Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Napiecie ze stacyjni

ODPOWIEDZ
Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

[B4 1Z] Napiecie ze stacyjni

Post autor: Jelly » 31 sie 2008, 19:19

Witam
Czy ktos moze mi powiedziec na ktorym z przewodow wychodzacych ze stacyjni jest napiecie po przekreceniu kluczyka?
Z gory dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 31 sie 2008, 21:17

Napięcie ze stacyjki jest w kilku przewodach min. w cienkim czarnym. Zależy do czego Ci to potrzebne. Pod skrzynką bezpieczników jest kilka miejsc gdzie jest plus po stacyjce i prąd przechodzi przez przekaźniki dzięki czemu nie obciąża dodatkowo stacyjki.

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 31 sie 2008, 21:25

Potrzebuje do dodatkowego gniazda zapalniczki. Chce po stacyjce bo gniazdo chce zamontowac w bagażniku, gdyz czesto uzywam lodowki lub zima grzalek do butow narciarskich i niezmiernie brakuje mi gniazda w bagażniku a nie chce miec w dodatkowym ciagle napiecia zeby nie trzeba bylo pamietac o wylaczeniu urzadzenia po wylaczeniu silnika, zeby aku wytrzymal. Do czego najlepiej sie podpiac?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 31 sie 2008, 22:45

można w wielu miejscach sie wpiąć,wszystko zalezy czy chcesz by było łatwiej czy trudniej :mrgreen: można tak jak powiedział kolega kubik wpiąć się w czarny kabel przy stacyjce albo w skrzynke z bezpiecznikami.możesz tez dla ułatwienia podpiąc sie w kable idące do bagażnika i zrobic przy gnieździe zapalniczki dodatkowy włącznik byś mógł sam kontrolować kiedy ma działać a kiedy nie...ja bym tak zrobił bo jest najmniej pracy i nie trzeba ciągnąc tyle kabla przez cały samochód <ok>

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 01 wrz 2008, 15:57

Proponuję przyjąć opcję z jakimś wyłącznikiem albo zrobić zasilanie na stałe, moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza. Pamiętaj że nie wolno robić podłączeń gdzie się chce i nie znając parametrów obciążenia obwodów bo popalisz instalację i narobisz sobie niepotrzebnych kłopotów.

Pod skrzynką bezpieczników są wolne piny (takie grube) na których jest stały (+), a masę możesz wziąć z bagażnika.

Jeżeli chcesz mieć koniecznie w zapalniczce prąd sterowany ze stacyjki, dasz zwykły przekaźnik 30A i będziesz mógł spokojnie korzystać z tego gniazda bez obawy że coś się spali.

Jak interesuję Cię takie rozwiązanie daj znać narysuję Ci schemat.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 01 wrz 2008, 21:20

Ja zrobiłem sobie dodatkowe gniazdo w bagażniku. Plus pociągnąłem z zapalniczki przedniej, a masę bazpośrednio do budy

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 01 wrz 2008, 23:34

kubik pisze:Proponuję przyjąć opcję z jakimś wyłącznikiem albo zrobić zasilanie na stałe, moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza. Pamiętaj że nie wolno robić podłączeń gdzie się chce i nie znając parametrów obciążenia obwodów bo popalisz instalację i narobisz sobie niepotrzebnych kłopotów.

Pod skrzynką bezpieczników są wolne piny (takie grube) na których jest stały (+), a masę możesz wziąć z bagażnika.

Jeżeli chcesz mieć koniecznie w zapalniczce prąd sterowany ze stacyjki, dasz zwykły przekaźnik 30A i będziesz mógł spokojnie korzystać z tego gniazda bez obawy że coś się spali.

Jak interesuję Cię takie rozwiązanie daj znać narysuję Ci schemat.
Wolalbym jednak miec zasilanie po stacyjce. Wtedy nie musze sie martwic o przelaczniki i o to ze ewentualnie zapomne wylaczyc. W takim wypadku gdybym chcial stosowac przelaczniki moge smialo wypinac za kazdym razem z gniazda odbiornik.
Dletego jesli mozesz to wyrysuj schemat gdzie i jak sie podłaczyc. Chce to zrobic dobrze i pewnie <ok>
Z gory dziekuje!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga