Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4/C4 100] elektryka szyb i opis wtyczek

ODPOWIEDZ
skitraszacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2007, 15:37
Lokalizacja: Krosno Odrz.

[B3/B4/C4 100] elektryka szyb i opis wtyczek

Post autor: skitraszacz » 24 mar 2009, 17:48

Witam

mam Audi B3 i chciał bym sobie zamontować elektryczne szyby :D znaczy już zamontowałem siłowniki panele sterujące oczywiście wersja na 4 szybki plus lustereczka :D no i kopiłem całą wiązkę elektryki z Audi 100 c4 ;] to była jedyna jaką mogłem zdobyć tanim kosztem i to na 4 szyby (wiem ze to może nie najlepszy pomysł ale większość wtyczek pasuje idealnie ) ;] i teraz mam kilka pytań a mianowicie do czego są niektóre wtyczki z tej instalacji (bo po przeczytaniu mnóstwa postów na tym forum część się dowiedziałem a część domyślam ;] ) a nie chciał bym czegoś nie potrzebnie wyrzucić podejrzewam tez ze są tam wtyczki od centralnego zamka i je chciał bym z milą chęcią zostawić jeśli tez po zamontowaniu pompki od c4 będzie to działało :D

Oto kilka Fotek

http://rapidshare.com/files/213012967/Wtyczki.rar.html

wysłałem je na rapidshare z tego względu ze spakowanych nie moglem na forum umieści :-(



i tak zdjęcie nr:

1.
Są dwie takie wtyczki idą do przednich drzwi ale nie wiem do czego one są .. bo jak od centralnego to chętnie bym je zostawił ;]

2.
To akurat komplet wtyczek od strony kierowcy do obsługi 4 szyb (ale to foto podałem na wypadek jak by tez ktoś chciał gotową założyć instalację i nie wiedział do czego one są ;] )

3.
Ta wtyczka idzie razem z wtyczkami ze zdjęcia nr.2 ale nie wiem do czego może służyć ;( wdzięczy bym był jak by ktoś wytłumaczył.

4.
Są dwie takie i dowiedziałem się na innym forum ze to ponoć od podgrzewanych foteli.. ale jakoś nie bardzo w to wierzę bo widziałem kilka od innych audi i były mniejsze no ale może w c4 100 takie właśnie są tylko nie wiem po co w tej gumie jak one są wewnątrz kabiny???

5.
to samo co zdjęcie nr.4 tylko widok od przodu

6.
Tego to zielonego pojęcia nie mam co to za wtyczka i do czego służy kawałek za nią jest guma przez którą przechodzi przypuszczam ze idzie gdzieś na zewnątrz?? a guma po to żeby woda się nie dostawała. Pytanie jest tylko gdzie ? i czy ona jest mi potrzebna ?

7.
To samo co zdjęcie nr.6 tylko widok od tylu na kable.

8.
Kolejne o których nie mam zielonego pojęcia i nigdzie się nie doczytałem ;/

9. to samo co zdjęcie nr.8 tylko od przodu?

10.
i jeszcze jedne nieznane dla mnie ??? aż tyle wtyczek to chyba nie potrzeba do pompki od centralnego i 4 szyb ??

11.
to samo co zdjęcie nr.10 tylko od przodu.

12.
Ta czarna podwójna ponoć od przekaźnika szyb elektrycznych a czerwona obok to do bezpiecznika termicznego czy coś takiego ?? prawda to ?? jeśli tak to o jakim oznaczeniu by pasował przekaźnik do szyb ?? i czy może być od B4 ?? bo nie wiem co kupić ? czytałem ze są o oznaczeniu 285, 343, 363 i nie wiem który by był odpowiedni ?

13.
to samo co zdjęcie nr.12 tylko od przodu. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda ten bezpiecznik termiczny który ma być zamontowany ponoć w tą czerwoną wtyczkę ewentualnie podać symbol ??

14.
ta nie wiem do czego służyć może???? ;/

15.
to samo zdjęcie co 14 tylko od przodu ?

16.
To akurat od tylnej szyby elektrycznej ;] do tego jest jeszcze krótka 5-kablowa wiązka z której 3 kable podłącza się to tej właśnie wtyczki a z drugiej strony do przełącznika szyb a dwa pozostałe kable czarny i zielony to przełącznika szyb i do silnika od szyb ;]

17.
Nie mam pojęcia do czego to i czy będę to potrzebował

18.
To samo co zdjęcie nr.17

19.
i kolejne wtyczki?.. pogubiłem się już całkiem ;]

20.
to samo co zdjęcie nr.19

21.
Mała Biała i dwa kabelki ;] do czego ?? ;]

22.
to samo co zdjęcie nr.21 ;]

23, 24.
To wiem na 98% ze to od pompki od centralnego ale wolałbym się upewnić czy to prawda ? ;]

Na pewno w tej wiązce nie ma wtyczek od elektrycznych lusterek bo to jest osobna mała wiązka kabli którą odłożyłem na bok


Wdzięczny byłbym bardzo za pomoc

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 24 mar 2009, 18:54

Wg mnie ma się to tak:
1. Wygląda jak wtyka blokady tylnych podnośników szyb (zabezpieczenie przed dziećmi)
2. Wtyczki do przycisków na panelu kierowcy
3. Wtyka do zasilania lewego przedniego silniczka podnośnika szyby (połączenie z wtyką silniczka)
4. Wtyka do siłownika centralnego (master) przednich drzwi
6. Wytka prawdopodobnie do podgrzewacza bębenka zamka przednich drzwi
12. Gniazdo (czarne) modułu do sterowania el. szybami
23. Pompka centralnego
Bez ściemy, krótko i na temat.

skitraszacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2007, 15:37
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: skitraszacz » 24 mar 2009, 19:02

Dzięki wielkie za odpowiedz a nie orientujesz się o jakim oznaczeniu powinien być ten sterownik szyb elektrycznych ??? bo czytałem ze są o oznaczeniu 285 , 343, 363 ?? i nie wie czy mogę kupić obojętnie jaki czy typowo taki jak był w C4 100
Mam zwykłą Audi B3 wiec nie ma co się chwalić ;]

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 24 mar 2009, 19:35

skitraszacz pisze: nie wie czy mogę kupić obojętnie jaki czy typowo taki jak był w C4 100
Z tego co widzę to moduł 343 do Twojej instalacji nie będzie pasował (brak odpowiadających pinów w module w stosunku do kostki połączeniowej z Twojego zdjęcia) więc najlepiej będzie jak poszukasz ori modułu do Twojej wiązki.
Bez ściemy, krótko i na temat.

skitraszacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2007, 15:37
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: skitraszacz » 24 mar 2009, 20:16

a ma ktoś może opis instalacji od Audi 100 c4 ? jaki kolor kabla do czego służy ?
Mam zwykłą Audi B3 wiec nie ma co się chwalić ;]

Awatar użytkownika
Hans47
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 03 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Hans47 » 26 mar 2009, 01:32

z tego co widze i co porownywalem to te schematy sa takie same i niczym sie nie roznia tez jestem na etapie instalacji szyb a zeby bylo smieszniej to w audi 100 XD ? (ktore kupilem miesiac temu a nawet sie nie pochwalilem, niestety sprzedajac zarazem audi 80 :( Ale mam typowe dla audi 100 c4 92r jak cie interesuje napisz na gg to ci podesle 1680699

skitraszacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2007, 15:37
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: skitraszacz » 26 mar 2009, 23:25

Hans47 pisze:z tego co widze i co porownywalem to te schematy sa takie same i niczym sie nie roznia tez jestem na etapie instalacji szyb a zeby bylo smieszniej to w audi 100 XD ? (ktore kupilem miesiac temu a nawet sie nie pochwalilem, niestety sprzedajac zarazem audi 80 :( Ale mam typowe dla audi 100 c4 92r jak cie interesuje napisz na gg to ci podesle 1680699
Oczywiście ze interesuje :mrgreen: nie po to te kable kopiłem :mrgreen: jutro do Ciebie napiszę <ok>
Mam zwykłą Audi B3 wiec nie ma co się chwalić ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga