Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 TDI 1Z] Kat wtrysku i kilka problemow

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

[B4 TDI 1Z] Kat wtrysku i kilka problemow

Post autor: zgredek27 » 10 kwie 2007, 12:25

Witam, jako ze w domu pojawil sie laptop trzeba bedzie kupic Vag-a... tyle ze nie wiem jak to bedzie z polaczeniem auta z 93roku (modelowe 94).

MOJE pytania :D

Jesli juz uda sie polaczyc autko..pasuje ustawic kat wtrysku, bo autko przy zapalaniu puszcza dymka czarnego (doslownie przy samym zapaleniu)-przy wyzszych temp bez grzania swiec pali "od kopa". A przy nizszych temp(zima) dlugo krecil (moze swiece ale nie kuleje itp wiec watpie - sprawdzi sie :-> ). Wiec kat wtrysku sprawdza sie vagiem..ale jak sie go ustawia. Jest gdzies opis tej czynnosci z pompa itd? BO nie moge znalezc. Prosze o link-a :-P

I drugi problem.. auto przy mocniejszym depnieciu na 1 i 2gim biegu przy obrotach okolo 2-2,5k puszcza niebieski dymek...TURBO?! Wiem ze trzeba sprawdzic przewody od turbiny do IC to tez zrobie..ale czy problemu szukac gdzies indziej? Po trasie 1400km (z reszta wlasnie na tej trasie objaw dymienia sie pojawil) ubylo troche oleju na bagnecie (nie umiem konkretnie okreslic). Olej 10W40.

Dodam ze autko ciagnie jak zwariowane i innych problemow nie zauwazam...


Dzieki z gory za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 10 kwie 2007, 14:32

1. kąt wtrysku na VAG-u sie tylko sprawdza a reguluje pompa wtryskową
2. a co chmurki niebieskiej mogą to być uszczelniacze zaworowe jeżeli w dolocie bedzie tylko troche oleju to normalne a jak dużo to turbinka puszcza 8-)

Jelly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 538
Rejestracja: 15 sty 2007, 10:09

Post autor: Jelly » 10 kwie 2007, 14:39

na forum Audi Klub Polska jest opis ustawiania kąta wtrysku. Musisz poszukać. Kat wtrysku sprawdź, zle wiem ze gdyby auto paliło ciężko bez grzania świec to na pewno jest kąt wtrysku a w Twoim przypadku może być, ale osobiście wątpię. Sprawdzałeś stan świec?? co do oleju to zobacz czy z turbiny Ci nie cieknie. U mnie jest podobnie ze jak butuje auto na autostradzie - ok 1000 km to pozniej ubywa mi oleju, ale juz wiem ze to turbina - widac ze cieknie z niej olej, tylko nie wiem czy na razie to ruszac. Może u Ciebie jest podobnie...

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 10 kwie 2007, 15:21


Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 10 kwie 2007, 15:27

O tak tak dzieki wszystkim za szybkie odpowiedzi. Cobra wiem, znam ale tam nie ma jak ustawiac kat wtrysku na pompie :( a za cholere nie moge tego znalezc...chyba mam zly dzien :mrgreen:


ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga