Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 abk 95' avant]montaz gniazda zapalniczki w bagazniku

ODPOWIEDZ
kyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 07 lut 2007, 07:09
Lokalizacja: Gliwice

[B4 abk 95' avant]montaz gniazda zapalniczki w bagazniku

Post autor: kyto » 20 sty 2008, 19:20

mam taki maly problem. jako, ze potrzebny mi jest prad w bagazniku to mam zwiazany z tym klopot. czy ktos z klubowiczow podciagal prad do bagaznika? zalezalo by mi na pradzie uzaleznionym od pozycji kluczyka w stacyjce. jesli kluczyk nie jest przekrecony to gniazdo nie dziala. jesli wlaczony to gniazdo dziala. chce zamontowac lodowke w miejscu pokrowca na narty pomiedzy fotelami i potrzebna mi taka instalacja:)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 20 sty 2008, 21:11

wydaje mi sie że nie powinienes mieć z tym żadnego problemu.mozesz pociagnąć kabel z przodu samochodu w progach.kabel podłanczasz pod cos co ma takie zasilanie na jakim ci zalezy.najlepiej zabezpieczyć to osobnym bezpiecznikiem i będzie ok.lub łatwiej wpiąć sie w kable które daja prąd do oświetlenia bagarznika...wydaje mi sie że to by bez problemu działało...

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 20 sty 2008, 21:37

z sama instalacja nie bedziesz mial problemu. byle bys pamietał o bezpieczniku :!: gorzej bedzie estetycznie upchnac kable i samo gniazdo. plus po stacyjce mozesz wziac ze stacyjki - czarny przewod albo z czarnego kabla dochodzacego do czarnego przekaznika pod nogami kierowcy po lewej i ile sie nie myle. montowałem w moim avancie glosniki z tylu to kable puszczalem pod litwa plastikowa wzdluz progu, jak to mowilhudy, .

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 21 sty 2008, 07:50

Kable możesz puścić jak mówią przedmówcy albo środkiem pod tunelem, z takim rozwiązaniem już sie kilka razy spotkałem. Nie jest ono może ori ale nie którzy tak robią.
A co do prądu to zauważyłem że dużo ludzi ma ogromne zapędy do maksymalnego obciążania ori obwodów w aucie. Zakładam że spodoba Ci się używanie gniazda w bagażniku i kupisz jakiś rozgałęźnik do zapalniczki i podłączysz coś jeszcze. Ilość pobieranego prądu będzie coraz większa i skończy się na tym że gniazdo stacyjki będzie do wymiany.
Proponowałbym żeby takie układy podłączać przez jakiś przekaźnik na osobnym zabezpieczeniu wtedy jesteś pewien że stacyjka nie jest za bardzo obciążona. Jeśli będziesz potrzebował pomocy jak to zrobić to pisz.

kyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 07 lut 2007, 07:09
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kyto » 21 sty 2008, 20:07

no wlasnie mnie tez za bardzo nie pasuje dlubanie w kablach kolo stacyjki. niestety nie jestem znawca elektryki i nie wiem gdzie i jak moglbym to podlaczyc, zeby dzialalo tak jak ja bym tego chcial.

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 22 sty 2008, 09:37

Kolego jesli nie chcesz ingerować w stacyjkę to plus masz od lampki oświetlenia bagażnika ciągniesz kabelek np. od kontalki ładowania (od alternatora wychodzi taki cienki kabelek) podpinasz to pod przekaźnik i kiedy alternator sie wzbudzi poda sygnał do przekaźnika i w tedy bedziesz miał dopiero prąd w zapalniczce <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga