Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b2]stukanie z przodu

ODPOWIEDZ
grolsch23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2007, 18:20
Lokalizacja: toruń

[80 b2]stukanie z przodu

Post autor: grolsch23 » 19 mar 2007, 19:03

czesc

z prawego przedniego kola dochodzi stukanie.jest to o tyle dziwne ze jak przychamuje to na nierownosciach te stukanie ucicha.zaznaczam ze jest to pukanie tylko na nierownosciach a na plaskiej powierzchni jest dzidzia.wymienialem koncowki i dalej to samo.dziwi mnie tylko to ze przy hamowaniu jest spokoj a jak puszcze hamulec to juz stuknie,co to byc moze bo moj mechanik niewie co to jest

dziekuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 20 mar 2007, 23:52 przez grolsch23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robert 30
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 02 gru 2006, 16:18
Lokalizacja: włocławek

Post autor: robert 30 » 19 mar 2007, 19:41

moim zdaniem to amortyzator asprawdzałeś je :?:

Awatar użytkownika
jarema
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2006, 15:57
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarema » 19 mar 2007, 20:29

A pomyślałeś o tym że mogą stukać nakładki hamulcowe w zacisku ?
Albo sam zacisk w prowadnicach. Dlatego jak hamujesz to masz ciszę.

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 19 mar 2007, 21:20

grolsch23 pisze:jak przychamuje to na nierownosciach te stukanie ucicha.zaznaczam ze jest to pukanie tylko na nierownosciach a na plaskiej powierzchni jest dzidzia
Tak jak kolega wyzej. Sprawdz stan okladzin bo moze juz ich nie ma i "kłapią". Troche dziwne...

grolsch23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2007, 18:20
Lokalizacja: toruń

Post autor: grolsch23 » 20 mar 2007, 15:42

dzi ęki chłopy bede musial to sprawdzić

dayton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2006, 17:01
Lokalizacja: bisztynek

b2 86 rok

Post autor: dayton » 02 kwie 2007, 18:17

u mnie tez jest stukanie na nierownosciach ale to sa chyba wybite gumy na stabilizatorach, a jezeli sie myle to poprawcie mie i uswiadomcie bo jest to denerwujace.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 03 kwie 2007, 07:29

Albo łączniki stabilizatorów

grolsch23

Post autor: grolsch23 » 05 kwie 2007, 12:42

moze to tez ma zwiazek z tym stukaniem, bo jak jade powiedzmy z 80 i wzwyz i zaczynam hamowac, to mam takie dziwne walenie kierownica,nie jest to jakis halas ale jak ja trzymam to cos czuc.dzieje sie to tylko przy wiekszych predkosciach, przy mniejszych powiedzmy do tej co napisalem nic takiego sie niedzieje.dziwne bo ona nie lata na boki a czuc tak jakby nierownosci byly,czy cos takiego.ciezko mi to jakos opisac

Omen

bicie kierownicy...

Post autor: Omen » 06 kwie 2007, 19:26

Miałem podobny problem... Objawiał sie tak, że w zakresie prędkości 80-120 km/h kierownica wpadała w krótkie intensywne drgania. Przy mniejszych prędkościach ten problem nie występował. Sprawdziłem cały układ kierowniczy i hamulcowy, koła woziłem po różnych zakładach wulkanizacyjnych na wyważarki, i ..... nic. Koła były wyważone, zero bicia osiowego lub promieniowego na felgach lub oponach.... Zmieniałem felgi, opony, dalej to samo... Przy kolejnym odkręceniu kół, zauważyłem że na ściankach bocznych tarczy hamulcowej, do której przylega felga jest skorodowana i powstały pęcherze rdzy, które odsadzały felgę co powodowało bicie osiowe na kole . Wyczyściłem bardzo dokładnie z rdzy płaszczyzny piasty, płaszczyzny tarczy hamulcowej i płaszczyznę felgi z rdzy i... problem zniknął :!:
Coś mi się wydaje, że u Ciebie jest podobny problem z biciem osiowym na tarczy hamulcowej, dlatego występują drgania przy hamowaniu..
>oby to było tylko to...

Pozdrawiam - Adam.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Re: bicie kierownicy...

Post autor: Omen » 06 kwie 2007, 19:32

Omen pisze:Miałem podobny problem... Objawiał sie tak, że w zakresie prędkości 80-120 km/h kierownica wpadała w krótkie intensywne drgania. Przy mniejszych prędkościach ten problem nie występował. Sprawdziłem cały układ kierowniczy i hamulcowy, koła woziłem po różnych zakładach wulkanizacyjnych na wyważarki, i ..... nic. Koła były wyważone, zero bicia osiowego lub promieniowego na felgach lub oponach.... Zmieniałem felgi, opony, dalej to samo... Przy kolejnym odkręceniu kół, zauważyłem że na ściankach bocznych tarczy hamulcowej, do której przylega felga jest skorodowana i powstały pęcherze rdzy, które odsadzały felgę co powodowało bicie osiowe na kole . Wyczyściłem bardzo dokładnie z rdzy płaszczyzny piasty, płaszczyzny tarczy hamulcowej i płaszczyznę felgi z rdzy i... problem zniknął :!:
Coś mi się wydaje, że u Ciebie jest podobny problem z biciem osiowym na tarczy hamulcowej, dlatego występują drgania przy hamowaniu..
>oby to było tylko to...

Pozdrawiam - Adam.
>edit<O co chodzi z tym "gościem" :?:

polus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:57
Lokalizacja: Mrągowo

Re: bicie kierownicy...

Post autor: polus » 14 cze 2009, 17:07

Witam ja mam ten sam problem i teraz wiem że zdejmę tarcze i wyczyszcze wszystko z rdzy i sie zobaczy czy dalej bedzie pukało
I oczywiście okazało się że łożysko poszło teraz mam nowe lepsze i narazie spokuj

[ Dodano: 2009-06-14, 17:09 ]
[quote="grolsch23"]czesc

z prawego przedniego kola dochodzi stukanie.jest to o tyle dziwne ze jak przychamuje to na nierownosciach te stukanie ucicha.zaznaczam ze jest to pukanie tylko na nierownosciach a na plaskiej powierzchni jest dzidzia.wymienialem koncowki i dalej to samo.dziwi mnie tylko to ze przy hamowaniu jest spokoj a jak puszcze hamulec to juz stuknie,co to byc moze bo moj mechanik niewie co to jest

dziekuje za odpowiedzi[/quoteWitam jesli wymieniałeś tarcze z przodu to może żle wyczyscili przed założeniem i jak umnie głucho stuka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga