Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABT] regulacja klapy bagażnika - sedan

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

[b4 ABT] regulacja klapy bagażnika - sedan

Post autor: grze » 14 lip 2008, 15:55

witam,
doprowadzam powoli swoje auto do porządku i chciałbym wyregulować klapę bagażnika (sedan) ale nie wiem jak się za to zabrać. drzwi już wyregulowałem wg przepisu, który znalażłem na tym forum i teraz zamykają się bardzo dobrze. natomiast klapa bagażnika... tłucze podczas zamykania i jest troche krzywo po jej zamknięciu - z prawej strony nieco niżej niż z lewej (widać to obserwijąc szczelinę nad/pod światłami). w dodatku mam zamontowany oryginalny spoiler na klapie, który tylko pogarsza sprawę gdyż obija prawy błotnik przy zamykaniu stukając o niego. chciałbym podnieśc jakoś prawą stronę klapy na zawiasie o jakieś 2-3mm żeby spoiler nie niszczył lakieru przy zamykaniu bo szkoda. może ktoś z Was wie jak to zrobić.
z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 14 lip 2008, 18:35

Wiele Ci nie pomogę bo sam nie wiem jak to zrobić a mam ten sam problem. U mnie jeden górny róg klapy odstaje lekko wyżej. Kombinowałem na wiele sposobów i nic z tego. Z moich obserwacji wynika że przyczyny mogły być dwie. Jakiś czas zepsuł się jeden z siłowników i jak bagażnik zamykał ktoś kto o tym nie wiedział to było buumm. Nie wiem nawet ile to mogło trwać bo poprzedni właściciel to poprostu olał i tak jeździł. Drugi powód to lekka kolizja również za czasów poprzedniego właściciela.
Pozaglądaj pod wykładziny po bokach bagażnika może znajdziesz jakieś ślady po kolizyjne, czego nie życzę oczywiście, chyba że znasz historię auta i jesteś na 100% pewien że nie miał kolizji i stłuczek.

Awatar użytkownika
pavik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2007, 12:34
Lokalizacja: Lubartów, okolice

Post autor: pavik » 14 lip 2008, 18:53

Witajcie!! Może ja Wam troche podpowiem. Klapę można oczywiście regulować na zawiasach ale wydaje mi się że w Waszym przypadku wystarczy podnieść lub opuścić klapę na plastikowych ogranicznikach, które są widoczne po otworzeniu bagażnika na rogach błotników. Trzeba poluzować śrubę i metodą prób i błędów wyregulować ich położenie. Pobawicie się troche i napewno to przyniesie efekt:) Pozdro!!!

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 14 lip 2008, 21:30

No niestety pavik, ja już takie zabiegi przeprowadzałem i na nic się to zdało, w moim przypadku klapa jest lekko krzywa, podejrzewam że od ciągłego trzaskania. Klapa sama w sobie jest dość ciężka i takie są tego efekty. Na obecny kształt klapy mogła mieć też wcześniej wspomniana kolizja, chociaż wtedy ucierpiało nadkole ale może się coś przesunęło.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 14 lip 2008, 22:33

kubik pisze:No niestety pavik, ja już takie zabiegi przeprowadzałem i na nic się to zdało, w moim przypadku klapa jest lekko krzywa, podejrzewam że od ciągłego trzaskania. Klapa sama w sobie jest dość ciężka i takie są tego efekty.
ja również i też bez efektów :-(

wykładzine w bagażniku to przy zakupie auta zdejmowałem w celu sprawdzenia co jest pod nia i wszystko jest tak jak być powinno. z tego co wiem auto jest bezwypadkowe.
jeśli chodzi o siłowniki i zawiasy od klapy to są oryginalne moim zdaniem - nie ma śladu aby były wymieniane. klapa jest sama w sobie prosta ale z czasem na zawiasach przekrzywiła od otwierania i zamykania - tak, jak wspomina kubik

wygląda na to, że jedynym wyjściem pozostaje regulacja na tych zawiasach ale są one dosyć skomplikowane i nie wiem jak się za to zabrać żeby jeszcze bardziej sprawy nie pogorszyć <osohozi>

Awatar użytkownika
pavik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2007, 12:34
Lokalizacja: Lubartów, okolice

Post autor: pavik » 15 lip 2008, 18:42

A jak tak to zwracam honor chłopaki :-D Tylko niewiem czy jaka kolwiek regulacja krzywej klapy przyniesie efekt. Ale sprubować trzeba. Proponowałbym zaznaczyć jakoś dotychczasowe położenie zawiasu wrazie pogorszenia wyglądu i próbować różnych ustawień

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 15 lip 2008, 19:06

klapa sama w sobie jest prosta - opadła jednak troche na zawiasach - podobnie jak drzwi, które już podciągnąłem. mam jednak nadzieję, że istnieje jakaś możliwość regulacji klapy na zawiasach. poczekam jeszcze troche. może znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział jak się za to zabrać i podzieli się swoją wiedzą :-)

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 16 lip 2008, 17:14

Jest to banalnie proste, luzujesz sobie delikatni sruby na zawiasie, ale bardzo delikatnie, i ponosisz po troszeczke, badz opuszczasz. Jak odstaje ci prawy róg to chyba trzeba podniesc troche lewy zawias. Metoda prob i bledow, ale ogolnie to banalnie proste. Wiec do dziela ;-)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 22 lip 2008, 21:29

a jak regulowac na boki?? u mnie z lewej strony jest wieksza szczelina niz z prawej.klapa jest przekrzywiona o ok 5mm i jest to widoczne.jak kupiłem samochód tego nie było lecz z biegiem czasu sama sie tak przekrzywiła...

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 22 lip 2008, 22:32

grze pisze:klapa bagażnika... tłucze podczas zamykania i jest troche krzywo po jej zamknięciu - z prawej strony nieco niżej niż z lewej
Próbowałeś podnieść ten odbojnik, o którym wspominał pavik? Samą regulacją zawiasu, nie podniesiesz pokrywy. Podstawowa sprawa to, przed każdą regulacją trzeba odkręcić rygiel zamka, który znajduje się na tylnym pasie, żeby nie robił nas w bambuko. Dopiero po zakończonej regulacji, kładziemy tylne oparcia, wchodzimy do bagażnika, zatrzaskujemy ręcznie rygiel w zamku i przykręcamy go do pasa. Może trochę śmieszny sposób, ale lepsze to niż ustawiania rygla metodą prób i błędów, z zewnątrz.
kubik pisze:U mnie jeden górny róg klapy odstaje lekko wyżej
Próbowałeś regulować ten śrubowy odbojnik na końcu zawiasu, od strony szyby?
hudy pisze:a jak regulowac na boki
hudy, w Twoim przypadku popuszczasz lekko nakrętki mocujące pokrywę do zawiasu, zamykasz ją i ustawiasz tak jak Ci sie podoba, lekko podnosisz i dokręcasz nakrętki. Oczywiście nie zapomnij o ryglu!

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 24 lip 2008, 10:24

IC69, probowałem ale niestety nie wiedziałem wtedy, że ten rygiel na dole mozna regulować i klapa przestawała się zamykać :-P wczoraj dzieki Twojej pomocy ( i częściowo pomocy pavika, który niestety nie wspomniał, że trzeba jeszce ten rygiel poluzować :-D ) udało mi sie w końcu wyregulować klape :mrgreen:
dziękuje za Waszą pomoc :) rzeczywiście obyło się w moim przypadku bez odkręcania zawiasów :-) ale bez włażenia do bagażnika już się nie obeszło :lol:

piter007i
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2011, 17:04

Post autor: piter007i » 20 lis 2011, 10:10

możecie powiedzieć natomiast jak wyregulować sam mechanizm (zamek) który zatrzaskuje tylną klapę? [przy rozebraniu go, w celu sprawdzenia czujnika odpowiadającego za włączanie podświetlenia w bagażniku] kompletnie rozregulowałem, tak iż trzeba teraz mocno trzasnąć klapą aby się zamknęła...
z góry dzieki za odp.

jawi87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2009, 23:48
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: jawi87 » 06 sty 2012, 16:35

witam kolegów wie ktoś może czy uszczelka bagażnika od b3 pasuje do b4?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 06 sty 2012, 17:32

Nie pasuje

jawi87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2009, 23:48
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: jawi87 » 08 sty 2012, 23:11

ok. dzięki kolego. tak mi się wydawało w b3 chyba jest dłuższa niż w b4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl