Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3]Alarm,centralny z pilota-pali bezpieczniki

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 15 cze 2008, 21:17

Wepnij się w słupek i po sprawie... w lewym słupku masz kabelki jeden zielony a drugi bodajże szary ale juz nie pamiętam i jeden masz od otwierania drugi od zamykania, a jak nie to podepnij się pod siłownik, a przypadkiem nie masz 2x+? jedn na zamykanie drugi na otwieranie? co do pracującej pompki może masz ustawiony za długi sygnał wychodzący ze sterownika i dlatego cały czas pracuje pompka? do pneumatyka potrzebny jest dłuższy sygnał ale może jest ustawiony za długi?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 15 cze 2008, 21:22

coneser pisze:No ok.ale niestety nie jaże jakoś tego schematu z tym przekaźnikiem
Czego nie jarzysz ?

coneser
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:27

Post autor: coneser » 15 cze 2008, 23:13

Nie jaże tego sprawdzenia przekaźnika ,zwarty z prądem zwarty bez nie kumam.
Coneser

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 15 cze 2008, 23:41

coneser pisze:No ok.ale niestety nie jaże jakoś tego schematu z tym przekaźnikiem,a może po tym jak źle podłączyłem to może coś w centralce alarmu walnęło i nie chce ten centralny chodzić?
Przecież pisałeś,że podając plus lub masę na przewód idący do pompy zamek działa,więc te przekaźniki pewnie któryś styk nie wytrzymał zwarcia,o którym pisałeś i nie ma przejścia.
Zwarty bez prądu styk- tzn.przekaźnik na którego cewkę nie wchodzi napięcie
Zwarty z prądem-styk zamknięty gdy cewka przekaźnika ma zasilanie.W tym typie styk ma 3 końcówki-jedna umownie jest wspólna dla obu styków(tutaj 30),raz jest zamknięte 30 i 87a,a po podaniu napięcia 30 i 87
AUDI i wszystko jasne

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 16 cze 2008, 19:01

coneser pisze:Nie jaże tego sprawdzenia przekaźnika ,zwarty z prądem zwarty bez nie kumam.
Chodzi o to że jak nie ma napięcia na cewce to prąd może płynąć jedną drogą czyli przez styk zwarty bez napięcia, a jak podasz napięcie na cewkę to prąd już nie popłynie tamtą drogą bo styk się przełączy w inna pozycję i prąd płynie inną drogą czyli prze styk zwarty z napięciem.

Obrazek

wyobraź sobie że tak wygląda przekaźnik w środku, może teraz będzie ci łatwiej zrozumieć

coneser
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:27

Post autor: coneser » 16 cze 2008, 21:44

Ok.OK. SPOKO już kumam.Sprawdze jutro.
Coneser

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 16 cze 2008, 21:45

kubik pisze:
wyobraź sobie że tak wygląda przekaźnik w środku, może teraz będzie ci łatwiej zrozumieć
Chyba już wyczerpaliśmy temat,już prościej nie da sie tego opisać,jak ktoś nie rozumie działania przekaźnika to jakim sposobem uda mu sie podłączyć to w aucie?Nie chcę nikogo obrazić ,ale po prostu brak elementarnej wiedzy w tej dziedzinie nie nadrobi się podpowiedziami kolegów z forum.Wystarczy trochę determinacji,nawet na elektrodzie jest dział gdzie są takie rzeczy podręcznikowo podane itd.
AUDI i wszystko jasne

coneser
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:27

Post autor: coneser » 17 cze 2008, 09:34

Ok.już wszystko się wyjaśniło-walnął przekaźnik,po tym pierwszym podłączeniu co mi tak bezpieczniki waliło pewnie.Podłączyłem nowe przekaźniki i wszystko paca.Po prostu pierwszym razem pomyliłem schematy ,które były jeden przy drugim i tak zmieszałem schemat dla impulsu plusowego ze schematem dla zamka pneumatycznego.Później już podłączyłem uważniej ale niestety wystąpiła usterka przekaźnika.Wszystkim,którzy służyli pomocą i dobrą radą serdecznie dziękuję za okazaną cierpliwość i pomoc. <piwo>
Coneser

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga