Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] Mocne stuki przedniego zawieszenia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_zby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2008, 12:41

[80 b3] Mocne stuki przedniego zawieszenia

Post autor: _zby » 05 paź 2008, 20:03

Mam ze swoja 80tką taki problem:
Zaczęło mi stukać coś w zawieszeniu. Pojechałem do mechanika. Sprawdzono przede wszystkim czy amortyzatory nie mają już luzu i czy nie ciekną. wszystko było ok, ale wymienione zostały tuleje na wahaczach, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatora, odboje i obsady amortyzatorów i to na części MONROE. Gumy na stabilizatorze były dobre. Przykręcono koła i pojeździe próbnej okazało się, że nadal coś wali w zawieszeniu i to bardzo mocno. Na trzesawkach jest cicho. Po podniesieniu auta i ruchach kola góra-dół nie ma luzu, a przy ruchach koła lewa-prawa słychać. Przy jeździe z prędkością ok 10km/h wydaje się że zaraz całe zawieszenie się rozpadnie. Mechanik już nie wie co to może być. może ktoś mi coś doradzi?

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 05 paź 2008, 20:31

Przekładnia kierownicza, drążki kierownicze, silentblocki sanek (kołyski, ramy pomocniczej).

Awatar użytkownika
_zby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2008, 12:41

Post autor: _zby » 05 paź 2008, 20:50

Tak właśnie podejrzewam przekładnię kierowniczą ale to chyba droga naprawa, a używanej chyba nie warto zakładać.

noorbi

Post autor: noorbi » 05 paź 2008, 20:54

Ja obstawiam przekładnię, można trafić dobrą używkę ale to loteria. Pozostaje regeneracja.

Awatar użytkownika
piiotrek2156
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:58
Lokalizacja: golub dobrzyń

Post autor: piiotrek2156 » 01 lis 2008, 14:12

mam ten sam problem ......na kolumnie wali i to mocno słychac. trzeba szukac innej niestety <osohozi>

ppkas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2008, 13:56

Post autor: ppkas » 04 lis 2008, 10:05

Koledzy, jest jeszcze jedna możliwość. Na kolumnie kierowniczej, jak zdejmiecie osłonę pod kirownicą, jest łączni. Są tam dwie tuleje gumowe i one często się wybijają. Mam ten sam problem.

Awatar użytkownika
ciaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ciaho » 04 lis 2008, 18:58

ja wymienialem kilka pozycji w zawieszeniu i przy okazji wymienilem poduszki silnika(wszystko robil moj Mechanikles) po tygodniu zsaczelo stukac przy ruszaniu, zmianie biegow, na przejazdach progow, itp. Okazalo sie ze poducha sie rozleciala i wali o lape silnika ,i tu byl pies pogrzebany. Zmaina poduchy i jej pozycji juz mam po problemie. U mnie byla to prawa poducha.
owocnej diagnozy <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga