Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDI 1Z] Klimatyzacja

PIACHU
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2007, 23:02
Lokalizacja: węgorzewo

Post autor: PIACHU » 05 sie 2007, 20:57

naprawdę Cię podziwiam!!! dużo rzeczy mogę zrobić sam ale chyba montażu klimy bym się nie podjął. POWODZENIA. ______________PIACHU
PIACHU

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 06 sie 2007, 10:26

alti pisze:a gdzie to wszystko kupić do klimy ile to może kosztować?

Najlepiej kupić klimę "prosto z auta". Wtedy wystarczy pamiętać co trzeba ze sobą "zabrać".

Awatar użytkownika
redingo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2007, 01:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Znacie jakiś warsztat, który się podejmie montażu ww klimy ?

Post autor: redingo » 12 sie 2007, 12:30

Chciałbym wstawić samochód i odebrać zrobiony. Nie znam się na tym. I chciałem kompleksowo.

Ciekawe ile to kosztuje ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 13 sie 2007, 22:52

Panowie doradzcie mi czy to normalne, ze po dłuższej jeżdzie na klimie ok.100km i po jej wyłączeniu zaczyna kapać woda pod schowkiem pasażera. Może jej tak dużo napadać, że może stać pod dywanikiem???? Bo u mnie tak się zdarzyło.
Zapewne im dłużej pracuje klima to bardziej się oszrania parownik jak się nie myle i po wyłaczeniu klimy wszystko zaczyna spływać.
Dodam że słychac charakterystyczne przepływanie jakby wody w przewodach pod schowkiem po takiej jeżdzie.
Czy nie powinnio tam być jakiegoś odwodnienia które wypuszca ta wode na zewnątrz???
I kolejna rzecz, podczas używania klimy, gdy spada nawet niewielki deszcz na przednia szybę, zaczyna mi parować przednia szyba od wewnątrz, nawet jak mam skierowany nadmuch na nogi.
Przestaje parować dopiero w sytuacji kiedy wyłącze klime i upłynie pare minut zanim wylatujace powietrze z kratek się ogrzeje.
Proszę niech sie wypowie ktoś kto zna się na temacie.
Pozdrawiam :-D

[ Dodano: 2007-08-13, 22:55 ]
Przy przyspieszaniu wylatuje z przednich kratek nawiewów para.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 13 sie 2007, 22:58

Z parownika klimatyzacji woda jest odprowadzana na zewnątrz auta gumowym wężykiem wciskanym na dolna częśc obudowy parownika. W przypadku klimy nie ma prawa żadna woda wpływać do przedziału pasażerskiego. Skraplanie wody to normalny objaw w przypadku klimatyzacji. Trzeba ja tylko skutecznie odprowadzić na zewnątrz i problem minie. Byc może spadł gumowy odpływ wody lub pęknieta jest dolna częśobudowy parownika.

Ta wylatująca "para" to normalny objaw przy dobrze działajacej klimie i dużej wilgotności zasysanego do kabiny powietrza. Tym jak i innymi objawami nie musisz się martwić.

jas73
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:38
Imię: Jacek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: jas73 » 14 sie 2007, 10:50

czarekj pisze:...
Ta wylatująca "para" to normalny objaw przy dobrze działajacej klimie i dużej wilgotności zasysanego do kabiny powietrza. Tym jak i innymi objawami nie musisz się martwić.

cale szczescie, wczoraj i umnie pojawila sie para, wylatywala tylko ze srodkowych kratek, z bocznych nie. w pierwszej chwili myslalem ze to dym ... jezdzilem roznymi samochodami z klima i nigdy nie widzialem wylatujacej pary z nawiewow ale skoro to normalne w b4 to ok.

pzdr
jas
Audi 80 B4 1,9 TDi 1Z AVANT. Ps: Super forum dyskusyjne https://audi80.pl :) <spoko>

catschmahr

Post autor: catschmahr » 04 sie 2008, 23:29

Witajcie,
czy ktoś już przedzierał się przez własnoręczne zakładanie klimy w 1,9 TDI? Właśnie znalazłem kompletny wymontowany (chyba) zestaw do sprzedania i poważnie się nad tym zastanawiam, ale bez wsparcia ani rusz. A Może macie jakieś zakłady godne polecenia i orientujecie się ile ta przyjemność kosztuje? Okolice Ostrowi Mazowieckiej, ewentualnie Warszawy. Z góry dzięki.

Ps. Cieszę się, że znalazłem to forum. Ozdrowienia

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 05 sie 2008, 06:32

Pokaż na zdjęciach co już masz upatrzone? Czy jest to agregat od 1Z? Jeżeli tak, to mogę się tym zająć.

catschmahr

Post autor: catschmahr » 05 sie 2008, 08:59

Póki co mam tylko zdjęcie. Wysłałem zapytanie z wymienioną listą z forum. Może będzie do wymontowania wszystko z listy.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 05 sie 2008, 16:56

Jeszcze tylko pasek napędu i można zaczynać. Nawet jezeli jeszcze czegoś zabrakuje to juz nie powinno byc problemem takową część dokupić. Jakby się dało to jeszcze możesz zabrać wiązkę zasilania - od skrzynki bezpieczników do zespołu dmuchawy - zakończona czerwona okragłą i prostokatną brązowa wtyczką a także przekaźniki klimatyzacji - 305.
Jeszcze śrubki mocujace kompresor i weżyk plastikowy podciśnienia REC.

catschmahr

Post autor: catschmahr » 06 sie 2008, 23:29

No i dupa. Sprzątnęli mi ten zestaw sprzed nosa. Ale już chyba nie odpuszczę. Po prostu poczekam, aż znajdę kolejny zestawik, może będzie bardziej kompletny.
czarekj mam nadzieję, że się kiedyś jednak umówimy na wkładkę. Ozdrowienia

Awatar użytkownika
mtworus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:40
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » 09 sie 2008, 17:02

czarekj pisze:Pokaż na zdjęciach co już masz upatrzone? Czy jest to agregat od 1Z? Jeżeli tak, to mogę się tym zająć.
podepne sie pod temat
też jestem zainteresowany tematem...

mam 1,9 tdi (1Z)... i myślę o włożeniu klimy

czy są różnice między benzynka 2.0 a 1Z jeśli chodzi o klimę

bo na pewno 6 cylindrówki mają inna konstrukcję ale 4 cyl benzyna i diesel chyba to samo

jeśłi chodzi o mechaniczne sprawy chyba nie ma paniki - martwia mnie nie same komponenty ale ich umocowanie - tzn uchwyty, wkręty, opaski i inne duperele których może brakować w zwykłej wersji

ALE !!! martwi mnie elektryczność....... tzn wiązka, czujniki, przekaźniki i bezpieczniki - to mnie przeraża....

czy ktoś zrobił tę klimę w 1Z od początku do końca - czy to tylko zebrane informacje z różnych źródeł...???
skromny twórca oficjalnego LOGO "Polski Klub Audi 80"
srebrna strzała Audi 80 sedan 1,9TDI 1Z 1992rok Bosch

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 09 sie 2008, 22:59

Zasadnicza różnica pomiędzy 2,0 benzyna i 1,9 diesel to taka, ze agregat w 2,0 napedza pasek klinowy a w 1,9 wielorowkowy.

Awatar użytkownika
mtworus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:40
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » 10 sie 2008, 19:12

czyli jakby kółkiem na sprężarce się różnią....a czy mocowanie tej sprężarki/agregatu jest tak samo rozwiazane
skromny twórca oficjalnego LOGO "Polski Klub Audi 80"
srebrna strzała Audi 80 sedan 1,9TDI 1Z 1992rok Bosch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga