[ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.
[ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.
Auto podczas jazdy w momencie schodzenia z obrotów na 2 bądź 3 biegu ( najbardziej odczuwalne ) 1800-1200 żabkuje, poszarpuje. Auto nie ma problemów z odpalaniem, nadmiernym kopceniem czy też falowaniem obrotów, pompa z nastawnikiem świeżo po czyszczeniu oraz kompletnym uszczelnieniu, aktualna dawka paliwa 2.4-2.6mg, kąt,wtrysku 58, miał ktoś podobny problem? Silnik seria bez żadnych modyfikacji.
- Krzysiek 84
- Junior Admin

- Posty: 5561
- Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
- Imię: Krzysiek
- Model: Audi 80 B4
- Nadwozie: Sedan
- Silnik: 1.9 1Z
- Lokalizacja: Olecko
Re: [ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.
A przed czyszczeniem nastawnika też był ten objaw ?
-
OnlineSagitari
- Forum Audi 80

- Posty: 242
- Rejestracja: 08 wrz 2011, 09:07
- Imię: Krzysztof
- Model: Audi 80 B4
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 1.9 1Z
Re: [ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.
Ja bym ustawił na próbę 3,5 mg i zobaczyć, czy będzie jakaśzmiana, bo w zależności od wyeksploatowania pompy takie wartości poniżej trójki nie zawsze są do przyjęcia. Kiedyś w AFN-ie u kolegi tak z ciekawości ustawiłem to ładnie jechał, ale na ciepłym były np. problemy z rozruchem. Z kolei jak u siebie ustawiałem 2.0 mg to nie było żadnych skutów ubocznych (może poza kopceniem), ale jak już wspomniałem, nie każda pompa będzie przyjmować taką dawkę







