Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9tdi 1Z] Wymiana korektora siły hamowania

Zablokowany
fx65
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 02 lut 2007, 08:33

[B4 1.9tdi 1Z] Wymiana korektora siły hamowania

Post autor: fx65 » 02 mar 2008, 14:30

Witam klubowiczów.
Mam pytanie, zawilgocony korektor siły hamowania, płynu nie ubywa, przynajmniej tak mi się wydaje, chociaż dolewałem jeden raz ale nie wiem czy to przez ten korektor, a auto użytkuje od 18 miesięcy. Co radzicie, wymieniać czy jeszcze nie.
Czy jest to prosta operacja?, mi wydaje się że nie ma z tym aż tak dużo pracy, a na serwisie powiedzieli mi że 80 złotych robocizna(wydaje mi się że sporo). Jak radzicie?.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 02 mar 2008, 17:32

sporo, weź pod uwagę że przewody hamulcowe nie będą się chciały odkręcić, jest duża szansa że urwie się któryś, jeśli nie ubywa płynu a hamulec jest ok to lepiej odpuść sobie jeszcze wymiane.

manq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 03 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: manq » 06 mar 2008, 17:30

operacja jest prosta tylko potrzebny jest kanał. odkręcasz srubkę mocującą sprężynę do korektora, 4 przewody od korektora i wymieniasz (w intercars ok. 240zl nówka). Potem musisz lub nie odpowierzyć koła przynajmniej tylne. Zależy ile płynu wycieknie podczas odkręcania. Jeżeli nie ubywa ci płynu i nie kapie z korektora to odpuść sobie na razie to. Ja u siebie wywaliłem to ustrojstwo.Nie odczuwam żadnej różnicy.
pozdrawiam

fx65
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 02 lut 2007, 08:33

Post autor: fx65 » 07 mar 2008, 21:52

Wymieniłem ten korektor, i do końca nie jest tak jak być powinno, ale założe nowy temat ponieważ podobno to się żadko psuje i jak widać mało klubowiczów to obchodzi patrząc na ilość przeczytanych przez Klubowiczów mojego tematu, ale teraz może więcej osób przeczyta i może coś doradzi. Kolegom którzy odpisali, dzięki i proszę o kolejne sugestie w nowym temacie dotyczącym korektora.

Zablokowany

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga