hulać chyba ze cewka padła.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 22 lis 2010, 16:56

ponoc jak sie tam wlozy cieniuski srobokrecik to ma sie otworzyc... dziurki powinny byc w okolicach taszkow wewnatrz samochodu nie opodal lampki
pisalem im Marcin, ale widzisz nie slucha sie ;p

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 22 lis 2010, 20:27

Kolczat pisze:
ponoc jak sie tam wlozy cieniuski srobokrecik to ma sie otworzyc... dziurki powinny byc w okolicach taszkow wewnatrz samochodu nie opodal lampki
pisalem im Marcin, ale widzisz nie slucha sie ;p
Czasem warto posłuchać starszych kolegów/użytkowników. A czytając temat uznałem ze warto to powtórzyć, wniosek słuchać kolegów i szukać dziurek :mrgreen: Ostatni rzadko zaglądam na forum mało czasu jakoś jest.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 22 lis 2010, 20:29

siwusek216, nie no jasne ze to napisales bo nie wiedizalem dokladnie co i jak, a wiem ze mi to tlumaczyles na Łąkach swego czasu... wbijaj na czata ;]

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 24 lis 2010, 16:39

Ciekaw jestem czy kolega otworzył daszek?

bachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2010, 18:14
Lokalizacja: Piła/wielkopolska

dzieki

Post autor: bachu » 25 lis 2010, 00:14

Witam wszystkich, sorki ze tak długo nie pisałem. daszek otworzyłem.audi to 1.9 tdi z 1997 roku. przyczyna była bardzo prosta: zaciągnęłem reczny przekręciłem zapłon wówczas po przekręceniu rączki opuszczają się 4 szybki do połowy i dach mogę otworzyć. sprawa z mojej strony wygląda trochę amatorsko ale zgubił mnie ten zapłon bo niedawno miałem 2.3 benz. z 1992 roku i takich zabezpieczeń nie było. dzięki również za info o awaryjnym otwieraniu na przyszłość. wniosek bez zapłonu i recznego nie otworzę manualnego dachu w moim modelu.pozdro

Awatar użytkownika
Loczek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 514
Rejestracja: 30 sty 2007, 23:43
Lokalizacja: Oława

Post autor: Loczek » 25 lis 2010, 17:52

bachu pisze:przekręciłem zapłon wówczas po przekręceniu

:mrgreen: Myślałem, że o faktcie przekręcenia zaplonu pisać nie trzeba <ok> , ale z tego wniosek chociaż taki, że trzeba pisać krok po kroku, czyli bierzemy kluczyki, otwieramy auto wsiadamy (noga prawa i lewa, tyłek na fotel .... :lol: :-P ) itd. Powodzenia w uzytkowaniu auta ze ściągnietym dachem ;-) .

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 25 lis 2010, 19:22

bachu, ja bym się zapadł ze wstydu pod ziemię. Jak mogłeś tego nie sprawdzić zanim napisałeś temat na forum? Ja tego nie pojmę chyba :-)

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 25 lis 2010, 23:04

Heh całkiem ciekawy finał.

Harry427
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2024, 13:01
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.0 ABK

Re: [cabrio] otwieranie manualnego dachu

Post autor: Harry427 » 24 wrz 2024, 11:30

Cześć,
to ja może trochę odświeżę post. Mam problem z otwieraniem pokrywy dachu.
Żeby było jasne opiszę sekwencję:
1. kluczyk na zapłon, kontrolki migają, ręczny zaciągnięty,
2. przekręcam rygle, szyby się opuszczają i otwieram dach do góry (podnoszę z klapy dachu tylną część)

3. w tym momencie powinienem móc otworzyć klapę przyciskiem na słupku - niestety nie działa a jedynie zaczyna migać kontrolka dachu na desce... Dodam, że bagażnik się zamyka

4. dalej robię to ręcznie rygielkami po obu stronach od strony pasażera jest jeszcze raz sygnał na zamek bagażnika uchyla się klapa dachu i mogę ręcznie go schować.

5. bagażnik zamyka się na stałe i muszę go odryglować kluczykiem żeby otworzyć

Zamykanie również poprzez 2 rygielki - przycisk nie działa

Jeżeli macie pomysł gdzie szukać usterki będę wdzięczny za podpowiedzi (dodam, że i tak muszę kupić uszczelki kabli w klapie bo "się skończyły gdy próbowałem poruszyć kablami i sprawdzić czy nie spowoduje to jakiegoś działania

Jakby co Kraków, Śląsk i Świętokrzyskie mam w zasięgu :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Messaja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2016, 15:31
Lokalizacja: W-wa

Re: [cabrio] otwieranie manualnego dachu

Post autor: Messaja » 27 wrz 2024, 09:52

Harry427 pisze:
24 wrz 2024, 11:30
Cześć,
to ja może trochę odświeżę post. Mam problem z otwieraniem pokrywy dachu.
Żeby było jasne opiszę sekwencję:
1. kluczyk na zapłon, kontrolki migają, ręczny zaciągnięty,
2. przekręcam rygle, szyby się opuszczają i otwieram dach do góry (podnoszę z klapy dachu tylną część)

3. w tym momencie powinienem móc otworzyć klapę przyciskiem na słupku - niestety nie działa a jedynie zaczyna migać kontrolka dachu na desce... Dodam, że bagażnik się zamyka

4. dalej robię to ręcznie rygielkami po obu stronach od strony pasażera jest jeszcze raz sygnał na zamek bagażnika uchyla się klapa dachu i mogę ręcznie go schować.

5. bagażnik zamyka się na stałe i muszę go odryglować kluczykiem żeby otworzyć

Zamykanie również poprzez 2 rygielki - przycisk nie działa

Jeżeli macie pomysł gdzie szukać usterki będę wdzięczny za podpowiedzi (dodam, że i tak muszę kupić uszczelki kabli w klapie bo "się skończyły gdy próbowałem poruszyć kablami i sprawdzić czy nie spowoduje to jakiegoś działania

Jakby co Kraków, Śląsk i Świętokrzyskie mam w zasięgu :)
Pozdrawiam,
Łukasz
Właśnie chciałem odświeżyć ten temat tutaj. Niestety nie pomogę w rozwiązaniu problemu ale mogę dorzucić swoje trzy grosze:
U mnie jest bardzo podobny problem - też sekwencję wykonuję tak jak Ty, jak naciskam przycisk na słupku to też kontrolka na desce miga (u mnie to ta sama co od airbag'u - nie wiem czy tak powinno być) i też nie otwiera pokrywy. Jak ręcznie otworzę pokrywę, schowam dach i zamknę pokrywę to w odróżnieniu od Twojego przypadku - bagażnik się odblokowuje.
Zauważyłem również dziwną rzecz, która co prawda nie jest powtarzalna w 100% ale się zdarza - w momencie jak mam już wstępnie złożony dach i wciskam przycisk na słupki i on nie działa to czasem pomaga... otwarcie bagażnika. W momencie jak otworzę bagażnik i wcisnę przycisk klapa się otwiera. Oczywiście w tym momencie muszę zamknąć bagażnik bo dojdzie do kolizji klapy dachu z pokrywą bagażnika.

Tak jak kolega wyżej mam pytanie czy komuś udało się z tym problemem wygrać (widziałem że się przewijają posty na ten temat ale jeszcze nie widziałem posta z rozwiązaniem).

Jalkby miał ktoś chociaż schemat elektryczny tego mechanizmu to sam spróbuję prześledzić gdzie jest problem i podzielę się wynikami, ale tak na ślepo to będzie ciężko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl