Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 2.0 ABK] Gasnące kontrolki,gdzie szukać zwarcia??

ODPOWIEDZ
blaszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

[80 b4 2.0 ABK] Gasnące kontrolki,gdzie szukać zwarcia??

Post autor: blaszka » 31 mar 2008, 21:24

Witam
Proszę o pomoc. Po zatankowaniu paliwa chciałem odpalić auto. Niestety...nie zagadało... :(
Objawy są takie że po przekręceniu kluczyka gasną kontrolki tak jakby odpiąć zasilanie , po chwili pojawiają sie "jarzące" a potem normalne. Towarzyszy temu dziwny dźwięk w w okolicy aparatu zapłonowego (ale może się przenosić ) . Z początku myślałem że zrobiło się zwarcie na akumulatorze bo był suchy jak pieprz (moje niedopatrzenie-myślałem że bezobsługowy). Po uzupełnieniu akumulatora i podładowaniu sytuacja się powtarza. Akumulator ładuje , cele są sprawne to jest pewne. Po włączeniu wielu źródeł odbioru prądu (światła, nawiew, zapalniczka, radio ) kontrolki nie gasną , dopiero po przekręceniu kluczyka. Nie wiem gdzie szukać tego zwarcia bo nie może chyba to być nic innego. Do pracy trzeba dojechać a nie zawsze jest z górki....
Ostatnio zmieniony 31 mar 2008, 21:34 przez blaszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 31 mar 2008, 21:28

Prawdopodobnie uszkodziła się kostka elektryczna stacyjki. Sprawdziłbym jeszcze elektromagnes rozrusznika.

blaszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: blaszka » 31 mar 2008, 21:33

czarekj pisze:Prawdopodobnie uszkodziła się kostka elektryczna stacyjki.
a co z dziwnym dźwiękiem w komorze silnika?? Gdyby to była kostka to mógłby być chyba dodatkowo problem z odpalaniem "z górki" chyba :?:

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 31 mar 2008, 21:44

Odpalania z górki to raczej nie stosuj, bo masz pasek rozrządu i konsekwencje mogą być bolesne. A stawiałbym na rozrusznik, identyczną sytuacje spotkałem w B3 kumpla.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 31 mar 2008, 23:17

Rozrusznik do całościowego przeglądu.

blaszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: blaszka » 02 kwie 2008, 17:43

Już wiem co było przyczyną awarii. Niestety dla mnie a ku przestrodze dla Was mała rada :SPRAWDZAJCIE AKUMULATORY . Po dwóch godzinach odkręcania rozrusznika (wtajemniczenie wiedzą jak "łatwo" się go demontuje ;-) ) wpadłem na pomysł żeby przepiąć akumulator z auta kolegi. I zagadał :shock: a miało być pewne :evil: okazuje sie że prąd który bierze rozrusznik jest wiele większy niż pozostałe źródła odbioru razem wzięte i w momencie "odpalania" objawy zwarcia są wynikiem uszkodzonego akumulatora. Za "bezobsługowość" zapłaciłem prawie 300 :lol: :lol:

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 02 kwie 2008, 18:19

Przed odkręceniem rozrusznika trzeba było sprawdzić w aucie inny akumulator. Sam sobie jesteś winny. Zapewniałeś nas, że akumulator jest sprawny.
Tak przy okazji to sprawdź prąd i napięcie ładowania, czy nie są za duże.
Rzadko się zdarza, by nawet akumulator "starego" typu sam z siebie jak to określiłeś "wysechł na pieprz".

blaszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2008, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: blaszka » 03 kwie 2008, 16:55

Wiem że zawaliłem :oops: ale się poprawie <ok>

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 04 kwie 2008, 07:41

napięcie ładowania mierzone na zaciskach akumulatora 13,7- 14,5V max. Oczywiście zanim podepniesz nowy akumulator weź szczotkę drucianą i poczyść wszystkie klemy i zaciski przy alternatorze.

gutio80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2008, 13:31

Post autor: gutio80 » 08 kwie 2008, 14:01

Witam panowie!
Też mam problem z kontrolkami przy uruchomieniu auta. Z tym że u mnie wogóle nie działają. Nie działa również prędkościomierz, wskaźnik paliwa i wskaźnik temperatury. Jeżdżę jak narazie nie nabijając km na licznik, hehe....
Znalazłem na forum opis bezpieczników i doszedłem że mam przepalony bezpiecznik nr 12. Pełen optymizmu wymieniłem bezpiecznik. Przekręciłem kluczyk i okazało się że kontrolki zadziałały. Moje zadowolenie nie trwało długo gdyż po ruszeniu stwierdziłem że prędkościomierz dalej nie działa. Ponownie sprawdziłem bezpiecznik nr 12 i okazało sie że ten wymieniony również się przepalił. Wnioskuję że mam gdzieś zwarcie ale gdzie jego szukać.
AHA po wymianie bezpiecznika po uruchomieniu nie gasła mi kontrolka AIRBAG do momentu aż przepali oczywiście bezpiecznik.
Nic nie wymieniałem i nic nie grzebałem elektryce. Po prostu przestało działać. Nie wiem czy to ma znaczenie ale już wcześniej nie działało mi podświetlenie tylnej tablicy rej. żarówki są dobre, sprawdzałem.

Byłbym wdzięczny za pomoc

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 08 kwie 2008, 16:50

heh , kolego chyba nie liczysz na to że ktoś ci konkretnie poda miejsce zwarcia. musisz rozebrać wszystko co sie da i przeglądać wiązkę elektryczną, w szególności miejsca gdzie przechodzi przez karoserie ( przetarcia o blachę) nie ma innego sposobu...

Awatar użytkownika
paruwka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: paruwka » 08 kwie 2008, 17:02

Niwiem czy dobże radze ale może coś z zapłonem.....
Umnie OStatnio odmuwiła stacyjka posłuszeństwa Kontrolki sie włączały po przekręceniu zapłonu a dalej nic! Nie Odycha.. Po kikla dniowym nerwowym dniu okazało sie że to stacyjka.

gutio80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2008, 13:31

Post autor: gutio80 » 08 kwie 2008, 18:13

Właśnie tego się obawiałem. Będę odkręcał wszystko i dochodził krok po kroku, bez prędkościomierz da się jeździć :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga