Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] opadniete drzwi kierowcy

andrzej1

Post autor: andrzej1 » 10 kwie 2007, 00:44

kolego "Labiel" nie chcę nabijać postów więc ostatni raz napiszę na ten sam temat. Wyobraź sobie co się stanie gdy masz zamknięte drzwi i w takim stanie podłożysz, załóżmy 5cm podkładek pod śrubę proponowaną przez Ciebie (dolna na słupku)- dolna krawędź drzwi odejdzie od progu równolegle i w kierunku na zewnątrz samochodu (będą uchylone). A co się stanie gdy podłożysz te same podkładki pod dolną śrubę w drzwiach - dolna linia drzwi położy się pod pewnym kątem względem progu. Przy czym, początek drzwi (przy zawiasie) będzie na styku progu, a koniec drzwi (za klamką) poniesie się ponad próg. I o to nam chodzi. Widzisz to? Czyż tak nie jest? pozdrawiam. I jeśli ktoś napisze , że to nie prawda to już dłużej nie będę o tym pisał bo to nie ma sensu. Spróbuj sobie zrobić model drzwi z kartki i zobacz co się z nim dzieje....

[ Dodano: 2007-04-16, 00:19 ]
u mnie niestety nie obyło się bez podłożenia podkładki pod śrubę nr 2 . Czy śruba do regulacji o której piszecie wyżej mieści się pod śrubą nr 3 - za zdjęciu? Bo 1 i 2 ( wchodzące w drzwi) odkręciłem i żadnej regulacji. A nr 3 nie mogłem ruszyć i nadal nie wiem czy ta regulacja się kryje pod nią?

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 06 cze 2007, 11:18

Ja u siebie odkręciłem śrubę nr. 3 i pod nią jest regulacja na imbus 12.
Wkręciłem regulacje 3 i było jeszce gorzej odkręciłem tą samą tylko na górnym zawiasie i też była pod nią regulacja wkręciłem ją i pomogło, drzwi się podniesły i lekko się zamykają.
Srób 1 i 2 wogóle nie ruszałem bo były na gwiazdki.

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 06 cze 2007, 12:39

ale ta srobe 3 trzeba calkiem odkrecic ?? a gdzie ta regulacja mi tez opadly od kierowcy

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 08 cze 2007, 11:36

Śrugę 3 możesz tylko popuścić, natomiast w tym samyn położeniu co 3 tylko na zawiasie górnym odkręc śrubę i wkręć regulację (zobaczysz otwór sześciokątny) o tyle, o ile nie będzie nic ocierało na zaczepie a drzwi się będą z łatwością zamykać .
Może iść z oporem, ale rub to z czuciem.]
Dokręć te śróby tak żebyś mógł kiedyś do tych regulacji się jeszcze dostać.
Chyba że w b3 jest inne rozwiązanie.

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 05 gru 2014, 17:40

Regulowałem dziś drzwi kierowcy. Na wstępie (jeśli jeszcze nie doprowadzono do skrajnego ustawienia drzwi) należałoby przeprowadzić regulację śrubami regulacyjnymi znajdującymi się pod śrubą mocującą zawias do słupka(tą sześciokątną którą widać po otwarciu drzwi). Śruby mocującej zawias od strony błotnika nawet nie ruszałem. Potrzebne mi były raptem klucz nasadowy 16mm do śrub i imbus 12mm do regulacji. I uwaga - odkręciłem śrubę regulacyjną w dolnym zawiasie i wkręciłem śrubę regulacyjną w górnym zawiasie. Regulacja wykonana w ułamkach obrotu (w sumie zrobiłem może po ćwierć lub pół obrotu na zawias). Trzeba po prostu po trochu podkręcać i sprawdzać czy jest poprawa pamiętając o każdorazowym przykręceniu śruby mocującej zawias. Zabieg trwał maksymalnie 5 minut. W efekcie drzwi są teraz dopasowane idealnie do reszty auta, jest jak fabrycznie. Zamek śmiga jak nowy, a drzwi były opadnięte o około 5mm, że zamek ocierał o bolec wystający ze słupka (drzwi po zamknięciu leżały na bolcu i ciężko było otwierać i zamykać). Gdyby to nie przyniosło poprawy (z uwagi na brak regulacji) wtedy podumałbym o podkładkach na dolny zawias (na łączeniu zawiasu z drzwiami) lub o regeneracji zawiasów. Przedstawiłem to mam nadzieję w taki sposób aby nie trzeba było skakać po postach i innych tematach aby dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie. Pozdrawiam i miłej zabawy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl