Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK AVANT] W kabinie gorąco jak w piekle! Pomocy!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RafaeL09
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2007, 19:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

[80 B4 2.0 ABK AVANT] W kabinie gorąco jak w piekle! Pomocy!

Post autor: RafaeL09 » 29 cze 2007, 15:11

Witam,
mam dosyć irytujący problem. Mianowicie po rozgrzaniu silnika do wnętrza kabiny jakimś cudem dostaje się gorące powietrze i o dziwo nie chodzi tu o nawiew – ten jest w 100% sprawny (gdy włączę zimny nawiew to leci zimne powietrze). Jednak nawet włączony nawiew na max. nie jest w stanie zniwelować tego nieprzyjemnego uczucia gorąca. Co ciekawsze, im szybciej jadę, tym temperatura jest wyższa. Gdy zaś stoję w korku czy poruszam się wolniej uczucie ciepła nie jest tak dotkliwe. Wymieniłem już filtr kabinowy ale nie pomogło (oczywiście jego wymiana wpłynęła korzystnie na ogólną cyrkulację powietrza i przestały parować szyby podczas deszczu). To ciepłe powietrze jest szczególnie dotkliwie odczuwalne w okolicach nóg (w sandałach nie da się jeździć ;-)) oraz na wysokości twarzy – pozostała część kabiny jest ok i nie nagrzewa się. Co znamienne – po włożeniu palca w otwór na popielniczkę wyczuwam zdecydowane źródło ciepła. To samo czuję wkładając rękę w półkę pod kierownicą i do schowka na rękawiczki. I w ogóle cały kokpit jest nagrzany. Miał ktoś może podobny problem? Podejrzewam, że mogą to być jakieś osłony termiczne, jeśli takowe w ogóle występują, ale zanim zacznę grzebać wolę zapytać. Słyszałem o osłonach nad tłumikiem (zwłaszcza nad katalizatorem), ale nie sądzę, by potencjalny brak osłon w tym miejscu tak znacząco wpływał na komfort jazdy. Być może są (albo były) jakieś osłony czy uszczelki oddzielające kabinę od komory silnika – może ktoś wie gdzie i za ile można je kupić. POMOCY. Tak się nie da jeździć!!!

Z nadzieją oczekuję na pomoc
Pozdrawiam
Rafi

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 29 cze 2007, 15:15

masz moze blokade na skrzyni??

Awatar użytkownika
RafaeL09
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2007, 19:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: RafaeL09 » 29 cze 2007, 15:19

Nie, nie mam blokady. A to może mieć znaczenie?
Rafi

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 29 cze 2007, 15:22

moze. ja szukalem naplywu goracego powietrza i dziwnego syku
szukalem ponad miesiac ,wszystko dzialo sie podczas jazdy.

okazalo sie ze powietrze wlatuje do kabiny otworem w ktory sie wklada blokade, bylo gorace od rury az fotel mi sie nagrzewal
--== OOOO==--
Przewaga dzięki technologi.

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 29 cze 2007, 18:28

silentfox, no to miałes po prostu dziurke hehe...
...RafaeL09, wjedz gdzies na kanał jezeli nie masz swojego i zobacz czy masz takie osłony nad katalizatoem to jest taka aluminiowa blacha nad nim... moze jej nie ma i dlatego tak dmucha ale nie wiem czy to ma jakis wpływ... jak nie to spruboj wyjąc tunel... tzn to pod zapalniczka co masz z tym dywanikiem i jezeli tamtedy sie dostaje to znajdziesz dziursko.... :->

Awatar użytkownika
krzysiek11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 256
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:52
Lokalizacja: Wejherowo/Kartuzy

Post autor: krzysiek11 » 30 cze 2007, 13:47

siemka! piszesz że nawiew jest sprawny ale mimo wszystko wydaje mi sie że to wina nieszczelności przy nagrzewnicy tłumik nie nagrzeje ci pulpitu :roll:

Awatar użytkownika
RafaeL09
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2007, 19:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: RafaeL09 » 16 lip 2007, 08:53

Sprawdziłem podwozie - blacha termoizolacyjna nad katalizatorem jest i to w dodatku w bardzo dobrym stanie ;-) Czyli to potencjalne źródło ciepła możemy wyeliminować. Ale co dalej, gdzie szukać? Prawdopodobnie ciepło przedostaje się jednak z komory silnika. Zrobiłem mały rekonesans lecz nie znalazłem żadnej dziury, przez którą ciepłe powietrze mogłoby się przedostawać do kabiny. Pomyślałem w pewnym momencie, że podczas montażu instalacji LPG chłopaki zrobiły dziurę w ściance oddzielającej komorę silnika od kabiny puszczając przewody do jej środka, ale chyba to też nie to. Może ktoś jeszcze ma pomysł co to może być...?!?

Pozdrówka
Rafi

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 16 lip 2007, 11:13

O to ciekawe, ja myślę że to jest brak klimatyzacji :-) Mnie to tak samo boli :-)

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 16 lip 2007, 13:08

Szukaj nieszczelności przy drążku zmiany biegów lub przy gumowej osłonie uszczelniającej kolumnę kierowniczą. Skoro goraco Ci w kostki to zacznij od kolumny i tej gumy z zatrzaskiem plastikowym. Wyrobienie mechanizmu zmiany biegów nie powinno powodowac aż takiego nagrzewania wnetrza. Ewentualnie przy gumowej "przejściówce" - guma prowadząca instalacje elektryczną do przedziału silnika. Powodzenia w poszukiwaniach.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2007, 14:55 przez czarekj, łącznie zmieniany 2 razy.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 16 lip 2007, 13:59

Koleszko poczytaj dokładnie pierwszy post jest tam napisane że leci zimne powietrze z karatek więc to nie jest wina reg ciepło-zimno. Jak wcześniej jeden z kolegów napisał zdejmij ten srodkowy tunel wraz ze schowkiem i przejedź sie powinno być wyczuwalne z okolic ktorych bije gorąco

Awatar użytkownika
RafaeL09
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2007, 19:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: RafaeL09 » 16 lip 2007, 16:40

Dzięki Panowie za sugestie.
Przez weekend z tym powalczę - zdemontuję co się da w kabinie i zobaczymy gdzie jest pies pogrzebany. Może się nie ugotuję... ;-)
Rafi

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 18 lip 2007, 22:51

a moze obudowe nagrzewnicy masz rozwaloną znaczy ten mieszalnik powietrza albo cos tam brakuje przeciez przez nagrzewnice zawsze plynie goracy plyn,jak gorace powietrze nie leci przez nawiewy to nie znaczy ze nie wylatuje gdzies bokiem sprawdz to dokladnie najlepiej jakbys zdemontowal licznik schowek albo nawet cala polke zeby cos widziec dokladnie

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 06 sie 2007, 19:40

Kumpel tez mial taki problem tyle ze w Golfie III, po dluzszych ogledzinach okazało sie ze podczas swapu silnika nie została załozona ta srebrna osłona termiczna na grodzi silnika i w skutek czego grodzia sie nagrzewala od silnika a potem kabina w srodku, sprawdz u siebie czy ja masz pod maska.
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
RafaeL09
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2007, 19:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: RafaeL09 » 08 wrz 2008, 22:15

Witam,
udało mi się zlokalizować źródło gorącego powietrza, które z impetem przedostaje się do wnętrza kabiny podczas jazdy z otwartymi oknami lub uchylonym szyberdachem. Do tej pory byłem przekonany, że problem tkwi w jakiejś nieszczelności między komorą silnika i kabiną na wysokości zegarów lub popielniczki, bowiem te miejsca wydawały mi się najbardziej nagrzane. Ale nie. Problem tkwi w.....pedale hamulca, a dokładniej nieszczelności w miejscu, gdzie pedał ten przechodzi do komory silnika. Wieje gorącym jak diabli, ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać. Może ktoś z Klubowiczów miał podobną przypadłość i jakoś sobie z nią poradził? A może ktoś będzie tak miły i np. przy jakiejś okazji podpatrzy w jaki sposób ma uszczelnione pedały. Fotosy mile widziane :-) Będę wdzięczny za każdą pomoc...

Pozdrawiam
Rafi
Rafi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga