Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1,8] Wymiana pompki sprzęgła i odpowietrzenie?

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
hiszpan82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk

[B3 1,8] Wymiana pompki sprzęgła i odpowietrzenie?

Post autor: hiszpan82 » 27 mar 2008, 21:24

Witam,

Od jakiegoś czasu pojawił mi się niewielki problem ze sprzęgłem, otóż zrobił mi się mały luz na pedale sprzęgła, który czasami podczas jazdy całkowicie zanikał jednak po około 3 tygodniach jazdy luz ten nie chciał zaniknąć ale tez nie powiększał się.
Wziąłem się wiec za odpowietrzanie taka metoda jak robi się z hamulcami, i tu klapa :-/ , pompując pedałem sprzęgła przytrzymywałem go na samym dole i druga osoba poduszczała lekko odpowietrznik żeby zeszło powietrze. W wyniku tego pedał wcale nie chciał powrócić do góry tylko zostawał w podłodze, czynność ta powtórzyłem kilka razy ale nic się nie poprawiało. Teraz pedał jest lekko uniesiony i jazda jest w dalszym ciągu możliwa ale jest spory luz

Czytałem tez o innym sposobie odpowietrzania na forum postaram się to zastosować:
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=9042&highlight=sprz%EAg%B3o


Również po przeczytaniu postów wnioskuje ze problem tkwi najprawdopodobniej po stronie pompki przy pedale sprzęgła. Jednak mam pytanie w jaki sposób ja wymontować, zastanawia mnie to czy po odkręceniu dwóch śrub mocujących odkręceniu przewodu i zdemontowaniu z pedała sprzęgła pompka wychodzi od strony silnika czy od kabiny??

Bardzo proszę o pomoc

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 28 mar 2008, 13:40

też kiedys walczyłem z odpowietrzaniem wysprzęglika. Po wcisnieciu pedału i poluzowaniu odpowietrzynik muisz go zakręcic i ręcznie cofnąć pedał zeby płyn uzupełnił brak. jak zrobisz to 2 krotnie to powinno byc dobrze. Jeżeli jeszcze nie to napompuj kilka razy i puśc pedał i wtedy odkręć odpowietrznik u mnie niestety musiałem tak zrobic 4 krotnie i teraz sprzęgło chodzi jak ta lala.

hiszpan82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: hiszpan82 » 28 mar 2008, 20:47

WOJTEK26 pisze:Po wcisnieciu pedału i poluzowaniu odpowietrzynik muisz go zakręcic i ręcznie cofnąć pedał zeby płyn uzupełnił brak
Tak juz wlasnie robilem i nic nie pomagalo, po wykonaniu tych czynnosci pedal byl nizej:-(
WOJTEK26 pisze:Jeżeli jeszcze nie to napompuj kilka razy i puśc pedał i wtedy odkręć odpowietrznik
Tej metody nie probowalem - rozumiem ze pedal ma powrucic samoczynnie czy tez go powoli cofnąć :?:

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 31 mar 2008, 10:18

Po napompowaniu cofnij jeżeli sam nie powróci i wtedy odkręć odpowietrznik na wysprzegliku. Jeżeli nadal nie będzie chciał wracac to najprawdopodobniej masz pęknieta sprężyne powrotną w pompie sprzęgła

hiszpan82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: hiszpan82 » 31 mar 2008, 13:27

Probowalem odpowietrzyc jednak dalej bez zmian :-(

Wezme sie chyba za wymontowanie pompki i zobacze co w niej piszczy, prosze jednak o podpowiedz w jaki sposob ja wymontowac, zastanawia mnie to czy po odkręceniu dwóch śrub mocujących odkręceniu przewodu i zdemontowaniu z pedała sprzęgła pompka wychodzi od strony silnika czy od kabiny :?: :?:

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 31 mar 2008, 14:40

Wychodzi od strony kabiny najgorszzy jest dostep do przewodu idacego do wysprzeglika jeżeli masz ABS, reszta jest w miare dostepna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga