Sklep Ipart
Sklep
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.

ODPOWIEDZ
Lewy9511
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:27
Imię: Kuba
Lokalizacja: Iława

[ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.

Post autor: Lewy9511 » 23 cze 2026, 11:30

Auto podczas jazdy w momencie schodzenia z obrotów na 2 bądź 3 biegu ( najbardziej odczuwalne ) 1800-1200 żabkuje, poszarpuje. Auto nie ma problemów z odpalaniem, nadmiernym kopceniem czy też falowaniem obrotów, pompa z nastawnikiem świeżo po czyszczeniu oraz kompletnym uszczelnieniu, aktualna dawka paliwa 2.4-2.6mg, kąt,wtrysku 58, miał ktoś podobny problem? Silnik seria bez żadnych modyfikacji.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5561
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.

Post autor: Krzysiek 84 » 23 cze 2026, 18:42

A przed czyszczeniem nastawnika też był ten objaw ?

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 08 wrz 2011, 09:07
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z

Re: [ 1z ] Żabkowanie/szarpanie podczas jazdy.

Post autor: Sagitari » 23 cze 2026, 20:03

Ja bym ustawił na próbę 3,5 mg i zobaczyć, czy będzie jakaśzmiana, bo w zależności od wyeksploatowania pompy takie wartości poniżej trójki nie zawsze są do przyjęcia. Kiedyś w AFN-ie u kolegi tak z ciekawości ustawiłem to ładnie jechał, ale na ciepłym były np. problemy z rozruchem. Z kolei jak u siebie ustawiałem 2.0 mg to nie było żadnych skutów ubocznych (może poza kopceniem), ale jak już wspomniałem, nie każda pompa będzie przyjmować taką dawkę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe opony samochodowe opony samochodowe
części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl