Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 sedan] opadnięte drzwi

pajda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:03
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: pajda » 07 maja 2008, 09:25

IC69 pisze:
pajda pisze:drzwi wygladaja jakby byly niedomkniete
pajda, odstają całe czy tylko któryś z rogów?

konkretnie to odstaje tylko ta czesc gdzie jest zamek wiec mowie ze wyglada to jakby byly niedomkniete :) cala czesc drzwi nie rowna sie z drzwiami pasazera czy tam słupka

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 07 maja 2008, 16:44

pajda pisze:cala czesc drzwi nie rowna sie z drzwiami pasazera czy tam słupka
No to klucz 15 mm w rękę ( zalecał bym nasadowy przedłużany) popuść ten rygiel na słupku na którym zamyka się zamek, przesuń go do wewnątrz tyle ile trzeba i dokręć. Nic trudnego, powodzenia.

darekmalick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2008, 14:53
Lokalizacja: wilkołaz

Post autor: darekmalick » 08 maja 2008, 20:04

Ja też skorzystałem z porad odnośnie zawiasów - pomogło. Dzięki wszystkim

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 11 maja 2008, 21:51

drzwiczki wyregulowane, mam jeszcze tylko 1 pytanko: czy da się jakoś regulować klapę bagażnika w avancie? tam już chyba nie ma tego komfortu?

Strasznie mi klapie i nie wiem w czym problem :-/
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, 22:48 przez cobra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 11 maja 2008, 22:01

cobra pisze:Strasznie ni klapie
cobra, mógłbyś to sprecyzować :roll:

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 11 maja 2008, 22:50

chodzi o to że strasznie kłapie przy zamykaniu... nie zamyka się cicho tylko trzaska jak drzwi za teściową...

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 11 maja 2008, 23:14

Dwie rzeczy przychodzą mi na myśl:
Po pierwsze, sprawdź czy przypadkiem któryś z rygli w pasie się nie poluzował.
Po drugie, jedynymi odbojnikami tylnej pokrywy są gumy w otworach zamków. Może się już wyrobiły i klapa przy zamykaniu schodzi za nisko przez co zamki uderzają w rygle.
Jak jest podczas jazdy, nic Ci z tyłu nie klekocze?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 15 maja 2008, 23:34

niby nie słychać nic podczas jazdy. Zamykac się dobrze zamyka tylko ma nieprzyjemny dzwięk "kłapnięcia" jakby to był 30latek :-/ Rygle sie nie poluzowały. Do czego są te odbojniki na gwincie? one mają wyhamować klapę przy zamykaniu czy ją usztywnić odpychając zamek od rygli żeby nie skakała przy jeździe? może tym się pobawić (jeśli uda mi się je ruszyć, bo trochę przyrdzewiały)

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 16 maja 2008, 00:36

cobra pisze:Do czego są te odbojniki na gwincie?
Jakie odbojniki :roll: u mnie nic takiego nie ma <hmm> one są w pokrywie czy przy karoserii?

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 05 wrz 2009, 03:24

A co z drzwiami ktore opadly i maja luz pionowy, jak lape za drzwi i podnosze to czuc delikatny luz.

Czy da sie wymienic jakis wklad w zawiasie czy trzeba caly zawias wymienic?

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 05 wrz 2009, 09:17

cobra pisze:Do czego są te odbojniki na gwincie? one mają wyhamować klapę przy zamykaniu czy ją usztywnić odpychając zamek od rygli żeby nie skakała przy jeździe?
I jedno i drugie, jak ci "klapie" to sprobuj wykrecic po obrotu te odboje i zobacz co bedzie, jak nic to jeszcze pol obrotu wykrec, w koncu nie bedzie ci sie zamykac bo za wysoko bedzie klapa sie zatrzymywac. Potem napisz czy cos sie zmienilalo podczas krecenia.
pilocik69 pisze:Czy da sie wymienic jakis wklad w zawiasie czy trzeba caly zawias wymienic?
Z tego co sie orientuje to caly zawias jedynie ale ten luz a konkretnie wysokosc drzwi da sie przecez wyregulowac tak ze drzwi beda sie zamykac ladnie a to ze jest luz na zawiasie to nie przeszkadza bo i tak sa caly czas dzrzwi sa mozliwie max opadniete i nie lataja gora dol podczas zamykania i otwierania.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 05 wrz 2009, 10:38

Też miałem luz pionowy. Wychodzone były te sworznie. Dałęm do znajomego tokarza i wymienił mi sworznie na nowe i jest git. Tylko te sworznie muszą być z czegoś twardego.

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 05 wrz 2009, 15:40

Słonik pisze:
cobra pisze:Do czego są te odbojniki na gwincie? one mają wyhamować klapę przy zamykaniu czy ją usztywnić odpychając zamek od rygli żeby nie skakała przy jeździe?
I jedno i drugie, jak ci "klapie" to sprobuj wykrecic po obrotu te odboje i zobacz co bedzie, jak nic to jeszcze pol obrotu wykrec, w koncu nie bedzie ci sie zamykac bo za wysoko bedzie klapa sie zatrzymywac. Potem napisz czy cos sie zmienilalo podczas krecenia.
pilocik69 pisze:Czy da sie wymienic jakis wklad w zawiasie czy trzeba caly zawias wymienic?
Z tego co sie orientuje to caly zawias jedynie ale ten luz a konkretnie wysokosc drzwi da sie przecez wyregulowac tak ze drzwi beda sie zamykac ladnie a to ze jest luz na zawiasie to nie przeszkadza bo i tak sa caly czas dzrzwi sa mozliwie max opadniete i nie lataja gora dol podczas zamykania i otwierania.
A tej regulacj dokonuje sie przez podkrecenie sruby w dolnym zawiasie?

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 05 wrz 2009, 17:41

pilocik69 pisze:Słonik napisał/a:
cobra napisał/a:
Do czego są te odbojniki na gwincie? one mają wyhamować klapę przy zamykaniu czy ją usztywnić odpychając zamek od rygli żeby nie skakała przy jeździe?

I jedno i drugie, jak ci "klapie" to sprobuj wykrecic po obrotu te odboje i zobacz co bedzie, jak nic to jeszcze pol obrotu wykrec, w koncu nie bedzie ci sie zamykac bo za wysoko bedzie klapa sie zatrzymywac. Potem napisz czy cos sie zmienilalo podczas krecenia.
pilocik69 napisał/a:
Czy da sie wymienic jakis wklad w zawiasie czy trzeba caly zawias wymienic?

Z tego co sie orientuje to caly zawias jedynie ale ten luz a konkretnie wysokosc drzwi da sie przecez wyregulowac tak ze drzwi beda sie zamykac ladnie a to ze jest luz na zawiasie to nie przeszkadza bo i tak sa caly czas dzrzwi sa mozliwie max opadniete i nie lataja gora dol podczas zamykania i otwierania.


A tej regulacj dokonuje sie przez podkrecenie sruby w dolnym zawiasie?
_________________
Tak.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 26 wrz 2009, 19:32

Może ktoś z was wie jak ustawić drzwi w jednej linii z drzwiami tylnymi.U mnie problem polega na tym że drzwi odstają górą a dołem są za bardzo schowane.Próbowałem regulować rygiel od zamka jak również i zawias drzwi.Wygląda to tak jakby drzwi były "zwichrowane".Jak dam rygiel za mocno do wewnątrz to drzwi trą dołem o drzwi tylne przy zamykaniu, a jak dam za mocno do zewnątrz to widać że za bardzo odstają górą.Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl