Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1z] zagłówek kierowcy

ODPOWIEDZ
andrzej1

[80 B4 1z] zagłówek kierowcy

Post autor: andrzej1 » 26 paź 2007, 00:32

Tak jak w temacie, chciałbym zrobić coś aby zagłówek kierowcy był bliżej głowy. Przy pokonywaniu każdego dnia około100km odczuwam dyskomfort spowodowany tym, że zagłówka nie można na tyle ustawić aby oprzeć głowę. Nawet przy dość pionowej pozycji oparcia siedzenia i zagłówki pchniętym do przodu jest on na tyle daleko, że wszedłby przed niego kolejny zagłówek. Wiem, że podczas wypadku to głowa może się o niego oprze i spełni swoją funkcję, ale chciałbym jeszcze abym mógł głowę w wygodnej pozycji oprzeć o niego. W tej chwili jak się o niego oprę to oczy patrzą na podsufitkę :) Czy ktoś może miał podobny dylemat i coś z tym zrobił? Może przełożyć z innych modeli? Tylko problem będzie z tapicerką.

jacu78

Post autor: jacu78 » 26 paź 2007, 22:04

Z tego co się mi się zdaje, to nie ma możliwości regulacji zagłówka tak, abyś miał go bezpośrednio przy głowie (nie patrząc przy tym w podsufitkę). Służy on naszemu bezpieczeństwu, podobnie jak pasy czy poduszki.

Awatar użytkownika
Jasiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:00
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Jasiu » 26 paź 2007, 22:14

Witam
Niestety a może stety, ale tak musi być,chodzi oto żeby przy ewentualnym wybuchu poduchy nasza "makówka" miała troszkę miejsca inaczej byłby problem.
Jasiu.
Audi 80 the best !

gonzales
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:50
Lokalizacja: Chełm/Biłgoraj

Post autor: gonzales » 26 paź 2007, 22:15

też mnie to denerwuje, u mnie jest identyko, i to jeszcze trochę luźne są i latają, a od omegi A by pasowały?? ostatnio jechałem omesią kumpla i aż mu zazdrościłem, że tam tak elegancko zagłówki się regulują ;)
maluszek red ki!!er FL 93'-był
niuńka 2.0 ABK+LPG 92' była
VW Passat B3 1.6 D 89' był
VałWej B4 Variatt 94' powered LPG- jest
Audi 100 C3 84- 2.0 TD Dziadek- jest

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 26 paź 2007, 23:09

a macie ramkowe czy te pełne z podstawowych wersji?
Są:
'85 Audi Coupe quattro 2.2 (B2/85)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic (4B/C5)
'98 Audi A3 1.8 20V


Były:
'87 Audi Coupe GT 2.3 (B2/85) wersja US
'89 Audi Coupe quattro 20V (B3/8B)
'88 Audi 90 quattro 2.3E (B3/89)
'82 Audi Coupe GT 5E (B2/85)
'81 Audi 80 CD 5S (B2/81)

andrzej1

Post autor: andrzej1 » 27 paź 2007, 00:38

Jasiu pisze:Witam
Niestety a może stety, ale tak musi być,chodzi oto żeby przy ewentualnym wybuchu poduchy nasza "makówka" miała troszkę miejsca inaczej byłby problem.
Jasiu.
Ale przy wypadku to z reguły jest taka siła uderzenia głową (o zagłówek ), że spokojnie by się one cofnęły w pozycję maksymalnie odsuniętą wstecz. Przynajmniej u mnie tak jest, że jak uderzę głową w zagłówek, to spokojnie on się wycofuje. Poza tym nie mam poduchy w kierownicy (przynajmniej nic o tym nie wiem, nie ma symbolu AIRBAG). Tak wiec wydaje mi się, że można by to rozwiązać dobrze dla bezpieczeństwa i wygody jednocześnie, a tak nie jest zrobione.
Zagłówek mam RAMKOWY.

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 29 paź 2007, 19:22

daleko odsunięty zagłuwek wcale nie jest dobry przy wypadku, bo po rzucie w przód następuje rzut w tył i jeśli nie ma go co wychamować to łamie nam się kręgosłupik
nowości, nowości... Zaglądać- zapraszam
>>B4 1z powered by V-Tech<<

figo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2007, 02:02

Post autor: figo » 27 maja 2008, 11:59

ostatnio chciałem przewiezc cos dlugiego i potrzebowałem wyciągnoć zagłówki z przodu, no ale za ... (edit by Mod) nie mogłem sobie z nimi dać rady , jest jakiś ,,patent,, na to czy po prostu jestem taki cienki ?
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, 12:16 przez figo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 27 maja 2008, 12:20

Żeby wyjąć całkowicie zagłówek trzeba spod tych plastikowych gniazd na pręty wyjąć zawleczki.

Na przyszłość proszę nie używać wulgaryzmów (nawet wykropkowanych) jest mnóstwo wyrażeń w języku polskim, mniej lub bardziej emocjonalnych, a nie wulgarnych.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 31 maja 2008, 10:42

Jest taka możliwość tylko trzeba trochę porezać.
Wystarczy wymienić ori pręty na pasujące z innego auta-trzeba poszukać(takie bardziej wygięte, albo ewentualnie wygiąć)
Przy obszywaniu zagłówków miałem tak zrobić ale postawiłem sobie pytanie
CZY TO MA SENS???
Koledzy nie po to ktoś to tak zaprojektował żeby sprawić komuś problem,po prostu tak ma być i koniec :-/
Jak komuś jest nie wygodnie to pozostaje wymienić fotel na Recaro itp i się cieszyć z wygody ale z pustą kieszenią :mrgreen:

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 31 maja 2008, 23:29

shellah pisze:Jak komuś jest nie wygodnie to pozostaje wymienić fotel na Recaro itp i się cieszyć z wygody ale z pustą kieszenią :mrgreen:
shellah pisze:Jest taka możliwość tylko trzeba trochę porezać.
dokladnie tak nie inaczej :mrgreen: szkoda czasu na to
Danek pisze:Żeby wyjąć całkowicie zagłówek trzeba spod tych plastikowych gniazd na pręty wyjąć zawleczki.
męczyłęm się z zagłowkami dobre 5 minut zanim doszedłem jaki jest z nimi patent :mrgreen: ale dałem radę i było cacy :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga