Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8] Grechotanie z przodu.

ODPOWIEDZ
casperq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2009, 20:07

[B3 1.8] Grechotanie z przodu.

Post autor: casperq » 03 cze 2009, 16:17

Witam.
Wymieniałem amortyzatory z przodu, po wymianie prawego wszystko było ok, po wymianie lewego słychać straszne grechotanie nawet na prostej dorodze. Po podniesieniu lewarkiem i poruszeniu kołem porusza się wszytko i ewidentnie widać, że jest jakiś luz przy górnym gnieździe z łożyskiem (na wielkość palca). Pomyślałem, że amortyzator jest za bardzo skręcony, ale po odkręceniu górnej nakrętki z prawego amortyzatora okazało się, że jest skręcony jeszcze bardziej. Co mam robić poluzować jeszcze górną śrubę?? Boję się, że sprężyna może być wtedy za luźna.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Re: [B3 1.8] Grechotanie z przodu.

Post autor: myster » 03 cze 2009, 16:22

Nakretka o ktorej mowisz musi byc dokrecona na maxa, w przeciwnym razie bedzies slyszal stuki itp.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 cze 2009, 17:18

Górna poduszka amortyzatora nie jest w żaden sposób mocowana do karoserii, aczkolwiek powinna siedzieć sztywno, nawet po podniesieniu auta do góry. Inaczej może być jeśli na przykład masz wywalone tuleje na wahaczach które nie sprężynują i nie trzymają całości tak jak powinny. Miałem tak u siebie. Na starych tulejacha gdy podnosiłem auto do góry cała kolumna opuszczała się i u góry powstawał luz. Po wymianie na nowe (oczywiście dobrej firmy) problemu już nie było. Całość siedziała sztywno.

Co do tego kapturka o którym mówisz to musi być przykręcony mocno. A tak po za tym popatrz dookoła czy czasem coś nie jest niedokręcone. Ja kiedyś wymieniłem poduchę amorka bo myślałem że mi wali a okazało się że nie dokręciłem drążka stabilizującego.

casperq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2009, 20:07

Post autor: casperq » 05 cze 2009, 15:01

tuleje wymieniałem ok. rok temu nie pamiętam jakiej firmy ale nigdy nie kupuję najgorszych więc są jakieś średnie. :!: Czy może mieć znaczenie to, że kupiłem amortuzatory gazowe ( miałem olejowe ) :?: . Czy w tuleii w którą wkłada się amortyzator, na dnie powinna być jakaś guma, podkładka dystansowa lub tulejka :?:

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 05 cze 2009, 23:14

Mi właśnie poluzowała się ta nakrętka co dociska wkład amora do tej rury czyli MsPhersona i to mi waliło strasznie na dołach a wcześniej wszystko powymieniałem.... dobrze myślisz CASPERQ,sprawdz tą nakrętke co mocuje wkład i przy górnym gnieżdzie nakrętkę od łożyska...

casperq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2009, 20:07

Post autor: casperq » 09 cze 2009, 14:30

Rozkręciłem wszystko i okazało się, że nowe nakrętki trzymające amora mają dłuższy gwint i były źle dokręcone :oops: (załącznik ==> poz. 1 ) po dokręceniu jest cichutko, nic nie puka nic nie stuka <rotfl>
Temat uważam za zamknięty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga