Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABK] przekładka prędkościomierza - problem

ODPOWIEDZ
pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

[80 B4 ABK] przekładka prędkościomierza - problem

Post autor: pecet » 27 mar 2008, 13:34

Kupiłem dzisiaj zegary z anglika VDO (3 wtyczki) ale chciałem wszystko mieć w km/h więc przełożyłem prędkościomierz ze starego licznika, wraz z tym białym plastikiem i wskaźnikiem poziomu paliwa (też VDO ale chyba od b3, ma wejścia tylko na 2 wtyczki), wszystko ładnie pasowało, ale jazda próbna i zonk, wskazówka od prędkości faluje np. jak jade ok 80km/h to skacze od 60 do 100, naliczanie km nieby działa ale źle nalicza (zaniża), reszta działa ok. Dodam że oba zegary w swojej oryginalnej konfiguracji działają ok. Coś spartoliłem? czy nieda sie tego przerobić? a może potrzebna większa rzeźba?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 27 mar 2008, 16:21

Kolego z tego co piszesz miałeś MiniCheck a założyłeś wyświetlacz kontrolek z B3. A co do tego prędkościomierza to albo coś nie łączy albo zimne luty.

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 27 mar 2008, 18:06

ale ten prędkościomierz działa normalnie w swojej płycie (od B3), tak samo ten w milach jak przełoże do do tego z b3 to też działa normalnie, tylko jak przełoze ten w km/h na miejsce tego co były mile to wariuje...
za bardzo nie mam co tam sprawdzać bo moduł prędkościomierza łączy się z resztą tylko przez te kilka szpilek

to chyba nie jest MiniCheck, na górze w "okienku" mam kontrolke oleju, wody i hamulcy a nie cyfrowy wyświetlacz

a chyba źle zrozumiełeś, jak kupiłem autko to miałem zegary od b4 ale były troche popsute i rok temu wymieniłem na te od b3, a teraz spowrotem chciałem założyć od b4, bo na tamtych nie działa kontrolka cisnienia oleju i brzeczyk

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 28 mar 2008, 08:23

Bo w B3 nie ma w zegarach brzeczyka a w dodatku sa tylko dwie ikony a w B4 jest minicheck z trzema ikonami i brzeczykiem. To ty pomyliłes MC z AC tem pierwszy momtowany był w B4 z tymi 3 ikonami a ten AC to wyświetlacz graficzny.

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 28 mar 2008, 14:18

no może i tak, ale mniejsza z tym ;) mi chodzi o sam prędkościomierz, ten w milach działa dobrze w obu licznikach, a ten w kilometrach tylko w swoim tzn. tym od b3, a chciałbym żeby działał w tym od B4, robił ktoś taką przekładke?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 28 mar 2008, 14:23

Powiem że nie wiem czy jest jakaś różnica między tym a tym napisz do kolegi cobra on powinien wiedzieć.
Ale piszesz że masz dwie kostki. Spróbuj przełożyć w miejsce wyświetlacza kontrolek z B3 ten MC z B4 nie wiem czy to ma coś wspólnego ale nie zaszkodzi a napewno wtedy będziesz miał więcej wskazań.

Tu masz wyjaśnioną ta sprawę:
viewtopic.php?t=11360&highlight=wy%B6wietlacz+kontrolek

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 28 mar 2008, 15:01

ale ten z B4 ma chyba więcej połączen z płytą główną, jeszcze zobacze, narazie mam dosyć rozkręcania i skręcania ;-)

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 28 mar 2008, 15:31

A no ma więcej pinów do płyty głównej.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 28 mar 2008, 17:04

sam prędkościomierz pasuje do B3 i B4... jesli jest coś nie tak to poszukałbym przyczyny w słabym połączeniu styków tzn tam gdzie szpili prędkościomierza wchodzą w 4 piny w płycie głownej...
nie ma bata żeby nie działało... nawet w milach

przyjrzyj się dokładnie płycie głownej to zobaczysz że jest identyko jak ta 2... chyba że uszkodzona...

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 28 mar 2008, 19:46

dzięki za rady, jeszcze powalcze, płyty rzeczywiście są takie same bo wszytko pasuje, może uszkodziłem ten predkościomierz podczas demontarzu :-? przełoże go spowrotem na swoje miejsce i sprawdze czy działa

[ Dodano: 2008-04-02, 18:07 ]
Arczizioom zrobiłem tak jak napisałeś, czyli przełożyłem MC i działa :D wcześnie też tak kombinowałem ale dopiero dzisiaj zobaczyłem że to nie kondensator jest tylko osłona na na styki :oops:

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 03 kwie 2008, 10:17

Tak myślałem bo w B4 nie były montowane wyświetlacze kontrolek tylko MC i może dlatego coś świrowało cieszę się że mogłem pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga