Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Alufelgi ... wszystko na ten temat !

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
noorbi

Post autor: noorbi » 24 maja 2008, 22:19

ja bym ci proponował załozyc org alusy od competition w rozmiaze 16" ładnie sie prezentują na aucie
tu się zgodzę.
Wbrew pozorom można znaleźć sporo fajnych alu do B4. Ale rozmiar jak na nasze drogi to tylko 16, niestety...

Rychu_coupe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Rychu_coupe » 23 cze 2008, 00:56

miałem w coupe 15 10 ramienne ori i sa super zamieniłem na 17 żeby lansowac i tez nie jest źle chociaż ma mniejsze przyspiesznie i wiecej pali szerokośc 235 juz nie wspomne o koleinach oczywiście wymieniłem minusy plusów jest troche więcej <ok>

Krzylu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 21 cze 2008, 23:45
Lokalizacja: ZPL

Post autor: Krzylu » 26 cze 2008, 17:54

moze mi ktos powiedziec jaki jest rozmiar otworu centujacego??

Awatar użytkownika
pavik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2007, 12:34
Lokalizacja: Lubartów, okolice

Post autor: pavik » 27 cze 2008, 16:49

Krzylu pisze:moze mi ktos powiedziec jaki jest rozmiar otworu centujacego??
57,1 mm

TadekB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 64
Rejestracja: 26 kwie 2008, 20:47
Lokalizacja: WG

Post autor: TadekB4 » 28 cze 2008, 13:08

Witam wszystkich ! Chętnie wezmę udział w dyskusji bo temat jest naprawdę ciekawy :).
Po pierwsze chciałem sprostować trochę to co napisał noorbi, który nie sprecyzował swojej odpowiedzi. Jeśli chodzi o modele w wersji silnikowej ABT i ABK, bo z takimi miałem do czynienia to producent przewidział alufelgi tylko w rozmiarze 15 cali. Z tego co wiem to 16-stki były przewidziane do modeli takich jak Competition, niektóre wersje Cabrio czy S2. Alfelgi 17 calowe były zarezerwowane tylko dla modelu RS2. Informacje o tym jakie producent przewidział alufelgi dla naszego Audi B4 znajdują się między innymi na klapie, która zakrywa wlew paliwa, po stronie wewnętrznej oczywiście.

Manie3434 posiada Audi B4 ABT więc do jego modelu inżynierowie przewidzieli alufelgi w rozmiarze 15 cali, na które możliwe jest założenie opon 195/65/R15 lub 205/60/R15. Dokładnie takie dane znajdują się w moim Audi B4 ABT, a wszystko jest w najwyższym porządku, gdyż był on kupiony w salonie Audi w Niemczech ( rocznik 1992).

Oczywiście nie oznacza to że Maniek3434 nie może założyć alufeg o rozmiarze 16 a nawet 17 cali. Jednak jakie niesie to za sobą konsekwencje ???

Nad konstrukcją naszej B4 pracował cały sztab inżynierów. To jakie przewidzieli oni rozmiar alufelg dla naszego Audi B4 ABT ( takim samochodem dysponuje Maniek3434) nie jest przypadkiem. Wszystko zostało precyzyjnie obliczone. Zmiana felgi już o jeden rozmiar w górę ( 16 cali) przekłada się automatycznie na inną pracę zawieszenia, na którego działa mnóstwo sił zewnętrznych jak i wewnętrznych. Złe dobranie rozmiaru alufelg prowadzi często do niewłaściwej pracy zawieszenia, a także szybszego zużywania się jego elementów (sprawa potęguję się szczególnie na naszych "cudownych" polskich drogach).

Ja mimo wszystko proponował bym Mańkowi żeby pozostał przy alufelgach 15 cali. Proponuje do nich opony 195/65/R15. Stanowią one optymalne ogumienie do tego samochodu i mocy silnika jaki posiada ( 90 KM).


W temacie tym została jeszcze poruszona sprawa opon. Otóż założenie szerszych opon na przykład do takiego silnika jakim dysponuje Maniek, a także większość osób wypowiadających się w tym temacie automatycznie wpływa na pogorszenie przyspieszenia, zwiększenie spalania i gorsze zachowanie się samochodu na mokrej nawierzchni czy nierównościach. Już nawet na oponach o szerokości 205 można zauważyć minimalne niedogodności, jednak nie są one zbyt istotne. Jeśli chodzi o szersze opony czasami można niewiele zyskać na przyczepności w zakrętach na suchej i równej nawierzchni. Jeśli ktoś pójdzie dalej i założy do ABT jeszcze szersze opony, których nawet nie przewidziano do tego samochodu, to efekty mogą już być nieciekawe. Nie chcę rozpisywać się tu o oporach toczenia i tarciu, ale osoby które studiują albo studiowały na uczelniach technicznych bądź zajmują się mechanika samochodową na poważnie będą wiedziały na pewno o co chodzi.

Pozostaje jeszcze sprawa masy alufelg, ale to pewnie temat na inną dyskusję. Nie każda alufelga jest lżejsza od stalowego odpowiednika, nieraz ich wagi są takie same bądź aluminiowa jest cięższa !!!

Mańkowi polecam alufelgi o rozmiarze 15 cali w stylu "Cup" byle nie ze zbyt głębokim rantem, bowiem taki wg mnie pasuje głównie do opony o niskim profilu. Poza tym uważam że orginalne alufelgi do Audi B4 też są bardzo ładne i pasują do tego modelu. Jeśli chodzi o oponki to załóż sobie najlepiej 195/65/R15.

Poza tym, czy większe zawsze oznacza ładniejsze ??? Chodzi mi o alusy oczywiście i ogólnie styl danego samochodu :).

Krzylu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 21 cze 2008, 23:45
Lokalizacja: ZPL

Post autor: Krzylu » 29 cze 2008, 14:26

ma ktos moze fotki B4 na felgach Brock B2 w rozmiarze 7,5 i 9' na 16'?? dobrze bylo by gdyby miala glebe ;)

noorbi

Post autor: noorbi » 14 lip 2008, 17:21

TadekB4 pisze:Po pierwsze chciałem sprostować trochę to co napisał noorbi, który nie sprecyzował swojej odpowiedzi.
myślę że każdy zrozumiał o co mi chodzi, mimo to dziekuję za zwrócenie mi uwagi.
TadekB4 pisze:Zmiana felgi już o jeden rozmiar w górę ( 16 cali) przekłada się automatycznie na inną pracę zawieszenia,
możesz mi wytłumaczyć niby jak to się dzieje skoro średnica koła pozostaje taka sama ? Oczywiście należy zmniejszyć profil opony, zawieszenie będzie nieco twardsze.
TadekB4 pisze:Otóż założenie szerszych opon na przykład do takiego silnika jakim dysponuje Maniek, a także większość osób wypowiadających się w tym temacie automatycznie wpływa na pogorszenie przyspieszenia, zwiększenie spalania i gorsze zachowanie się samochodu na mokrej nawierzchni czy nierównościach.
właśnie taką zmianę zrobiłem w swoim aucie. Pali tyle samo, przyspieszenie może minimalnie słabsze. Na nierównościach i mokrym jest Ok, nie widzę różnicy.
TadekB4 pisze:Poza tym, czy większe zawsze oznacza ładniejsze ???
oczywiście w 99%, chyba że ktoś zmienia ładne ori 15 na złomowate 16.
TadekB4, dziekuję Ci za interesującą polemikę.

Awatar użytkownika
mariobross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Pierściec

Post autor: mariobross » 16 lip 2008, 09:18

Dołączając się do tematu, praktyka, w moim sreberku mam fele 17'x7 na et 40 i oponach 205/50/17 i jest nieco gorszy komfort jazdy a prędkość max zmalała o około 20km/h ale za to jak się trzyma na zakrętach :-D zdjęcie

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

[B4 All] Jakie felgi?

Post autor: no name » 10 maja 2009, 11:46

witam wszystkich :-P mam taki dylemat bo nie mam pojęcia jakie felgi kupic [mam metlik w głowie]

moze moglibyscie mi doradzic co najbardziej by pasowalo do tego autka :mrgreen: wersja nadwozia to avant :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 15:41 przez no name, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 10 maja 2009, 12:29

za mało informacji podałeś :lol: ;-)

same felgi czy z oponami... jaki rozmiar... ile możesz przeznaczyć $$$ na zakup ? <ok>

Awatar użytkownika
Leszek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 471
Rejestracja: 22 sty 2007, 22:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Leszek » 10 maja 2009, 12:29

Zależy czego oczekujesz i ile siana chcesz stracić. Czy chcesz rzucać się w oczy, czy może tylko poprawić troszeczkę wygląd.
Najlepiej podejrzyj auta kolegów klubowiczów, a może coś wpadnie w oko ;)

Ja do swojej też nie miałem pomysłów na felgi. Przejrzałem auta innych, wyczaiłem handlarza dobrymi felgami, kilka przymiarek różnych felg i są :mrgreen: Chyba nie najgorsze 8-)

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 10 maja 2009, 22:27

mysle nad 17stkami ale nie wiem czy dobry wybor a co do ceny to tak do 2 tys. :mrgreen:

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 10 maja 2009, 23:12

zakładaj siedemnastki :) spokojnie wyrobisz się z używanymi oponami w 2tyś pln.

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 10 maja 2009, 23:13

tylko nie wiem jakie alu kupic

[ Dodano: 2009-05-11, 00:33 ]
moze cos takiego??

http://moto.allegro.pl/item631613493_fe ... z_r17.html

http://moto.allegro.pl/item632693220_al ... a_bcm.html

Awatar użytkownika
Damel80TDi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 13 mar 2009, 22:35
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Damel80TDi » 11 maja 2009, 22:38

Ja mam 17 bardzo fajne ale racja trzeba uwazac na takiej feldze :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl