Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Lampy przednie - Ksenon

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 27 paź 2008, 19:57

a po o piszecie czy ktos wam mrugnal czy nie skoro i tak bys nie wiedzial po co i na co ci mrugaja skoro jestes przekonany ze nic zlego nie robisz...dla mnie mryganie nie jest zadnym wyznacznikiem. Spryskiwacze tez sa do niczego na reflektorach ale to fajny i kosztowny bajer wiec dlacczego nie podciagnac do tego przepisow...prawda jest taka ze ludzie w ogole nie dbaja o autka w aspekcie technicznym tylko jak najwiecej debilnych gazdetow tam napchac. Ksenon stal sie powszechny jak laminat i poniewaz zrobil sie latwo osiagalny kazdy je sobie moze zaadoptowac. Ja osobiscie jezdze na przetwornicach z zarnikami 6000k i jestem zadowolony. 4300 mi nie odpowiada ze wzgledow estetycznych. uznaje ze albo 6000k albo zwykle. Spryskiwaczy nie potrzebuje bo czyszcze swiatla jak i samochod zawsze gdy sie przybrudza :P. Glinie tego nie wytlumacze i z racji takich baranow jak jezdza np po 3 miejskiej obwodnicy bede zapewne inkasowal. No coz taki lajf, ze za wszystko co ogranicza swobode sie placi.

Awatar użytkownika
GreenGreen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 270
Rejestracja: 21 paź 2008, 05:27
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: GreenGreen » 27 paź 2008, 20:28

święte słowa UFOtm

Awatar użytkownika
ruffio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:42
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: ruffio » 29 paź 2008, 10:52

Zakładając ksenony wcale nie miałem na myśli estetyki tylko funkcjonalnośc. Gdyby miał spełniac rolę bajeru to równie dobrze mogłem zamontowac neon pod podwozie :mrgreen:

Olszak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1678
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:02
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: Olszak » 17 lis 2008, 19:11

Nadzadzą się takie bi-xenoeny ??

Kod: Zaznacz cały

http://moto.allegro.pl/item480174799_bi_xenon_h4_ksenon_ksenony_xenony_made_in_germany.html#gallery
Czy w normalnych lampach dadzą rade ?? Bo mam dylemat. Czy soczewki i zwykłe żarówki czy stare lampy i bi-xenony ??
A jak nie to powoli pieniążki zbierac i kupic obie rzeczy żeby było cacy :)

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 17 lis 2008, 20:05

Zenon w zwykłych lampach to porażka. Amen.

Matek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: Matek » 18 lis 2008, 00:40

Ksenon tylko w soczewkach, tu chodzi też o innych kierowców, których będziesz oślepiał. Zastanów się czy warto, jeżeli chcesz to zrobić dobrze zbieraj pieniążki i zrób to dobrze. Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 18 lis 2008, 08:25

Olszak pisze:Nadzadzą się takie bi-xenoeny ??
Do Twoich zwykłych lamp ze szkłem mającym wzroki do załamywania światła te xenonki nie podejdą :-/ . Ja u siebie na samym początku zamontowałem taki zestaw i jadąc w dzień kierowcy z naprzeciwka mi mrugali i pokazywali palcami na światła. Odszedłem dalej aby samemu zobaczyć i się aż przeraziłem :shock: bije po gałach niemiłosiernie, nie ma sensu taki zabieg niestety. Jeżeli chcesz xenon to tylko do soczewic. Ja kupiłem i od ponad 3 miesięcy nikt mi nawet na krótki czas nie mrugnął. Zero jakichkolwiek problemów. Nawet raz przy kontroli policja mi się zapytała gdzie można dostać takie światełka i lampy 8-) . heh

Typ z allegro pisze :

Do wyboru

6000K

8000 K

10000 K

12000 K

Zapomnijcie o barwach xenonu powyżej 8000K :!: . tu przy pierwszej kontroli zabierają dowód. Bo ta barwa to już nie dość, że kiszka widać to jest tak piekielnie niebiesko-fioletowe światło, że za bardzo to zagraża innym (nie mówię o seryjnie montowanych barwach np. 12KK w Merolach bo to co innego)

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 18 lis 2008, 09:58

Zeby montowac bi-xenon pod H4 trzeba spełnic 2 warunki, miec ori szkła i kupic zestaw z pewnego źródła. Ja mam taki zestaw około roku i nigdy mi nikt nie mrugnał światłami a świeca bardzo dobrze nie tak dobrze jak soczewka ale duzo lepiej niz zwykłe H4. Najlepiej miec odrazu spryskiwacze i jak kolega pisał wczesniej ja osobiscie nie polecam więcej niz 6000K najlepiej miec 4200K lub 5000K cięzko dostac ale wystepuja.

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 18 lis 2008, 18:19

WOJTEK26 pisze:a osobiscie nie polecam więcej niz 6000K
Dokładnie <ok> . Ja mam 6000K i świecą świetnie

miki878787
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 12 maja 2009, 22:20

Post autor: miki878787 » 18 sie 2009, 13:50

odświeżam temat stary jak świat;) mam zamontowane reflektory soczewkowe (takie jak w S2). Kupiłem już zestaw xenonowy z żarnikami 5000K. Mam tylko pytanie o spryski bo takowych nie posiadam. Czy zamontowanie samych sprysków na zdeżaku bez zbiorniczka i pompki (atrapa) przy kontroli coś da? Czy tłumaczenie że właśnie skończył się płyn może spowodować nie zabranie dowodu rejestracyjnego? Na czy polega samopoziomowanie? Na tym że reflektor ciągle ustawia strumień światła tak żeby nie oślepiał? Czyli jadąc pod górke bedzie obniżał strumiń światła?

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 29 sie 2009, 00:39

nie sadzę aby który misiek wpadł na pomysł aby sprawdzić czy masz dobre spryskiwacze co do samopoziomowania to komputer cały czas sprawdza połorzenie auta i ustawia lampy cos na bazie żyroskopu

Mortis
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2007, 20:14
Lokalizacja: Lubin/Wrocław

Post autor: Mortis » 29 sie 2009, 11:41

Przede wszystkim nie uważam żeby spryskiwacze były tylko bajerem, bo jak już wyżej wspomniano nic nie powinno rozpraszać wiązki światła ksenonowego, a brud ewidentnie to robi. I niech nikt nie mówi, że np w zimie staje co ok 100 km na poboczu i myje światła, bo nie uwierzę. Po drugie montowanie samych spryskiwaczy jako atrapy to już trochę druciarnia i przesada. Nie jest to wcale sprytne - raczej niepoważne. Prawda jest taka, że nikt też nie wspomina, że zamontował sobie samopoziomowanie, które przy ksenonach jest nieodzowne. Prawda jest taka, że oprócz tego, że fajnie takie samoposiomowanie wygląda podczas włączania świateł, to spełnia przede wszystkim swoją role - utrzymuje wiązkę światła w odpowiednim położeniu (zawsze takim samym). Nikt nie jest w stanie tego zrobić manualnie.
Reasumując - nie ma co ukrywać nasze autka, chociaż fajne i bardzo dobre, są już leciwe i nie są przystosowane do takiego typu oświetlenia. Na pewno nie da się ich przystosować bez odpowiedniej ilości pieniędzy i sprzętu ( na pewno nie za parę stówek). Jak ktoś jest bardzo ambitny to niech skupi się na doprowadzeniu własnej audi do topowej wersji seryjnej na oruginalnych częsiach. Efekt będzie na 100% dużo lepszy.

coobas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 30 maja 2009, 08:28

Post autor: coobas » 29 sie 2009, 12:21

jezeli beda spryskiwacze to moze byc ok i sie policjant nie doczepi, ale jezeli bedzie chcial zabrac dowod do sie doczepi jezeli nie masz specjalnego oznaczenia na lampie ze jest ona przystosowana do zamontowania xenonu. najwazniejsze to jest to zeby nie oślepiac nikogo znad przeciwka co jest bardzo czesto spotykane na naszych drogach ze Ci co maja xenona strasznie "wala" po oczach xenonem i nic nie widzisz jak sie mijasz z takim ;/

miki878787
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 12 maja 2009, 22:20

Post autor: miki878787 » 23 wrz 2009, 16:39

Oczywiście że najważniejszą rzeczą którą zrobiłem po montażu xenonów było pojechanie do warsztatu i ustawienie świateł. Nikt jeszcze mi nie mrugnął że go oślepiłem i na CB też nic nie słyszałem więc chyba jest ok. Niestety boję się że jak mnie zatrzymają misiaki to dowód pewnie i tak zabiorą bo nie mam sprysków. A co do używania sprysków to kolego Mortis mam znajomego który praktycznie w ogóle ich nie używa (a ma seryjne xenony ze spryskiwaczami) bo twierdzi że pare pryśnięć i płynu nie ma...

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 17 maja 2011, 16:49

Panowie, pozwolę sobie odgrzać kotleta <ok> . Bez obaw nie zamierzam instalować żarnika ksenon w standardowej lampie :-D .
Otóż myślę całkiem poważnie o założeniu instalacji ksenonowej z prawdziwego zdarzenia. Czyli reflektory soczewkowe przystosowane pod żarniki, spryskiwacze reflektorów do tego czujniki przechyłowe w tylnej osi, dzięki którym ksenon będzie miał możliwość adaptacji do aktualnych warunków drogowych. Czy orientuje się ktoś gdzie mogę kupić taki kompletny zestawik? Na alledrogo są , ale jest to zalew z chińszczyzny co mnie za bardzo nie interesuje. Jaki reflektor będzie się najlepiej nadawał do montażu soczewki? W "wielkiej księdze porad" tygodnika Auto Świat, znalazłem artykuł gdzie do golfa trzeciej generacji zamontowali chyba uniwersalne reflektory, na które nakłada się tylko osłonę przypominającą kształt przedniej części lampy od tego golfa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl