Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 NG 2,3]gniazda amortyzatorow jak poznac czy do wymiany?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2009, 23:23

zaczek pisze:Dodam jeszcze, że gdy wybity jest jeden element w zawieszeniu, automatycznie dużo bardziej zużywają sie pozostałe. <ok>
Dokładnie. W jednym miejscu zawieszenie zaczyna pracować w zakresach w których nie powinno i pociąga za sobą kolejne elementy.

piotrek1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2009, 13:38
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » 21 cze 2009, 13:40

witam klubowiczów. ja mam tez do wymiany górne mocowanie amortyzatora w swojej b4. mam pytanie czy wystarczy odkręcic u góry, podniesc auto i da sie wymienic? wczesniej jak miałem b3 to tak wymieniałem czy w b4 jest to samo?

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 21 cze 2009, 14:49

Trzeba wyjąc kolumnę i ścisnąć sprężynę nie wiem jak to w B3 wyglądało.

piotrek1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2009, 13:38
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » 21 cze 2009, 15:08

no trudno bede musiał to wymienic bo ju słychac na dolkach. poprzednie b3 nauczylo mnie przedniego zawieszenia-wymienialem w nim wszystko. wszystko robie sobie sam tylko potem podjezdzam na stacje diagnostyczna zeby ustawili parametry. w b3 jak wymienialem te gumy z lozyskami to odkrecilem nakretke z gory amora te pod maska, potem ta nakretke co jest pod tym dekielkiem taka na dwa naciecia i juz bylo mocowanie odkrecone, potem odkrecilem kolo, podnioslem samochod i obiema nogami naciaglem kolumne w dol. u gory wtedy zrobilo sie na tyle miejsca ze z trudem ale wyjalem mocowanie i wlozylem nowe potem tylko duzym srubobretem nastawic zeby trafilo w otwor i puscic i samo mi wskoczylo. myslalem ze w b4 bedzie tak samo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl