Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Uszczelka pod pokrywę zaworów guma czy korek

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 27 kwie 2009, 22:32

Najlepiej będzie jak podjedziesz do tego mechaniora i on to obejrzy.Zmierzy szpilkę i da ci śrubę na wzór,tam w okolicy też chyba są sklepy.Być może masz krzywą pokrywę i dlatego nie trzyma,ale tak to sobie możemy gdybać.
P.S.Jaki masz silnik?Nie mogę znależć tego oznaczenia.
"TVN -wstajesz i nic nie wiesz"

Aktualnie w stajni:
330d touring
powered by endriu210
Honda Accord VIII
Było Audi 80 TDI
Było Audi A4 1.8T

A4 1.8T <sprzedane>

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 27 kwie 2009, 22:52

tokarka606 pisze:P.S.Jaki masz silnik?Nie mogę znależć tego oznaczenia.
to jest 1,6 TD a jest swap samego bloku z VW albo z B2 (w B3 nie wiem czy były tez CY) pojęcia nie mam z czego bo taki juz kupiłam ;-) ,więc do tego juz się nie dojdzie... a osprzet jest z RA jak było kiedyś RA (mam starą ksiązke serwisową z wpisami jeszcze z RA), w kazdym razie wszystkie uszczelki, simeringi, rozrząd tez itp pasują tam z RA czy SB
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów &#8211; Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 27 kwie 2009, 23:00

Jak już pisałem mam gumową i jest spokój od dwóch lat ( robię około 20 tys km rocznie) Uszczelka firmy Victor Reinz w komplecie były już odpowiednie szpilki i kosztowało mnie to coś koło 50 pln. Ale jest cisza i spokój i to mnie cieszy! :-) Nic nie leci nic się nie poci. W innym aucie do którego nie można było kupić gumowej bo nawet ori z serwisu jest korkowe zrobiłem nas silikonie wysokotemperaturowym czerwonym i przez półtora roku był spokój teraz zaczęła się delikatnie pocić (bez silikonu wytrzymywała 2-3 miesiące).
Vorsprung durch Technik
Tapicerki i inne graty z avanta sprzedam.
Golf 3 1.8 AAM po wypadku do sprzedania cały na części.

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 29 kwie 2009, 02:13

koledzy czarekj i hudy chciałam Wam serdecznie podziekowac.. gdy napisaliście, ze ta firma Hart jest do du... i jeszcze ze szpilki są inne, to coś mnie tknęło i kupiłam drugą uszczelkę korkową, tania najzywklejszą, na "zaś" jak to sie mówi i pojechałam jak byłam umówiona na 19 do kolegi na wymiane... oczywiście ze szpilkami mieliście racje ale kolega co mi to robił takie szpilki miał... nie podobała mu sie ta uszczelka z kształtu z jednej strony, wąskawa niby ale pasuje no i ja chce zeby ją koniecznie zakładac, więc OK, załozył i wracam do domu, ujechałam jakies 20 km i smród czuje spalonego oleju :-/ od razu na pobocze zjezdzam a tam cały silnik w oleju, blok i pod spodem tez ufajdany, smierdzi wszystko tym olejem, klei sie, spod uszczelki nasuwa od tego długiego brzegu co pokrywa zaworów jest wyzej.... no i wróciłam się tam do kolegi z tym całym kramem, jemu ręce opadły normalnie i uratowała mnie ta druga korokowa uszczelka co miałam przy sobie, została załozona zamiast tej gumowej Hart i wróciłam normalnie do domu, kolega jeszcze silnik mi triche umył, no a jakbym tej korkowej na "zas" nie miała to nie wiem jakby sie to skonczyło, dzięki jeszcze raz :-(
no i tak wróciłam do punktu wyjściowego, znów mam najzywklejsza korkowa uszczelkę :->

a firme Hart radze omijac wszystkim z daleka szerokim łukiem :-/

w załączniku jeszcze raz zdjęcie tej uszczelki gumowej i zaznaczam to "wąskie" miejsce gdzie ona puściła po przejechaniu 20 km od załozenia :roll:
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów &#8211; Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 29 kwie 2009, 08:34

To fajnie, że znów udało się pomóc klubowiczowi. Niestety po raz kolejny okazuje się, że producenci cześci "wciskają" nam towar niepełnowartościowy. :-(

Postaraj się umyć jak najlepiej silnik, bo jeżeli komora przejdzie zapachem palonego oleju to żadne "zielone jabłuszko" w kabinie nie pomoże i dość długo będzie śmierdziało.

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 29 kwie 2009, 09:34

A mówiłem że korkowa będzie dobra ;-)
Moje Audi B4 1.9 TDI:Klik
Czarna dziura OUT <hura>

Ciekawy blog kulturowo językowy:
Języki i kultura świata

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 kwie 2009, 15:17

nie ma problemu koleżanko <ok>

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 29 kwie 2009, 21:19

niestety koledzy, to moich problemów nie koniec, po dzisiejszym dniu to jestem załamana... a ze problem przestał juz dotyczyc tylko rodzajów uszczelek i ich wyboru itp... to zakładam temat osobny, wszystko jest tutaj: https://audi80.pl/b3-16-tdwywala-usz ... htm#304325
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów &#8211; Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga