Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4;2.0,ABK;LPG] Czy wystarczy wymiana sprężyn i odbojów?

ODPOWIEDZ
wojtas3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 22 lip 2008, 14:20
Lokalizacja: Chrzanów

[B4;2.0,ABK;LPG] Czy wystarczy wymiana sprężyn i odbojów?

Post autor: wojtas3 » 19 kwie 2009, 00:19

Witam,
Od jakichś 2 miesęcy w mojej B4ce strasznie tłucze się zawieszenie. Na nierównościach auto bije jakby nie miało amortyzacji. Pojechałem na kontrole zawieszenia i wyszło że przód 70% i tył 60%. Znajomy mechanik powiedział że taka kontrola może się mieć ni jak do takich objawów. Więc pytam, czy skoro skuteczność amorów jest na dobrym poziomie, a autko opadło na wysokości (czyli sprężyny do wymiany na pewno) to czy poprzez właśnie zużycie sprężyn, może to rzutować ja brak lub minimalną pracę amortyzatorów? Nie wiem czy wymieniać całość czy jak w temacie wystarczy sprężyny, aby amortyzatory odzyskały możliwość pracy na całym zakresie.
Mam nadzieję że zrozumiale wyartykuowałem swój problem. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 19 kwie 2009, 01:03

Podejrzewam że może nie tyle sprężyny dostały (oczywiście nie wykluczone że i one są słabe) ale prędzej wszystkie gumy, i poduszka amortyzatora. Musisz wejść do kanału i zobaczyć jak tam ogólnie zawieszenie wygląda bo tak to ciężko powiedzieć.

noorbi

Post autor: noorbi » 19 kwie 2009, 07:29

wojtas3, z samego opisu, bez obejrzenia auta trudno Ci coś podpowiedzieć.
Mówisz że auto obniżyło się, może to wina sprężyn, a może tylko górnych mocowań.
Dodatkowe stuki które słyszysz przemawiają za zużytymi łożyskami amorków.
Mogły też polecieć tuleje wahacza i tłucze.
Tak czy siak, to takie wróżenie z fusów.

Jeśli chodzi o amorki, to przy wywalonym zawieszeniu taka diagnostyka jest guzik warta.

Proponuję wybrać się do mechanika, podnieść auto do góry i wszystko posprawdzać.

wojtas3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 22 lip 2008, 14:20
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: wojtas3 » 19 kwie 2009, 11:21

Dzięki chłopaki, obawiałem się po przeczytniu wszystkich postów że nie obędzie się bez przetrzepania całego zawieszenia - cóż napiszę jak autko będzie po oględzinachu mechesa. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 19 lut 2010, 22:49

podłącze się do tematu z pytaniem ile może kosztować robocizna wymiany wszystkich spreżyn ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl