Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 sedan 2.3NG] problem z ABS

ODPOWIEDZ
konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

[B4 sedan 2.3NG] problem z ABS

Post autor: konieczkoo18 » 06 lip 2008, 11:03

witam:) gdy nacisne pedal hamulca przy hamowaniu to slychac jak by jakas sprezyna odbijala,taki odglos jest, o toz bylem u mechanika i mi powiedziala ze to normalne przy ABS.i zebym nic nie robil z Tym no ale jak sie jedzie to ten odglos jest glosny i mi przeszkadza czy da sie cos ztym zrobic?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2008, 16:53 przez konieczkoo18, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 06 lip 2008, 17:03

konieczkoo18 pisze:bylem u mechanika i mi powiedziala ze to normalne przy ABS.
Zmień mechanika :-P . To nie jest normalne. Moim zdaniem to może być wina padającego lub odsuniętego jednego z czujników ABS przy kołach.

A tak na marginesie to polskie znaki diakrytyczne są po to, żeby je używać i zwracaj większą uwagę na błędy. To również jeden z punktów Regulaminu.

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 06 lip 2008, 18:00

Ciekawa sprawa. Możesz dokładniej określić ten dźwięk. Pompę ABS słychać przy bardzo mocnym hamowaniu na śliskim, towarzyszy temu drżenie pedału hamulca(gdy zablokuje się koło).
Danek, możesz rozwinąć to co napisałeś, bo w przypadku uszkodzenia/urwania czujnika/kabla powinien pojawić się błąd ABS i przejść w tryb awaryjny (wył się).
A co właśnie się dzieje przy wysuniętym czujniku?
To moje pierwsze auto z ABS.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 06 lip 2008, 19:52

Grzegorzbielsko, Przy całkowitym przerwaniu kabla owszem powinien wywalić błąd. Ale ja miałem na myśli uszkodzenie czujnika tego typu, że podaje on bardzo słaby sygnał do komputera sterującego (np. z powodu zabrudzenia). Taka sytuacja ma miejsce kiedy czujnik jest nieco za bardzo odsunięty od tarczy ABS-u. Wtedy podczas szybkiej jazdy nic się nie dzieje ale kiedy zwalniamy lekko hamując, np. dojeżdżając do świateł, to sygnał czujnika jest na tyle słaby, że komp ABS-u "myśli", że jest zablokowane koło i "strzela" pedałem. Miałem podobną sytuację u siebie kiedyś. Mechanik przy wymianie łożyska spowodował lekkie wysunięcie czujnika z gniazda (ok.1,5mm) i podczas hamowania miałem właśnie takie "strzelanie sprężyny". Po dosunięciu czujnika objawy ustąpiły i wszystko wróciło do normy.

góral31
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:09
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: góral31 » 22 paź 2008, 22:44

Dokładnie.Miałem to samo po wymianie przegubu.Mój "mechanik" stwierdził ze to nic takiego ,normalne.Na szczęście zaczerpnąłem wiedzy z netu docisnąłem nieco czujniczek w piaście i jest ok. Pozdrawiam

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

Post autor: konieczkoo18 » 30 paź 2008, 20:27

hey. jusz wiem dlaczego mi tak ten abs strzelal. poprostu wina lezala w zaciskach na tylniej osi oba byly zapieczone....ale nie wiem czy da sie je jakos samemu naprawic moze przeciscic papierem??

dawid-ek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2008, 14:57

Post autor: dawid-ek » 31 paź 2008, 16:46

witam mi tez tak abs robi. Dzieje sie tak w ostatniej fazie przed zatrzymaniem auta takie brrrbrrr i pedał wypycha, az do momentu zatrzymania. Ale przy szybszej predkosci tego nie słychac. Do tego podczas jazdy mi piszczy cos w tylnym lewym kole, a jak nacisne lekko chamulec to przestaje jak puszcze to znowu piszczy. Czy to piszczenie moze byc powiązane z tym ABS(ze tak chalasuje)????

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 31 paź 2008, 16:49

konieczkoo18 pisze:ale nie wiem czy da sie je jakos samemu naprawic
pewnie że się da :mrgreen:
tu masz ---> viewtopic.php?t=9988&highlight=regenera ... zacisk%F3w
Danek good job!

dawid-ek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2008, 14:57

Post autor: dawid-ek » 04 lis 2008, 23:08

ba to piszczenie w tylnym kole nie ma nic wspólnego z abs;) reczny musze popuscic:)hihi ale gamon ze mnie
Dawid :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga