Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDI 1Z] Problem z przełącznikami pedału hamulca

ODPOWIEDZ
artix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:52
Lokalizacja: Wawka

[1.9 TDI 1Z] Problem z przełącznikami pedału hamulca

Post autor: artix » 01 mar 2008, 15:14

Witam Wszystkich Forumowiczów!!!
Problem jest w przełącznikach pedału hamulca
Pierwszy objaw jaki miałem to brak mocy przy naciśnięciu gazu - okazało się że przy sprawdzeniu na komputerze jeden z dwóch przełączników zamontowanych na dźwigni pedału hamulca nie przełącza się. Mechanik wlutował mi rezystor w kompie i problem znikł(tzn. komp zaczął widzieć zmieniające się wartości przy naciskaniu na pedał ham.jeden przełącznik łączy obwód a drugi rozłącza chyba inny obwód) .
Komputer zaś widzi dalej błąd jako coś w rodzaju czujnik położenia hamulca.
Inny mechanik wytłumaczył mi że mam walnięty jeden z dwóch tych przełączników, lub nie przełączają się w tym samym momencie z 0 na 1 oraz drugi z 1 na 0 - tak pokazuje komputer przy podłączeniu do kompa.
mało tego gdy chciałem kupić oba te przełączniki okazało się że jeden nie istnieje w katalogu, choć ma numer odlany na obudowie 811907343B.
Błąd ten nie daje się wykasować. nie wiem czy to uszkodzony przełącznik czy źle wyregulowane obydwa. Pomóżcie może ktoś miał kiedyś taki problem. Z góry dzięki
[/code]

tryni81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:46

Post autor: tryni81 » 01 mar 2008, 16:26

faktycznie są tam dwa przełączniki
1 o stykach NO to przełącznik dla komputera
2 o stykach NC to przełącznik do włączania świateł stopu

oba te przełączniki muszą być sprawne (nie wiem o co chodzi z tym rezystorem ale jak jest uszkodzony przełącznik to się go wymienia), a sprawdzić je można omomierzem

artix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:52
Lokalizacja: Wawka

Post autor: artix » 02 mar 2008, 08:23

Nie jest to takie proste bo ten czarny przełącznik co idzie do kompa
to brak go w katalogu - nie mogę go dokupić
Widziałem ale na ebay'u to był od galaxy i miał inne zadanie działał w systemie powietrznym z ang. cruise control system
On ma takie wyprowadzenie na podłączenie wężyka z powietrzem ale u mnie nie ma takiej instalacji po prostu może spełniać więcej funkcji
On niby działa bo widze pod woltomierzem że się zmienia wartość tylko tak powoli a nie nagle i nie wiem czy to ma wpływ na błąd w diagnostyce czy nie i czy to działanie jest poprawne czy nie

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 02 mar 2008, 08:26

a byłeś w serwisie zapytać o to? tam juz muszą wiedzieć i miec to.

artix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:52
Lokalizacja: Wawka

Post autor: artix » 02 mar 2008, 09:10

Raczej staram się unikać słowa serwis chyba żebym miał nowe autko na gwarancyji ale nie mam. Tam durnota będzie kosztować makabryczne pieniądze. A jeśli nawet nie byłoby innego wyjścia to pytanie brzmi czy ten przełącznik jest naprawdę niesprawny. Po co mam wpadać w koszty jak to nie to. Chciałbym się dowiedzieć od znających temat od czego jest ten przełącznik co daje sygnał do kompa. Podam jeszcze raz numer 811907343B

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 02 mar 2008, 09:57

ale pewnych rzeczy po prostu nie ma w sklepach a sprzedawcy rozkładaja ręcę bo nie wiedzą o co nawet chodzi, używkę dobrą trafić z takich nie typowych rzeczy też nie łatwo, a czasem cena serwisowa jest przystępna więc może nawet z ciekawości warto podjechać i zapytać...

artix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:52
Lokalizacja: Wawka

Post autor: artix » 02 mar 2008, 21:24

Oczywiście masz rację, ale myślałem, że może na forum ktoś się trafi, kto zna temat działania tych przełączników, a dokładnie tego drugiego, co z kompem działa.
Jak nie będzie innej opcji wybiorę się do serwisu, ale jeśli się uda to chciałbym tego uniknąć.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 03 mar 2008, 09:57

Ten przełącznik podaje sygnał do komputera o wcisnietym pedale hamulca przez co max ogranicza ilośc podawanego paliwa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga