Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4]klamizerka....

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomay
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:50
Lokalizacja: Poznań

[b3/b4]klamizerka....

Post autor: Tomay » 07 mar 2008, 17:45

Jeżdzę swoim Audi tydzień.Mechanicznie wszystko ok.Niestety elektryka trochę szwankuje.Podstawowe mechanizmy działają ale jest kilka denerwujących detali.Co prawda ten temat był już poruszany ale wydaje mi sie że coś takiego trzeba pokazac ,,ku przestrodze :-/
A więc do rzeczy:Nie działa mi oświetlenie konsoli środkowej(przełączniki reg.swiateł,ogrz.szyby działają tylko nie są podświetlone)nie mam 1,2 i 3 biegu nawiewu(czwarty działa)deska rozdzielcz ok,pająk też(tyle że jest tylko jeden bieg wycieraczek.
Po przestudiowaniu postów na forum postanowiłem w końcu sprawdzic bezpieczniki(pogoda nie sprzyja :-( )
I oto co zobaczyłem:
Obrazek[/img]
Obrazek
To po prostu żenujące. :shock: :!: Kto tu grzebał,chyba zadzwonię to poprzedniego właściciela i mu nawrzucam...
Wszyskie bezpieczniki są sprawne.Jutro mam zamiar wyciągnąc tablicę zegarów i sprawdzic ścieżki.I tu moje pytanie:Jesli okaże sie ,że jest walnięta ścieżka to co robic dalej,naprawic i wywalic te zakichane przekażniki?Nie jestem elektrykiem samochod.moja wiedza jest tylko elementarna.Oddac auto do elektryka?Ile mnie będzie kosztowało doprowadzenie wszystkiego do normalności :!:
Macie jakieś pomysły panowie :-?

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 07 mar 2008, 18:53

Tomay pisze:jest walnięta ścieżka to co robic dalej
kros , mostek niezły bałagan uważaj żeby autka nie sfajczyć

Awatar użytkownika
Tomay
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomay » 07 mar 2008, 20:01

A może wywalic to wszystko i wtedy sprawdzic co działa a co nie?

Panowie oczekuję pomocy czy podpowiedzi :!:

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 07 mar 2008, 20:12

podnieś skrzynkę z bezpiecznikami i zobacz jak to z tamtej strony wygląda , czy niema spalonej części wiązki luknij też pod deskę rozdzielczą

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 07 mar 2008, 20:14

ładnie ktoś tu namieszał wywal to i tak jak piszesz sprawdz co działa powkładaj odpowiednie bezpieczniki takie jak mają być i po kolei będziesz dochodził i naprawiał co nie będzie działać na forum jest dużo z elektryki co do ogrzewania tylnej szyby to spalona żarówka jeśli piszesz że działa wychodzi na to że poprzedniemu właścicielowi nie działało parę rzeczy i zmostkował tam gdzie znalazł napięcie powodzenia :-D

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 07 mar 2008, 20:58

Masakra co to wogóle jest, pierwszy raz widzie coś takiego taka mega rzeźbe. Poprzedni własciciel powinien dostac mega opieprz za to co zrobił. :evil:

Awatar użytkownika
Tdi B4 117Ps
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 25 lis 2007, 14:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Tdi B4 117Ps » 07 mar 2008, 22:32

Nie Brak Słów :evil:

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 07 mar 2008, 23:01

sama instalacja/podswietlenie konsoli, zegarow itd nie jest skomplikowane, wystarczy podstawowa znajomosc elektryki, ale dostep do tych wszystkich kabli jest mocno utrudniony i trzeba troche tego rozebraczeby dotrzec do wszystkiego. zapomnij o robieniu tego pod chmurka.
co do biegow nawiewu i wycieraczek to mozliwe ze wyrobily sie styki w samych przelacznikach. rozebrac i przeczyscic(ostroznie :!: )

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 08 mar 2008, 13:53

Wywalić to dziadostwo , sprawdzić co nie działa i po kolei robić. Jak byś potrzebował czegoś to pisz na pw bo zostało mi jeszcze trochę gratów z rozbiórki avanta.Swoją drogą to jak bym dorwał tego ''elektryka'' to bym mu to kazał zębami usunąć:-)

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 08 mar 2008, 17:19

Co to za rzeźnik miał to auto w rękach, musisz to wszystko wywalic i od nowa dochodzic bo auto moze pójsc z dymemn.

Awatar użytkownika
Tomay
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomay » 08 mar 2008, 17:20

No i po ptakach... :-( niepotrzebnie sam ruszałem,teraz auto nie zapala.Co ciekawe nic nie ruszałem zajrzałem tylko pod tablicę zegarów i przejrzałem bezpieczniki.Nawet nie wycigałem tego ustrojstwa :!: Nie działa pompa paliwa,nie słychac charakterystycznego bzyczenia po przekreceniu kluczyka.Bezpiecznik dobry.

[ Dodano: 2008-03-08, 20:30 ]
Jeszcze jedno.Kto mi powie co to za bezpiecznik pod tym czerwonym kapturkiem z napisem,,MOTOR'' i jaką powinien miec wartośc?

[ Dodano: 2008-03-09, 10:59 ]
Już znalazłem odpowiedz sam :-> To bezp.urządzenia sterujacego wtryskiem.

Ps. we wtorek jadę do elektryka.Dam znac o postępach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga