Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1,9TDI 1Z] Klimatyzacja

Awatar użytkownika
mody86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2008, 22:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mody86 » 15 lip 2008, 21:51

na 100% nie elektryczne szyby do ich nie mam niestety jakaś biedna wersja mi sie trafiła :) to jest manualna klima, a to jest na bank od klimy bo jak pomijam cała elekteonike w nim to wtedy normalnie pracuje klima sprzegło sie załącza itd.

maciejo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2008, 15:04

Post autor: maciejo » 31 lip 2008, 15:10

Mój problem wygląda tak.
Klima naładowana, przeczyszczone chłodnice.
Na postoju chłodzi rewelacyjnie. Jednak im szybciej jadę tym bardziej spada wydajność a po kilkunastu minutach jazdy jeżeli jadę ponad 90kmh (około) klima wyłącza się. Włączyć moge dopiero po restarcie silnika. I potem znowu historia się powtarza.
Byłem u dwóch mechaników ale żaden nic nie poradził. Na postoju czujniki ciśnienia działają jak trzeba. O co tu chodzi? Pomocy! :roll:

mos5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2008, 00:33

Post autor: mos5 » 02 sie 2008, 00:59

Panowie z tego co wiem kolega mody86 nie poradził sobie z problemem.Ja mam podobny wręcz identyczny problem i całą masę sprawdzonych obwodów i wykonanych pomiarów! Czy moglibyśmy dalej wspólnie pracować w tym temacie nad rozwiązaniem problemu.

WIETRZYK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 133
Rejestracja: 17 mar 2008, 23:19
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: WIETRZYK » 03 sie 2008, 19:49

Witam.
Mam podobny problem z klimatyzacją manualną. Jak ją załączę to słychać i widać wzrost obrotów. Nie zawsze słychać takie cyknięcie, ale przeważnie słychać. Kupiłem termometr i jak przystawiam czujnik do kratek nawiewu to po włączeniu klimy spada mi tem. do ok 24 stopni w upalny dzień ale chwile pochodzi i z powrotem rośnie do takiej jak jest na dworze.
Wygląda to tak jakby klima po jakimś czasie się wyłączała. A i wentylatory też nie zawsze mi chodzą. Raz się załącza pochodzi chwile i się wyłacza.
Czy przyczyna może być czujnik temperatury?
A dodam jeszcze że czasem mignie kontrolka świec żarowych przy włączonej klimie.
PS. Jestem z Kędzierzyna-Koźla, jest ktoś kto mógłby mi pod kompa podłączyć auto?
B4 1Z rok 92

Awatar użytkownika
mody86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2008, 22:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mody86 » 12 sie 2008, 22:10

niestety te czujniki są OK jest jakiś czujnik temperatury od czynnika klimatyzacji bo objaw jest taki jakby coś takiego było uszkodzone.

mos5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2008, 00:33

Post autor: mos5 » 19 sie 2009, 22:32

Panowie po roku wracam do problemu i do tematu. Klima oczywiście nadal niesprawna. Wczoraj w tym aucie chciałem zdiagnozować silnik. Podłączyłem VAG-a i okazało się że w aucie tym mimo manualnej klimy VAG połączył się ze sterownikiem klimatyzacji 08. W sterowniku zapisany był błąd: 00532 - Napięcie zasilania 07-00 - Za niski sygnał. Co ciekawe błędu nie można skasować.

Czy może to mieć wpływ na niesprawność klimy którą opisałem. Jak sobie z tym błędem poradzić. Dodam że napięcie zasilające sterownik jest OK i wynosi w zależności od tempa nawiewu wew. od 13.4 do 13,8V.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga