Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC klima] Wymiary wentylatora na chlodnicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[B4 2.6 ABC klima] Wymiary wentylatora na chlodnicy

Post autor: flgmnft » 07 sie 2009, 16:09

WItam
Mam taki problem, urwal mi sie dzis wirnik od jednego z wentylatorow. Jako ze mam dwa na chlodnicy tragaedii z tego powodu nie ma. Ale Efekt tego byl taki ze zaczelo mi nagle szarpac kierownica, wysiadlem i uslyszalem dosc niemily dzwiek. Mam pytanie, w jakim samochodzie albo czy da sie dopasowac sam wirnik z innego samochodu? Tzn z innej audiczki, z innego silnika, moze z jakiegos VW podpasuje? Wentylator mam odpiety takze nie dziala aktualnie. Pojezdze po szrotach ale chcialbym wiedziec z czego moge dopasowac.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 07 sie 2009, 16:25

flgmnft pisze:Ale Efekt tego byl taki ze zaczelo mi nagle szarpac kierownica,
A to ciekawe bo nie bardzo wiem co ma wspólnego wentylator z układem kierowniczym.
flgmnft pisze:Mam pytanie, w jakim samochodzie albo czy da sie dopasowac sam wirnik z innego samochodu?
Na Twoim miejscu bym nie kombinował tylko szukał takiego jak był, czasami jak się taka rzeźba niefortunnie rozleci to może nawet chłodnicę rozwalić nie mówiąc o osłonach paska rozrządu. Dalej chyba nie muszę pisać.

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 07 sie 2009, 16:28

Poszukaj używanego tunelu z wentylatorami koszt jakieś 100-150zl. Kombinowanie z wentylatorami od innych furek może nie wyjść na dobre gdyby tak się urwał i uszkodził chłodnice powiększył by koszty o kilka setek.

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 07 sie 2009, 16:39

kokolino1 pisze:flgmnft napisał/a:
Ale Efekt tego byl taki ze zaczelo mi nagle szarpac kierownica,

A to ciekawe bo nie bardzo wiem co ma wspólnego wentylator z układem kierowniczym.
Wiem ze nie ma nic, ale przez to poczulem ze cos jest nie tak, bo nie bylo tego slychac w srodku. Nie bylo to jakies super mocne szarpanie, tylko poczulem drgania.

W sumie to macie racje, ale znalazlem teraz w Etce ze wentylator taki sam byl montowany przy silnikach ABC, AAH, ACE, 6A oraz ABK 280mm 180W w ABK byl montowany jeszcze slabszy bo 150W. Takze czegos poszukam, dzieki za zainteresowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga