Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Jak zdemontować kratkę z włącznikami na konsoli?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

[80 B4] Jak zdemontować kratkę z włącznikami na konsoli?

Post autor: PiotrekG » 18 mar 2008, 13:39

Koledzy, czy ktoś wie, jak zdemontować tą kratkę z włącznikami od awaryjnych, ogrzewania szyby itd.? Mam tą wersję z półką, z czterema włącznikami i chciałem to wymienić, ale okazało się, że odkręcenie śrubki z tyłu półki nie wystarczy... :roll: A w szukajce nic nie znalazłem :-(

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 18 mar 2008, 13:46

po odkręceniu półeczki musisz ją wyciągnąć, a kolejne przyciski wypychasz palcami od tyłu wkładając rękę w otwór powstały po wyjęciu półeczki ;-) ... one są na zatrzaski wszystkie, dopiero potem wyjdzie ta cała ramka

jak powiedziałem zbyt abstrakcyjnie to zobacz sobie do serwisówki Dietera Korpa są tam zdjęcia i wyjaśniony ten demontaż

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 18 mar 2008, 13:51

Tak zacząłem robić, ale jak pociągnąłem za półeczkę, to kratka pękła w jednym miejscu :-( . Ale skoro tak radzisz to będę próbować dalej :-P . Dzięki Skuciok

Filodendron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:45

Post autor: Filodendron » 18 mar 2008, 14:22

Kolego popatrz na zdjęcie (zgodnie z instrukcją z działu download by Oofol):
1. Na początek trzeba odkręcić śrubkę w kieszonce i wymontować radio razem z kieszenią montażową (ja np radia nie demontowałem).
2. Ściągamy z przełączników przednie „paneliki” podważając je od dołu do góry paznokciem lub delikatnie śrubokrętem.
3. Śrubokrętem podważamy ramki przełączników i pomagamy sobie rękom od środka konsoli wypychając je palcami. Najlepiej zacząć od skrajnie lewego wtedy poluzuje się cała ramka.
4. teraz wyciągamy już tylko przełączniki z wtyczek trzymając jedną ręką za wtyczkę a drugą ciągnąc mocno do siebie za przełącznik i zdejmujemy ramkę z kieszonką.
Obrazek

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 18 mar 2008, 15:36

Skuciok pisze:po odkręceniu półeczki musisz ją wyciągnąć,
A jak on ja wyciągnie jak ona jest razem połączona z kratkami na przyciski chyba że ja wyłamie :-/ Musisz każdy przycisk osobno wyciągać (podważać od góry i od dołu przycisku blaszki zatrzaskowe inaczej nie wyjmiesz <ok> Zaraz może mi sie uda zapodać zdjęcie jak te blaszki wyglądają to będzie ci łatwiej je podważyć
Obrazek
To jest właśnie ta blaszka jest ona od góry i od dołu musisz je dociskać do przycisku i wyciągać przycisk

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 18 mar 2008, 15:56

Dzięki DYZIO, już dałem radę, i po instrukcjach Filodendron zdemontowałem. O tych blaszkach wiedziałem, ale nie widziałem jak to wszystko po kolei zrobić żeby było dobrze <ok> .

[ Dodano: 2008-03-21, 11:14 ]
A mógłby ktoś podrzucić fotkę, jak wygląda zaślepka (od tyłu) w tą kratkę? DYZIO może Ty mógłbyś mi zrobić tę uprzejmość :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga