Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 2,0 ABK +LPG] tarcza sprzęgłowa się kończy

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 13 maja 2008, 18:07

przy wymianie sprzęgła warto:

:arrow: sprawdzić olej w skrzyni, w razie braków dolać lub wymienić (syntetyczny 75W90 specjalnie do skrzyni biegów) stusunkowo drogi bo 1litr to około 40-50 zł w zależnosci od firmy. ja polecam firmy Carlube bo przynajmniej butelka jest z praktycznym lejko-rurką do nalewania

:arrow: przy demontarzu półosi ze skrzyni są 2 sposoby:
1. wyciąganie całych półosi ze skrzyni (może się trochę oleju wylać) warto sprawdzić zabezpieczenia półosi (taki drut w formie pierscienia segera) warto zobaczyć czy wogóle są i czy jest opór przy wyciąganiu
2. rozkręcanie półosi przy przegubach wewnętrzych. można sprawdzić czy przeguby mają odpowiednią ilość smaru (smar do przegubów homokinetycznych)
przy tej metodzie trzeba uważać zeby kulki z przegubu (6 sztuk) nie wyleciały bo później trzeba się troszkę pomęczyć aby to złożyć z powrotem - wiem bo przerabiałem ale przynajmnie wymyłem cały przegub i złożyłem na nowym smarze

:arrow: sprawdzić stan wysprzeglika czy nie przecieka czy nie jest w jakiś sposób uszkodzony

:arrow: zobaczyć w jakim stanie jest simering na wale silnika (trzeba odkręcić koło zamachowe) czy czasem nie ma wycieków
warto też pouszać wałem silnika czy są jakieś większe wyczuwalne luzy poosiowe wału

:arrow: sprawdzić w jakim stanie jest przednia (tuż pod chłodnicą) guma poduszki silnika zamiennik jakieś 20 zł

:arrow: przy wymianie sprzęgła trzeba demontować dwururkę
wiec warto wymienić uszczelkę pomiędzy kolektorem wydechowym a dwururką koszt około 12 zł


jak coś jeszcze wymyśle to dopisze ;-)
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 13 maja 2008, 19:11

O taką wypowiedź mi chodziło ;-)

Wielkie <piwo> dla Ciebie ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga