Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Lampy przednie - Ksenon

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 11 maja 2008, 23:37

mico pisze:Witam!
dolacze sie do tematu. sam mam tez Bi-xenon w zwyklych lampach, i odkiedy ustawilem swiatla na przyzadzie (mam delikatnie opuszczone nizej niz powinny byc ustawione) ani razu mi nikt nie mrygnal swiatlami ze go oslepiam. a widocznosc jest lepsza o 100% od zwyklych zarowek. jak nie wiecej. w soczewce napewno by byl lepszy efekt. ale na zadbane soczewki trzeba liczyc 1500 zl jak nie wiecej.
sam tez widzialem pare razy matizy itp z xenonami:D hahaha
pozdrawiam
ile byś nie zniżył to i tak dajesz po ślepiach :idea:

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4642
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 11 maja 2008, 23:54

Przede wszystkim Xenon musi mieć lampę typu clear. Absulitnie czyste bez żadnych załamań, żadnej struktury szkło czy tez w zależności od auta plastik. Absolutnie nic nie może rozpraszać światła xenonowego, stąd właśnie nawet producenci montują spryskiwacze. Brud również rozprasza, oczywiscie nie aż tak jak wspomniany klosz.

Osoby montujące palniki xenonowe z normalnych lampach powinni być zamykani do więzienia + 7 milionów mandatu. Nie ma nic gorszego niż ludzka głupota na xenony za 200 zł.

Spójrz na klosz lampy tradycyjnej ( struktura, załamania, rozpraszania celowe wiązki światła zwykłej żarówki.
http://www.czesci24.pl/zdjecia/zd/C1221218.jpg

Spójrz na klosz lampy xenonowej w miejscu gdzie idzie wiązka światła. Soczewka która skupia i klosz, który nie rozprasza.
http://www.zywinski.bielsko.com.pl/imag ... wy%202.jpg

Jeśli zakupi się lampę clear z soczewką, włoży palniki do 5k ( tak jak producenci aut ) dobrze ustawi je, absolutnie nie będą oślepiały, a zdecydowanie lepiej oświetlały drogę.

Płakać mi się chce jak z przeciwka lub za mną jedzie stare auto z oryginalnymi lampami w sensie kloszami i wali po oczach rozproszonym makabrycznie xenonem w kolorze 12k.

Sam jestem przed montażem xenonów, ale do tego przygotowuje się stopniowo. Kupiłem reflektory soczewki clear na żarówki H7 do których pasują również D2S. Jeśli uda mi się dokupić i zamontować spryskiwacze wówczas na sam koniec kupię palniki 4,3-5k. Wszystko trzeba robić z głową.

W moim przypadku Passat B5 3B ofkors.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 12 maja 2008, 07:45

Zdecydowanie i jak najbardziej jestem za iż xenon w ori lampie bez soczewki nie ma prawa tam siedzieć.... wiem bo sam tak jedziłem przez miesiac i jak by nie ustawił jak wyszedłem przed auto w nocy popatrzeć to i tak waliło po oczach (brak odpowiedniego odciecia i wiele załamań swiatła) dołozyłem wszelkich starań i po zmeczeniu kolegi minon1, mama soczewki i swiatełka pierwsza klasa, a spryski juz sie montuja :-D

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 12 maja 2008, 13:12

A co Solskier powiesz o moich Bi-xenonach czy tak daja po oczach jak Twoje ;-) tamte co miałes to faktycznie masakra nic dziwnego Ze ci mrugali w nocy

noorbi

Post autor: noorbi » 12 maja 2008, 15:38

:evil: Za xenon w normalnych reflektorach powinni zabierać dowód :!: To wygląda tak : " mam was kierowcy w d... że was oślepiam ale mam pseudoxenon i jestem gość". Jak kogoś nie stać na soczki i montaż jak należy to nie powinen montować. Pomijając względy bezpieczeństwa na drodze, to tak jak montowanie znaczka audi na klapę fiata...Żal mi takich ludzi.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 12 maja 2008, 18:13

WOJTEK26 pisze:A co Solskier powiesz o moich Bi-xenonach czy tak daja po oczach jak Twoje tamte co miałes to faktycznie masakra nic dziwnego Ze ci mrugali w nocy
Później miałem takie jak Twoje i było już całkiem nieźle ale do soczewki to nie ma co porównywać, na zwykłej lampie nie idzie uzyskac takiego odciecia a xenonowe swiatło jest na tyle mocne ze sie bardzo rozprasza za obrys.

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 12 maja 2008, 22:17

Doc pisze: Osoby montujące palniki xenonowe z normalnych lampach powinni być zamykani do więzienia + 7 milionów mandatu. Nie ma nic gorszego niż ludzka głupota na xenony za 200 zł.
<piwo> <piwo> <piwo>

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 17 paź 2008, 13:33

odgrzeje troche temacik, bo taki fajny artykuł mam o xenonach

Obrazek

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 17 paź 2008, 23:55

to czegoś tu nie rozumiem-jak dobra stacja wyda zaświadczenie skoro wali po gałach i nie sposób ustawić no i ciekaw jestem ile takie zaświadczenie kosztuje :-|
A wracając do sprawy jakbym oddał ori klosz do polerki to czy efekt byłby mniej intensywny tzn mniej by raziło :?:

Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

Post autor: kula_sc » 18 paź 2008, 00:40

a własnie bo spotkałem się z opinią, że wymagane są spryskiwacze przy xenonach czy to prawda ??

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 20 paź 2008, 17:41

Prawda...samopoziomowanie i spryskiwacze. Jeśli jeszcze chcesz to wsadzić do zwykłego klosza to od razu mówię ODPUŚĆ. Będziesz raził..i jeszcze raz raził...

Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

Post autor: kula_sc » 20 paź 2008, 18:02

nie chce wsadzać tylko mnie w pierwszym momencie zdziwiło i chciałem sie dopytać :-P

Awatar użytkownika
ruffio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:42
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: ruffio » 27 paź 2008, 13:05

Ja zamontowałem Bi-xenon do swojej audi - nie wymieniałem (póki co) szkieł (zostały oryginalne) pojechałem na stację diagnostyczną gdzie za symboliczne 10zł miły pan ustawił mi lampy tak jak byc powinny i jest super.
Ksenony (nawet te które zamontowane są w soczewce) będą raziły jeśli ich jasnośc będzie się określała w 6000K bądz 8000K - to te, które świecą niebieską barwą. Mnie zupełnie wystarczają 4000K - świecą dużo lepiej od zwykłych halogenów, zachowując przy tym białą barwę światła - no i najważniejsze - nie rażą kierowców jadących z przeciwka. Dwa razy w tygodniu robię trasę Kraków-Zakopane i jeszcze nikt mi nie mrugał - a jeśli już to okazywało się, że kilkaset metrów dalej stały misiaczki, których od ksenonów zawsze bardziej interesuje autko :mrgreen: kończy się na rozmowach o napędzie na obie osie i jadę dalej :lol:

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 27 paź 2008, 15:32

ruffio pisze:będą raziły jeśli ich jasnośc będzie się określała w 6000K bądz 8000K - to te, które świecą niebieską barwą


W zupełności sie z Tobą nie zgadzam. To nie od barwy zależy oślepianie innych jak Ty to piszesz...A po drugie Ty piszesz, że masz barwę 4000K więc teoretycznie Ty mógłbyś oślepiać ponieważ czym niższa wartość K to światło jest mocniejsze (lepsza widoczność za sprawą lumenów). Ja mam barwę 6000K od ponad czterech miesięcy i nikt nie mrugnął. Z tym, że ja mam soczewki.

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 27 paź 2008, 19:53

KLAKSON pisze:W zupełności sie z Tobą nie zgadzam. To nie od barwy zależy oślepianie innych jak Ty to piszesz...A po drugie Ty piszesz, że masz barwę 4000K więc teoretycznie Ty mógłbyś oślepiać ponieważ czym niższa wartość K to światło jest mocniejsze (
Im mniej kalwinów tym światło jest żółte, im więcej tym bardziej podchodzi pod neon ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl