Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] opadniete drzwi kierowcy

ziutek1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 13 mar 2007, 07:22
Lokalizacja: Dolnośląskie

[80 b4] opadniete drzwi kierowcy

Post autor: ziutek1 » 23 mar 2007, 00:07

witam... drzwi kierowcy mam lekko opadniete... slychac to i widac :) jest sposob zeby je jakos poderegulowac? np. poprzez dokrecenie ktorejs ze srob trzymjacych drzwi? moze ktoras jest nie dokrecona czy cos? doradzcie jak wyregulowac troszke opadniete drzwi.......

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 mar 2007, 00:22

Możesz sprawdzić czy to sróby, ale zazywyczaj drzwi sie z czasem po prostu wyrabiają i opadają. Będą wtedy mieć poprostu luzy. U mnie tez tak juz jest i sam tam musze zajrzeć. Można je podnieść podkładając podkładkę pod dolne mocowanie drzwi do słupka przedniego. W ten sposób powinieneś je trochę podnieść.

R@FI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 20 mar 2007, 22:23
Lokalizacja: Lbuskie

Post autor: R@FI » 23 mar 2007, 00:35

terz mam ten problem kupiłem zawias na szroci e 20 pln jeszcze nie załorzyłem

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 mar 2007, 00:40

To właśnie wina tych zawiasów. Poprostu się wyrabiają, drzwi opadaja i nie zamykają sie juz tak jak powinny. Najprościej jest włąśnie coś podłozyć pod zawias by go delikatnie unieść.

Często można też określać w ten sposób przebieg autka. Gdy drzwi kierowcy są już nieźle wyrobione i mają dość duży luz a na licznik patrzymy i jest coś około 150 tyś to spokojnie można poddać w wątpliwość jego stan. Boć może autko zrobiło dwa razy wiecej :-) Troche odbiegłem od tematu ale w ramach ciekawostki powiem że zaraz przed niemiecka granicą można natknać sie na wielkie szyldy reklamowe "korekta liczników" :!:

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 23 mar 2007, 09:19

otwarte drzwi złapać od dołu i szarpnąć kilka razy w góre. barbarzyńskie, ale pomaga, a przecież drzwi się nie urwie.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 23 mar 2007, 11:44

Przecież tam jest regulacja. Wykęcasz srubę w dolnym zawiasie a pod nią masz śrubę regulacyjną na klusz imbusowy pokręcając nią można wyregulować drzwi.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 mar 2007, 11:48

Warto również pamiętać o regulacji tego bolca, na którym zatrzaskują sie drzwi. Też czasami sie to przydaje.

junakos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:52
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Post autor: junakos » 23 mar 2007, 16:16

Dokładnie kokolino1 ma racje tam jest regulacja. Trzeba się trochę nagłowić z początku jak się tym kreci ale da się zrobić w kilka minut. Nic nie szarpcie to nie duży fiat! dobrze też jest troszkę siknąć jakimś smarem w sprayu na zawiasy.

Awatar użytkownika
hekatek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 01 kwie 2007, 11:00
Lokalizacja: strzyżów

Post autor: hekatek » 05 kwie 2007, 13:39

ja jak kolega Labiel proponuje podłożyc podkładki pod ruby na dolnym zawiasie, nie wiem czy pomoże na śrubie od słupka ale napewno pomoze na tych dwuch śrubach co wchodza w drzwi, sposób ten wyprubowałem już na kilku autach i jest niezawodny

Awatar użytkownika
wilu8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1226
Rejestracja: 28 lis 2006, 23:12
Lokalizacja: lubsko
Kontakt:

Post autor: wilu8 » 05 kwie 2007, 22:09

Labiel pisze:Warto również pamiętać o regulacji tego bolca, na którym zatrzaskują sie drzwi. Też czasami sie to przydaje.
nie moge tych bolcow odkrecic co robic mała jest ta sruba i klucz sie nie trzyma? :?:

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 05 kwie 2007, 22:27

Weź przedłużaną nasadkę 15, ewentualnie szczypce zaciskowe MORS, w ostateczności klucz do rur.Tylko że tymi ostatnimi możesz pokaleczyć rygiel.Osobiście zostawił bym te rygle w spokoju i wyregulował drzwi.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2007, 10:23

Piszę o teym bolcu regulacyjnym bo to też czasami sie przydaje. Sam osobiście mam właśnie z nim problme. Ktoś obsmykał go i teraz nie mogę go odkręcić a ewidentnie jest za wysoko i unosi mi przez to całe drzwi :-? Będę musiał go potraktować chyba cięższym sprzętem.

andrzej1

Post autor: andrzej1 » 09 kwie 2007, 16:05

Tak jak "kokolino1" pisał, najlepiej regulować śrubą jeśli to nie wystarcza to podkładka pod śruby w dolnej części zawiasu (ale te co wchodzą w drzwi!!). Jeśli kolega "Labiel" da podkładki pod śruby w słupku to zmieni kąt drzwi w ten sposób, że górna ramka od szyby dotknie ramy samochodu, a dolna linia drzwi będzie odstawać od progu. Powodzenia z drzwiami.

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 09 kwie 2007, 19:18

PO PIERWSZE JAK ZAWIAS MA LUZ TO JEST DO WYMIANY,PORUSZAJ DRZWIAMI GORA DOL JAK DUZY LUZ TO SZUKAJ DOBRYCH ZAWIASOW NA SZROCIE ZMIEN A POZNIEJ REGULACJA

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 09 kwie 2007, 23:52

andrzej1 pisze:Tak jak "kokolino1" pisał, najlepiej regulować śrubą jeśli to nie wystarcza to podkładka pod śruby w dolnej części zawiasu (ale te co wchodzą w drzwi!!). Jeśli kolega "Labiel" da podkładki pod śruby w słupku to zmieni kąt drzwi w ten sposób, że górna ramka od szyby dotknie ramy samochodu, a dolna linia drzwi będzie odstawać od progu. Powodzenia z drzwiami.
Zaraz, zaraz. Ale na tym chyba polega opadnięcie drzwi, że zmienił sie ich kont i lekko opadły po przez wytarcie sie zawiasu. Na swej pierwotnej pozycji ustawiają sie dzieki bolcowi na którym zatrzaskuje sie zamek, ale przez to że drzwi są opadnięte cieżej sie zmykają i cięzej sie otwierają. Danie podkąłdki na dolny zawias (w miejscu łaczenia ze słupkiem) podniesie je delikatnie. Jesli damy podkładkę w miejscu łączenia zawiasu z drzwiami to drzwi będą wystawać po za obrys samochodu. Zmieni sie ich kont pochylenia w pionie a nie w poziomie, o co zresztą nam chodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl