Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] płyny ustrojowe

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
zserty
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 929
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: zserty » 19 wrz 2007, 19:05

pajak100, wymiana co roku to przesada.
Nie wiem czy wymieniałeś już płyn w jakimkolwiek swoim aucie, ale gwarantuję Ci różnicę na plus.

Awatar użytkownika
Bondek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bondek » 19 wrz 2007, 20:01

U siebie wymieniałem płyn hamulcowy - różnica była niewielka - ale była na +
Wiem natomiast, że kiedy kolega Ogr wymienił płyn hamulcowy w B3 swojego ojca - to różnica była znaczna - na korzyść.
Pozdrawiam
Bondek ABK '93

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 25 wrz 2007, 22:36

Ostatnio miałem pod ręką płyn hamulcowy. Aż z ciekawości sprawdziłem czy rzeczywiście miesza się on z wodą. Na mój gust mizernie, poza tym jest lżejszy od wody i utrzymuje się na jej powierzchni. Dopiero pod wpływem silnego wstrząsania miesza się tworząc zawiesinę, która po odstaniu oddziela się???????????????????
Czyżby to mit???????????? z tą wodą, którą niby płyn pochłania???????
Z resztą jak każdy doskonale wie ciecze są praktycznie nie ściśliwe. Więc nawet gdyby woda z płynem była pół na pół to efekt hamowania byłby podobny. No chyba, że zimą by zamarzła.
Jedyna sensowna istota problemu to korozja i ją uznaję, a reszta to naciąganie ludzi na kasę.
audi 90 było
audi coupe 7a Quattro Blos było
audi S4 2.2T jest

msr123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 31 mar 2007, 22:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: msr123 » 25 wrz 2007, 22:43

Problemem może być jeszcze temp. wrzenia wody. Nawet pod ciśnieniem może być za niska do częstego hamowania. Nie bez powodu płyn hamulcowy ma temp. wrzenia np. 230 st.C

patok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2007, 21:37

Post autor: patok » 26 wrz 2007, 20:55

płyn hamulcowy powinno sie wymieniac co 2 lata moze nie przyniesie to róznicy ale napewno bedzie bezpieczniej w naglych sytuacjach :lol:

papryka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19

Post autor: papryka » 16 maja 2008, 15:43

pajak100 pisze:Ostatnio miałem pod ręką płyn hamulcowy. Aż z ciekawości sprawdziłem czy rzeczywiście miesza się on z wodą. Na mój gust mizernie
- to nie tyle chodzi o mieszanie co o wchłanianie wody (higroskopijność) i raczej ciężko będzie zauważyć to "gołym okiem". Już przy 2,5% zawartości wody w płynie temperatura jego wrzenia spada z 260*C do 150*C jednak ta woda nie powoduje korozji (D. Korp). Przy ekstremalnym obciążeniu hamulców z wody tworzą się pęcherzyki pary, a jaką gaz ma ściśliwość każdy wie. Co do zmiany co 2 lata - jak kto uważa, małe jest prawdopodobieństwo by przy spokojnej jeździe i dbaniu o sprawność układu (szczelność, ew. odpowietrzanie) pedał wpadł do podłogi (ale jest), z drugiej strony płyn hamulcowy drogi nie jest. Osobiście zabieram się na dniach do zmiany całego płynu, nie był zmieniany co najmniej od 4 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga