Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ b4 1.9 tdi avant] problem z zamkami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zlosliwy_Dzin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 119
Rejestracja: 02 sty 2008, 19:27
Lokalizacja: Suwałki

[ b4 1.9 tdi avant] problem z zamkami

Post autor: Zlosliwy_Dzin » 28 sty 2008, 22:06

Witam mam od jakiegoś czasu problem z otwieraniem drzwi w samochodzie mam centralny zamek na kluczyk.Nie mogę wsadzić do końca kluczyka z 2 stron gdy jest lekki mrozek wiec otwieram bagażnik przez co drzwi tez mam otwarte i tak otwieram:) samochód był myty ze 3 razy i może wody naleciało? trochę sie pojeździ to odpuszcza. i mam pytanie co tam wpuścić do zamka żeby nie zamarzał ?

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 28 sty 2008, 22:15

mozliwe ze jakies trybiki przymarzły lub coś w tym stylu , ale jak piszesz ze po jakimś czasie puszcza to nie wiem może spróbuj nalac WD-40 w zamek ? lub podobny preparat rozruszaj zamek i zobacz czy nadal będzie to samo

Awatar użytkownika
wenon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 350
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:56
Lokalizacja: Pruszków/lublin

Post autor: wenon » 28 sty 2008, 22:34

ja osobiście wd-40 odradzam jest dobry do zapieczonych elementów, napsikasz jakiś czas bedzie dobrze a puźniej może sie zapiec cos w zamku jeszcze bardziej
lepiej uzyc jakiegos smaru w sprayu, lekko napsikać i dobrze rozruszać zamek poprzez włożenie kluczyka, nawet wziąść strzykawke i nalać troche oleju i rozruszać uważam ze bedzie to lepsze rozwiazanie niż WD40

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 29 sty 2008, 03:14

miałem podobnie
najlepiej wysusz wkładki zamka, ja auto zostawiłem na noc w garażu, nastepnego dnia suszarkę delikatnie (nie na max) podgrzałem obydwie wkładki zeby ewentualne drobiny wody odparowały. nastepnie zabezpieczyłem zamek uzywając smaru do zamków i urządzen precyzyjnych. taki biały dość gesty i tłusty. kupiłem go u goscia co dorabia klucze (15zł na taką małą tubke)

Wpuściłem trochę do zamka, wsunołem kluczyk, i przekręciłem kilka razy. po czym uzyłem suszarki zeby smar się troszkę rozpuscił i wpłynął na bębenek z zapadkami wkładki. operację powtórzyłem 2 krótnie na kazdym zamku. teraz mam spokój z zamkami. mogę jechać na myjnię zostawic autko na mrozie i kluczyk normalnie działa :-D

WD-40 i inne srodki w spray'u odradzam. bo jak srodek odparuje to bedzie powtórka z rozrywki. najlepszy jest jest własnie taki smar lub oliwa do urządzeń precyzyjnych (np. maszyny do szycia) bo to jest fizycznie substancja smarująca która nie odparuje tylko osiądzie na samrowanych elementach

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 29 sty 2008, 03:40

Witam. Przy okazji takiej operacji polecam natarcie uszczelek np wazelina techniczna. Zdarza sie ze zamek puści ale drzwi i tak nie da sie otworzyć, mocniejsze szarpniecie i po uszczelkach które gdzieś przymarzły do drzwi a to już wydatek.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 29 sty 2008, 04:57

wd-40 to był tylko przykład :P

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 29 sty 2008, 05:03

Canibal pisze:wd-40 to był tylko przykład :P
spoko :) WD-40 jest dobre na zapieczone śruby itp ale moim skromnym zdaniem nie nadaje sie do zamków. to samo tyczy się innych smarowideł w spray'u
a zwłaszcza jakbym miał tym potraktować zamek
wolę używać fizycznych smarów i olejów przeznaczonych do tego celu ;-)

Awatar użytkownika
wenon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 350
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:56
Lokalizacja: Pruszków/lublin

Post autor: wenon » 29 sty 2008, 10:18

co do smarów w sprayu to chodziło mi o cos takiego
http://www.wurth.pl/katalog/modules/base/pk.php szukać HHS2000 w chemia-smary

jaużywam osobiście i nie narzekam bardzo dobra sprawa tylko ze troche kosztuje dokładnie nie wiem ile bo w pracy nam to kupują, urzywamy na zamkach i zawiasach piekna sprawa

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 29 sty 2008, 20:06

wenon, ten twój smar się wiele nie różni od WD -40
Mam doczynienia z takimi wynalazkami na co dzień. "Reklama dżwignią handlu"
Wiekszość z tych cudośrodków jest prawie identyko, a nad jednym zamkiem nie ma się co doktoryzować bo każdy smar pomoże i się nie zapiecze. Ważne żeby nie był agresywny bo może zniszczyć lakier.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga